Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 8 juli 2018 kl. 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 1500m Frisim Damer
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR: Katie Ledecky (1997) 15:20.48 2018-05-16 |
|
|
|
ER: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
|
|
|
WJ: Kathie Ledecky (1997) 15:28.36 2014-08-24 |
|
|
|
EJ: JEB 16:02.29 |
|
|
|
NR: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
|
|
|
SR: Gabriella Fagundez (1985) 16:39.98 2007-07-26 |
|
|
|
SJ: Martina Granström (1991) 16:56.43 2009-07-05 |
|
|
|
MR: Gabriella Fagundez (1985) 16:39.98 2007-07-29 |
|
|
|
FM: Emma Sundstedt (1998) 17:13.21 |
|
|
|
FJ: Emma Sundstedt (1998) 17:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
2 |
|
Alice Thörnros |
2001 |
JÖNKÖPING |
18:45.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
3 |
|
Sandra Bergerstam |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
18:34.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
542 |
4 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
TÄBY SIM |
18:26.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
546 |
5 |
|
Thilda Ström |
2003 |
TÄBY SIM |
18:28.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
6 |
|
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
SJÖBO SS |
18:39.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 1500m Frisim Damer |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
637 |
1 |
|
Marit Cuperus |
2002 |
UDDEVALLA |
18:10.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
319 |
2 |
|
Ebba Olsson |
2001 |
MARIESTAD |
18:10.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
3 |
|
Emma Magnusson |
1998 |
LASS |
18:04.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
544 |
4 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
TÄBY SIM |
18:03.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
392 |
5 |
|
Moa Karlsson |
2002 |
POSEIDON |
18:04.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
564 |
6 |
|
Ebba Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
18:09.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
7 |
|
Elin Johannesson |
1999 |
LANDSKRONA |
18:10.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
8 |
|
Agnes Arberg |
2001 |
JÖNKÖPING |
18:11.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-07-08 13:45:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|