Startliste for Copenhagen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 46
|
Stævne navn |
Copenhagen Swim Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
03 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 46, 100m Butterfly Herrer |
Indledende (4) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
151 |
3 |
Jakob Nikolai Haldan |
2006 |
0609AC |
LYNGBY |
|
50m |
1:35.00 |
337 |
4 |
Jonathan Rasmussen |
2006 |
0617AD |
VI39 |
|
50m |
1:34.89 |
331 |
5 |
Marinus Leisvig |
2007 |
0773AD |
VI39 |
|
50m |
1:34.99 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
0727AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:28.38 |
190 |
2 |
Noah Anker-Møller |
2006 |
0605AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:20.79 |
194 |
3 |
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:15.23 |
312 |
4 |
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
0525AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:10.55 |
325 |
5 |
Anders Gaard |
2006 |
0683AB |
VI39 |
|
50m |
1:12.78 |
199 |
6 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:17.15 |
297 |
7 |
Nicholas H. Hansen |
2005 |
0515AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:21.99 |
318 |
8 |
Andreas Kelstrup Schou |
2005 |
0539AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:31.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
1 |
Gustav Abildgaard |
2005 |
0553AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:27.14 |
306 |
2 |
Vincent Matras |
2005 |
0591AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:18.58 |
212 |
3 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
50m |
1:14.61 |
336 |
4 |
Sean Petersen |
2006 |
0625AA |
VI39 |
|
50m |
1:10.32 |
285 |
5 |
William Bogø Andersen |
2005 |
0559AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:12.67 |
25 |
6 |
Mikkel Andersen |
2005 |
0531AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:16.22 |
116 |
7 |
Emil Schmidt |
2006 |
0695AA |
A6 |
|
50m |
1:21.82 |
334 |
8 |
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
VI39 |
|
50m |
1:31.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
340 |
1 |
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
0751AA |
VI39 |
|
50m |
1:23.12 |
75 |
2 |
Matthias Slot |
2005 |
0517AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:17.76 |
338 |
3 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
0547AB |
VI39 |
|
50m |
1:13.29 |
267 |
4 |
Valdemar Menck Nielsen |
2005 |
0577AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:04.90 |
317 |
5 |
William Bendix Schmidt |
2005 |
0587AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:12.13 |
23 |
6 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
0689AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:15.87 |
24 |
7 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
0679AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:20.99 |
52 |
8 |
Tristan Jensen |
2006 |
0611AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:29.19 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
03 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|