Program för Bockstensdoppet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 112
|
Tävling |
Bockstensdoppet 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
12:11 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
|
|
Gren 112, 200m Bröstsim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
168 |
2 |
Henry Israelsson |
2006 |
AK9706 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
|
675 |
3 |
Leon Rössger |
2006 |
AM5106 |
UDDEVALLA |
|
50m |
|
502 |
4 |
Valdemar Alström |
2007 |
AQ8107 |
VARBERG |
|
50m |
|
334 |
5 |
Otto Lövdahl |
2007 |
AF4707 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
614 |
6 |
Alwin Edqvist |
2006 |
AM8906 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
|
671 |
7 |
Axel Rodin |
2007 |
AM3307 |
UDDEVALLA |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
214 |
1 |
Albin Windahl |
2006 |
AS6706 |
KLIPPAN |
|
50m |
|
359 |
2 |
Sebastian Björk |
2007 |
AA5907 |
SK LÖDDE |
|
50m |
|
496 |
3 |
Simon Olofsson |
2007 |
AA0507 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
|
512 |
4 |
Måns Bengtsson |
2006 |
AN3106 |
VARBERG |
|
50m |
|
180 |
5 |
Oscar Sjöberg |
2007 |
AC7907 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
|
347 |
6 |
Emil Wannem |
2006 |
AG8906 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
365 |
7 |
Ted Nilsson |
2006 |
AE7106 |
SK LÖDDE |
|
50m |
|
646 |
8 |
Leo Blomberg |
2007 |
AL8907 |
UDDEVALLA |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
210 |
1 |
Elliot Poggi Rosenberg |
2007 |
AG5307 |
KLIPPAN |
|
50m |
4:06.54 |
457 |
2 |
Casper Drozdz |
2006 |
AG2306 |
SKK |
|
25m |
4:00.60 |
595 |
3 |
Eddie Peng |
2007 |
AA7707 |
VÄSBY SS |
|
50m |
3:42.06 |
659 |
4 |
David Happe |
2006 |
AL9906 |
UDDEVALLA |
|
50m |
3:30.09 |
312 |
5 |
Max Törnqvist |
2006 |
AJ9106 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
3:33.36 |
348 |
6 |
Edvin Viktorsson |
2006 |
AN4306 |
SK LAXEN |
|
50m |
3:55.08 |
234 |
7 |
Malte Ljunggren |
2006 |
AJ1106 |
KSLS |
|
50m |
4:00.63 |
391 |
8 |
Pierrick Lagoguez |
2006 |
AF6506 |
POSEIDON |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
315 |
1 |
Anton Windeman |
2006 |
AM5906 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
3:26.75 |
44 |
2 |
Kristian Tronstad |
2006 |
|
Asker SK |
|
50m |
3:20.64 |
596 |
3 |
Casper Rengart |
2006 |
AB1706 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:12.54 |
367 |
4 |
Axel Wergeland |
2006 |
AC5506 |
SK LÖDDE |
|
25m |
3:08.49 |
239 |
5 |
Jacob Olsson |
2006 |
AE8506 |
KSLS |
|
50m |
3:11.56 |
185 |
6 |
Simon Söderberg |
2006 |
AE9706 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:14.23 |
536 |
7 |
Max Jilek |
2006 |
AB0906 |
VARBERG |
|
25m |
3:22.62 |
463 |
8 |
William Hamilton |
2006 |
AM2706 |
SKK |
|
25m |
3:27.17 |
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
08 juli 2018 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
12:11 |
|