Startliste for Harboe Water Games 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2018 |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer |
Finaler (14) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
344 |
1 |
Nicoline Bohn Jacobsen |
2006 |
0642AH |
HASLEV |
|
25m |
|
222 |
2 |
Ingrid Stokholm Ellehøj |
2007 |
0752AJ |
KVIK |
|
25m |
1:06.23 |
393 |
3 |
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
0812AD |
GLADSAXE |
|
50m |
1:02.77 |
404 |
4 |
Sara Kaiser |
2007 |
0786AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:03.82 |
258 |
5 |
Thilde Jølver Rasmussen |
2008 |
0878AH |
KVIK |
|
25m |
1:16.39 |
412 |
6 |
Caroline Risager Strate |
2007 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
114 |
1 |
Sille Christensen |
2006 |
0624AP |
NÆSTVED |
|
25m |
59.06 |
369 |
2 |
Sarah Zargarov Hansen |
2008 |
0848AG |
GLADSAXE |
|
50m |
54.64 |
217 |
3 |
Mie Bysand |
2007 |
0706AJ |
KVIK |
|
25m |
54.01 |
448 |
4 |
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
0826AG |
SLAGELSE |
|
25m |
54.26 |
402 |
5 |
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
56.26 |
460 |
6 |
Amalie Sams |
2007 |
0768AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:00.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Josephine Michelsen |
2007 |
0704AJ |
KVIK |
|
25m |
52.71 |
385 |
2 |
Sigrid Mygind |
2008 |
0878AG |
GLADSAXE |
|
25m |
51.12 |
228 |
3 |
Smilla Hauge |
2007 |
0798AM |
KVIK |
|
25m |
50.13 |
324 |
4 |
Celina Lindholm Hansen |
2006 |
0664AH |
KØGE |
|
50m |
50.64 |
429 |
5 |
Johanne Jensen-Mattebjerg |
2006 |
0638AP |
KORSÖR |
|
25m |
51.55 |
159 |
6 |
Chili Fløe Jensen |
2006 |
0632AT |
RINGSTED |
|
25m |
53.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
408 |
1 |
Victoria Paulsen |
2006 |
0614AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
48.67 |
430 |
2 |
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
KORSÖR |
|
25m |
48.00 |
380 |
3 |
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
0862AD |
GLADSAXE |
|
25m |
46.45 |
233 |
4 |
Freja Fyller Jacobsen |
2007 |
0774AJ |
KVIK |
|
25m |
47.78 |
458 |
5 |
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
0728AO |
SLAGELSE |
|
25m |
48.50 |
425 |
6 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
KORSÖR |
|
25m |
49.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
396 |
1 |
Camilla Andersen |
2006 |
0634AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
45.50 |
213 |
2 |
Emma Andersen |
2007 |
0768AM |
KVIK |
|
25m |
45.08 |
256 |
3 |
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
KVIK |
|
25m |
44.23 |
352 |
4 |
Julie Hansen Schilling |
2004 |
0406BA |
HASLEV |
|
25m |
44.37 |
197 |
5 |
Silje Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
45.30 |
271 |
6 |
Kirsten Vedsted |
2008 |
0872AE |
KVIK |
|
25m |
46.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
465 |
1 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
25m |
42.79 |
81 |
2 |
Emma Mølholm |
2005 |
0514AM |
HILLERØD |
|
50m |
42.66 |
283 |
3 |
Emilia Sander-Bjerge |
2003 |
0302BD |
SK-SYD |
|
25m |
42.48 |
287 |
4 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
50m |
42.54 |
127 |
5 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
25m |
42.67 |
455 |
6 |
Elisabeth Tobel Nielsen |
2007 |
0782AG |
SLAGELSE |
|
25m |
43.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Asta Marie R. Jensen |
2007 |
0742AE |
NÆSTVED |
|
25m |
41.97 |
463 |
2 |
Anna Steen Petersen |
2007 |
0706AH |
KØGE |
|
25m |
41.78 |
109 |
3 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
41.53 |
461 |
4 |
Silke Krakau Tønnesen |
2006 |
0654AC |
SLAGELSE |
|
25m |
41.68 |
164 |
5 |
Astrid Kruuse |
2005 |
0554AQ |
RINGSTED |
|
25m |
41.83 |
4 |
6 |
Katrine Hansen |
2006 |
0686AS |
DRAGSHOLM |
|
25m |
42.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Amanda Aidinian |
2007 |
0792AJ |
KVIK |
|
25m |
40.99 |
298 |
2 |
Fiona Jensen |
2006 |
0636AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
40.88 |
424 |
3 |
Benedichte Hallengreen |
2005 |
0552AT |
KORSÖR |
|
25m |
40.38 |
270 |
4 |
Filippa Walløe |
2005 |
0502AC |
KVIK |
|
25m |
40.57 |
118 |
5 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
50m |
40.92 |
91 |
6 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
41.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
293 |
1 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
38.77 |
288 |
2 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
50m |
38.33 |
78 |
3 |
Mathilde Emilie K. Larsen |
2002 |
0288AP |
HILLERØD |
|
50m |
37.74 |
253 |
4 |
Laura Pedersen |
2007 |
0776AD |
KVIK |
|
25m |
37.80 |
77 |
5 |
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
0566AK |
HILLERØD |
|
50m |
38.60 |
50 |
6 |
Mille Giolbas |
2006 |
0604AL |
GTI |
|
25m |
40.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Signe Bagge Møller |
2004 |
0414AW |
SK-SYD |
|
25m |
37.41 |
111 |
2 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
0254AK |
NÆSTVED |
|
50m |
36.94 |
5 |
3 |
Maria Hardis |
2004 |
0434BA |
DRAGSHOLM |
|
25m |
36.70 |
49 |
4 |
Mathilde Willumsen |
2006 |
0634AI |
GTI |
|
50m |
36.86 |
188 |
5 |
Klara Frida Johansen |
2005 |
0586AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
37.01 |
101 |
6 |
Cecilie N. Petersen |
1998 |
9842AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
37.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
0754AG |
GTI |
|
25m |
36.51 |
73 |
2 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
0384AR |
HILLERØD |
|
25m |
36.40 |
433 |
3 |
Laura Kroman |
2004 |
0444AW |
KORSÖR |
|
25m |
36.13 |
267 |
4 |
Signe Astrup Taul |
2004 |
0402AQ |
KVIK |
|
25m |
36.34 |
47 |
5 |
Julie Segato |
2005 |
0538AJ |
GTI |
|
50m |
36.48 |
321 |
6 |
Agnes Dalgas Frederiksen |
2005 |
0508AA |
KØGE |
|
50m |
36.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Ida Mørk |
2004 |
0492AJ |
GTI |
|
25m |
36.00 |
303 |
2 |
Johanne Brown Marloth |
2003 |
0396AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
35.91 |
147 |
3 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
50m |
35.37 |
407 |
4 |
Fanta O. Petersen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
50m |
35.51 |
128 |
5 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
50m |
35.93 |
447 |
6 |
Emma Ahrenkiel Karløv |
2003 |
0352AK |
SLAGELSE |
|
25m |
36.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
226 |
1 |
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
KVIK |
|
25m |
34.30 |
88 |
2 |
Ulrikke Veje |
2002 |
0258AK |
HILLERØD |
|
25m |
33.39 |
484 |
3 |
Nicoline Huusfelt |
2000 |
0052AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
33.29 |
27 |
4 |
Alberte Holst Schilling |
2003 |
0368AW |
DRAGSHOLM |
|
50m |
33.37 |
488 |
5 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
25m |
33.96 |
389 |
6 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
25m |
35.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
317 |
1 |
Sophia Christensen |
2003 |
0326BD |
KØGE |
|
50m |
33.21 |
16 |
2 |
Camille Neess |
2003 |
0324BA |
DRAGSHOLM |
|
50m |
32.99 |
229 |
3 |
Sofie Ravn Herche |
2007 |
0766AE |
KVIK |
|
25m |
31.03 |
100 |
4 |
Annika Møller-Kristensen |
2000 |
0044AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
31.38 |
184 |
5 |
Emma Enevoldsen |
2003 |
0372AZ |
ROSKILDE |
|
50m |
33.04 |
406 |
6 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
33.27 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
30 juni 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|