Startliste for Harboe Water Games 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2018 |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (15) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
442 |
2 |
Emma Attrup |
2007 |
0748AL |
SLAGELSE |
|
25m |
|
158 |
3 |
Frederikke G. Jansen |
2007 |
0702AP |
RINGSTED |
|
25m |
|
444 |
4 |
Emma Grøntved |
2009 |
0982AC |
SLAGELSE |
|
25m |
|
339 |
5 |
Anna Baad Clausen |
2007 |
|
HASLEV |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Liva Bugge Frandsen |
2009 |
0972AF |
RINGSTED |
|
25m |
|
148 |
2 |
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
0808AH |
RINGSTED |
|
25m |
|
374 |
3 |
Katrine Hermansen |
2008 |
0838AG |
GLADSAXE |
|
50m |
2:41.47 |
161 |
4 |
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
452 |
5 |
Ida Lauritzen |
2006 |
0634AQ |
SLAGELSE |
|
25m |
|
403 |
6 |
Frederikke Jørgensen |
2007 |
0722AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
236 |
1 |
Ronja Friborg Johnsen |
2008 |
0898AH |
KVIK |
|
25m |
2:31.74 |
259 |
2 |
Mille Reimer |
2008 |
0896AM |
KVIK |
|
25m |
2:25.71 |
459 |
3 |
Alberte Rosenstand |
2007 |
0788AK |
SLAGELSE |
|
25m |
2:12.79 |
255 |
4 |
Anja Poulsen |
2008 |
0888AH |
KVIK |
|
25m |
2:22.63 |
84 |
5 |
Alberte Ricken |
2007 |
0744AD |
HILLERØD |
|
25m |
2:27.36 |
140 |
6 |
Vigga Petersen |
2009 |
0956AD |
NÆSTVED |
|
25m |
2:32.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
169 |
1 |
Emilie Nørregaard |
2007 |
0748AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:10.96 |
460 |
2 |
Amalie Sams |
2007 |
0768AK |
SLAGELSE |
|
25m |
2:08.29 |
399 |
3 |
Sigrún Birgisdottir |
2007 |
0712AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:03.62 |
404 |
4 |
Sara Kaiser |
2007 |
0786AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:04.67 |
312 |
5 |
Vica Lucia Axen |
2008 |
0808AC |
KØGE |
|
25m |
2:08.95 |
260 |
6 |
Victoria Moon Rosendal |
2008 |
0868AH |
KVIK |
|
25m |
2:11.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Oline Ludvigsen |
2007 |
0768AA |
GLADSAXE |
|
50m |
2:02.04 |
377 |
2 |
Liva Ladefoged Jepsen |
2008 |
0828AA |
GLADSAXE |
|
50m |
2:00.33 |
107 |
3 |
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
KALUNDBORG |
|
50m |
1:59.04 |
261 |
4 |
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
KVIK |
|
25m |
1:59.37 |
409 |
5 |
Silja Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:01.49 |
314 |
6 |
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
KØGE |
|
25m |
2:03.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
393 |
1 |
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
0812AD |
GLADSAXE |
|
50m |
1:57.94 |
269 |
2 |
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
KVIK |
|
25m |
1:55.36 |
225 |
3 |
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
0762AJ |
KVIK |
|
25m |
1:53.74 |
228 |
4 |
Smilla Hauge |
2007 |
0798AM |
KVIK |
|
25m |
1:54.15 |
247 |
5 |
Josephine Michelsen |
2007 |
0704AJ |
KVIK |
|
25m |
1:57.27 |
159 |
6 |
Chili Fløe Jensen |
2006 |
0632AT |
RINGSTED |
|
25m |
1:58.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
401 |
1 |
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:52.41 |
112 |
2 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
25m |
1:52.07 |
448 |
3 |
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
0826AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:51.24 |
168 |
4 |
Cecilie Møller |
2005 |
0588AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:51.80 |
347 |
5 |
Cecilie Engsted Larsen |
2006 |
0618AG |
HASLEV |
|
25m |
1:52.15 |
367 |
6 |
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
0748AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:53.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
446 |
1 |
Emma Jørgensen |
2005 |
0592AY |
SLAGELSE |
|
25m |
1:50.79 |
344 |
2 |
Nicoline Bohn Jacobsen |
2006 |
0642AH |
HASLEV |
|
25m |
1:48.60 |
20 |
3 |
Evelyn Nyborg |
2005 |
0534AZ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:46.74 |
365 |
4 |
Augusta Blom |
2008 |
0842AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:48.35 |
177 |
5 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
1:49.66 |
376 |
6 |
Katrine Schou Jagd |
2008 |
0868AA |
GLADSAXE |
|
50m |
1:50.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
Masha Jul Pedersen |
2006 |
0684AG |
NÆSTVED |
|
25m |
1:46.17 |
237 |
2 |
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
KVIK |
|
25m |
1:45.79 |
91 |
3 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:44.86 |
131 |
4 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
1:45.10 |
32 |
5 |
Malene Dithmar |
2006 |
0634AN |
GTI |
|
25m |
1:45.87 |
223 |
6 |
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
KVIK |
|
25m |
1:46.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
233 |
1 |
Freja Fyller Jacobsen |
2007 |
0774AJ |
KVIK |
|
25m |
1:44.34 |
424 |
2 |
Benedichte Hallengreen |
2005 |
0552AT |
KORSÖR |
|
25m |
1:42.58 |
109 |
3 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:40.72 |
253 |
4 |
Laura Pedersen |
2007 |
0776AD |
KVIK |
|
25m |
1:41.30 |
451 |
5 |
Frida Lauridsen |
2005 |
0514AO |
SLAGELSE |
|
25m |
1:42.84 |
297 |
6 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:44.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
226 |
1 |
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
KVIK |
|
25m |
1:40.33 |
122 |
2 |
Asta Marie R. Jensen |
2007 |
0742AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:38.79 |
48 |
3 |
Lærke Marie Clausen |
2005 |
0504AE |
GTI |
|
25m |
1:36.21 |
37 |
4 |
Frida Høj Andersen |
2005 |
0504AL |
GTI |
|
25m |
1:37.70 |
440 |
5 |
Astamaja Rought |
2006 |
0682AJ |
KORSÖR |
|
25m |
1:39.80 |
379 |
6 |
Sofie Emilie Lange |
2007 |
0702AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:40.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
90 |
1 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:34.15 |
70 |
2 |
Olivia Cruse |
2005 |
0514AR |
HILLERØD |
|
50m |
1:33.34 |
294 |
3 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
1:32.70 |
351 |
4 |
Anna Lind Petersen |
2004 |
0488AE |
HASLEV |
|
25m |
1:32.97 |
137 |
5 |
Olivia Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
25m |
1:34.05 |
38 |
6 |
Nomi I. K. Schau |
2004 |
0408AI |
GTI |
|
50m |
1:34.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
0232BC |
RINGSTED |
|
50m |
1:29.92 |
39 |
2 |
Mathilde Svendsen |
2004 |
0472AQ |
GTI |
|
50m |
1:29.50 |
270 |
3 |
Filippa Walløe |
2005 |
0502AC |
KVIK |
|
25m |
1:28.53 |
267 |
4 |
Signe Astrup Taul |
2004 |
0402AQ |
KVIK |
|
25m |
1:29.32 |
94 |
5 |
Anna Marott Hansen |
2004 |
0442BC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:29.72 |
28 |
6 |
Freja Threms |
2005 |
0586AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:32.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
Emma Olsen |
2003 |
0346AS |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:28.11 |
78 |
2 |
Mathilde Emilie K. Larsen |
2002 |
0288AP |
HILLERØD |
|
25m |
1:26.08 |
64 |
3 |
Ida Oest |
2003 |
0386AS |
HERLEV |
|
50m |
1:23.82 |
18 |
4 |
Felina Noe |
2002 |
0252AR |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:24.15 |
411 |
5 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:27.95 |
150 |
6 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
RINGSTED |
|
25m |
1:28.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
303 |
1 |
Johanne Brown Marloth |
2003 |
0396AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:21.63 |
55 |
2 |
Freya Ellehus |
2000 |
0076AJ |
OSK |
|
25m |
1:16.84 |
319 |
3 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
25m |
1:13.57 |
59 |
4 |
Celine Termark Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
25m |
1:15.62 |
124 |
5 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:17.93 |
111 |
6 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
0254AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:23.13 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
30 juni 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|