Program för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
DM-JDM |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Simrishamn |
|
Utskriftstid |
21:24 |
|
|
Arrangör |
Skånes Simförbund - Ystad Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar |
Finaler (7) |
Sponsor: XL Hans Anders Bygg |
|
Beräknad start 10:15 |
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
405 |
1 |
Andreas Nordh |
1991 |
AN6591 |
OSBY SS |
|
25m |
2:23.80 |
S14 |
211 |
2 |
Filip Hinderup |
2001 |
AH5101 |
MKK |
|
25m |
2:02.49 |
|
173 |
3 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:00.78 |
|
406 |
4 |
Sebastian Karlsson |
1993 |
AW2993 |
KARLSKRONA |
|
50m |
2:23.27 |
S14 |
404 |
5 |
Fabian Claeson |
2002 |
ar7902 |
OSBY SS |
|
50m |
2:27.90 |
S9 |
433 |
6 |
Alexander Waldo |
1998 |
AF7998 |
POSEIDON |
|
25m |
2:01.81 |
|
379 |
7 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:04.43 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
67 |
1 |
André Philipsson Eriksson |
2001 |
AH1501 |
HS |
|
50m |
2:11.15 |
|
417 |
2 |
Pontus Hake |
2001 |
AS8501 |
POSEIDON |
|
50m |
2:11.07 |
|
340 |
3 |
Lucas Örmon |
2003 |
AF7303 |
VELLINGE-N |
|
50m |
2:10.78 |
|
427 |
4 |
Alexander Olsson |
1996 |
AK1796 |
POSEIDON |
|
50m |
2:10.30 |
|
55 |
5 |
William Lundblad |
2004 |
AC9904 |
HS |
|
50m |
2:10.57 |
|
174 |
6 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:11.04 |
|
74 |
7 |
Jacob Söderberg |
2003 |
AD2103 |
HS |
|
50m |
2:11.13 |
|
314 |
8 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
SK TRITON |
|
50m |
2:11.60 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
2 |
1 |
Tim Berthelsson |
2000 |
AJ1700 |
SS DELFIN |
|
50m |
2:09.37 |
|
233 |
2 |
Philip Stenberg |
2001 |
AB9101 |
MKK |
|
50m |
2:09.10 |
|
192 |
3 |
Axel Andrén |
2001 |
AD6301 |
MKK |
|
50m |
2:08.96 |
|
280 |
4 |
Alfred Persson |
2000 |
AG4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:07.88 |
|
411 |
5 |
Sebastian Bergenzaun |
1991 |
AP5391 |
POSEIDON |
|
50m |
2:08.50 |
|
71 |
6 |
David Sandström |
2002 |
AN5102 |
HS |
|
50m |
2:09.01 |
|
218 |
7 |
Karl Liljegren |
2001 |
AE7901 |
MKK |
|
50m |
2:09.13 |
|
216 |
8 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
AE0904 |
MKK |
|
50m |
2:09.42 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
6 |
1 |
Jakob Petersen |
2001 |
AD9901 |
SS DELFIN |
|
50m |
2:07.25 |
|
32 |
2 |
Oscar Elfers |
2002 |
AL9102 |
HS |
|
50m |
2:06.52 |
|
205 |
3 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
MKK |
|
50m |
2:06.35 |
|
367 |
4 |
Oskar Hanstål |
1999 |
AJ1599 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:06.11 |
|
12 |
5 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
2:06.21 |
|
313 |
6 |
Joar Modigh |
2001 |
AO1101 |
SK TRITON |
|
50m |
2:06.46 |
|
75 |
7 |
Martin Wahlberg |
1999 |
AQ1999 |
HS |
|
50m |
2:07.09 |
|
203 |
8 |
Robin Falk |
2001 |
AJ9101 |
MKK |
|
50m |
2:07.32 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
210 |
1 |
Eric Hinderup |
1998 |
AH4798 |
MKK |
|
50m |
2:05.67 |
|
416 |
2 |
Alexander Dahlén |
1999 |
AI4399 |
POSEIDON |
|
50m |
2:04.31 |
|
420 |
3 |
Anton Jansson |
2002 |
AC4702 |
POSEIDON |
|
50m |
2:03.86 |
|
176 |
4 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
AC5903 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:03.31 |
|
389 |
5 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
AB7500 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:03.73 |
|
190 |
6 |
Anton Andersson |
1997 |
AI4997 |
MKK |
|
50m |
2:03.93 |
|
288 |
7 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:05.12 |
|
317 |
8 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
SK TRITON |
|
50m |
2:05.95 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
28 |
1 |
Henning Cederlund |
2003 |
AI1303 |
HS |
|
50m |
2:03.22 |
|
70 |
2 |
Johan Rydahl |
2001 |
AF4901 |
HS |
|
50m |
2:01.84 |
|
202 |
3 |
David Falk |
2003 |
AD3103 |
MKK |
|
50m |
2:00.61 |
|
44 |
4 |
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
HS |
|
50m |
1:59.71 |
|
415 |
5 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
50m |
2:00.31 |
|
38 |
6 |
Elias Hysing |
2000 |
AR1500 |
HS |
|
50m |
2:01.17 |
|
220 |
7 |
Anders Ludvigsson |
2000 |
AV8500 |
MKK |
|
50m |
2:02.99 |
|
292 |
8 |
Daniel Olsson-Shirazi |
1997 |
AV9197 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:03.30 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
428 |
1 |
Jesper Olsson |
1998 |
AJ2798 |
POSEIDON |
|
50m |
1:58.87 |
|
154 |
2 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:56.88 |
|
27 |
3 |
Jesper Björk |
1993 |
AU5793 |
HS |
|
50m |
1:55.84 |
|
57 |
4 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
AM5399 |
HS |
|
50m |
1:53.59 |
|
79 |
5 |
Olle Williamsson |
1998 |
AH4198 |
HS |
|
50m |
1:55.46 |
|
78 |
6 |
Isak Vikström |
1999 |
AJ3199 |
HS |
|
50m |
1:56.46 |
|
230 |
7 |
Elias Persson |
2002 |
AI7902 |
MKK |
|
50m |
1:57.65 |
|
289 |
8 |
Marcus Kindberg |
1993 |
AI6993 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:59.65 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2018 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
21:24 |
|