Startliste for Copenhagen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag eftermiddag
Seedede heat Løb 6
|
Stævne navn |
Copenhagen Swim Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
01 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
15:28 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 18:04 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
Villum Alstrøm |
2008 |
0823AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:02.37 |
64 |
2 |
Laust Madsen |
2008 |
0803AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:00.38 |
31 |
3 |
Frederik Billing |
2008 |
0853AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
56.91 |
345 |
4 |
Stefan Angjelovski |
2006 |
0649AJ |
FARUM |
|
50m |
53.00 |
29 |
5 |
David Bergmann |
2008 |
0883AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
55.00 |
73 |
6 |
Vihaan Sanghavi |
2008 |
0865AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:00.00 |
87 |
7 |
Anton Wiuf |
2008 |
0895AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:01.48 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
205 |
1 |
Elias Bach-Jensen |
2006 |
0657AI |
BIRKERØD |
|
50m |
49.52 |
52 |
2 |
Tristan Jensen |
2006 |
0611AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
47.96 |
361 |
3 |
Lars Reber Knudsen |
2003 |
0365AR |
FARUM |
|
50m |
47.31 |
375 |
4 |
Kristoffer Thaulow |
2007 |
0747AF |
FARUM |
|
50m |
47.02 |
272 |
5 |
Nicklas Reinstrup |
2006 |
0655AD |
HELSINGØR |
|
50m |
47.09 |
39 |
6 |
William Folkmann |
2006 |
0655AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
47.51 |
334 |
7 |
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
VI39 |
|
50m |
48.87 |
190 |
8 |
Noah Anker-Møller |
2006 |
0605AB |
ALLERØD |
|
50m |
50.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
24 |
1 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
0679AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
46.61 |
110 |
2 |
Tobias Lindhardt |
2005 |
0567AA |
A6 |
|
50m |
46.17 |
314 |
3 |
Victor Henrik Ritnagel |
2005 |
0545AC |
GLADSAXE |
|
50m |
45.50 |
23 |
4 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
0689AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
44.58 |
192 |
5 |
Johannes Framke |
2006 |
0615AE |
ALLERØD |
|
50m |
45.05 |
206 |
6 |
Magnus Jacobsen |
2006 |
0663AI |
BIRKERØD |
|
50m |
45.72 |
176 |
7 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
50m |
46.48 |
27 |
8 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
0641AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
46.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Matthias Slot |
2005 |
0517AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
42.92 |
317 |
2 |
William Bendix Schmidt |
2005 |
0587AE |
GLADSAXE |
|
50m |
42.20 |
320 |
3 |
Frederik Stender-Petersen |
2005 |
0597AE |
GLADSAXE |
|
50m |
41.83 |
197 |
4 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
50m |
41.02 |
366 |
5 |
Andreas Velschow Malmolin |
2005 |
0541AE |
FARUM |
|
50m |
41.82 |
44 |
6 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
0639AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
42.04 |
131 |
7 |
Villads Brasch Jensen |
2004 |
0419AK |
GTI |
|
50m |
42.24 |
28 |
8 |
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
0727AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
44.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Eigil Sigfusson |
2004 |
0421AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
40.95 |
115 |
2 |
Marco Stub Olssen |
2004 |
0429AC |
A6 |
|
50m |
39.99 |
311 |
3 |
Søren Wandall Ohlsen |
2004 |
0469AC |
GLADSAXE |
|
50m |
39.15 |
258 |
4 |
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
0389AL |
HELSINGØR |
|
50m |
38.85 |
251 |
5 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
38.90 |
220 |
6 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
50m |
39.24 |
338 |
7 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
0547AB |
VI39 |
|
50m |
40.77 |
340 |
8 |
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
0751AA |
VI39 |
|
50m |
40.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
224 |
1 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
50m |
38.34 |
14 |
2 |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
0381AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
36.72 |
234 |
3 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
50m |
35.79 |
120 |
4 |
Victor Toftehøj |
2003 |
0309AG |
A6 |
|
50m |
35.59 |
17 |
5 |
Troels Fode |
2004 |
0435AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.61 |
360 |
6 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
0393AL |
FARUM |
|
50m |
36.16 |
3 |
7 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
36.84 |
297 |
8 |
Nicholas H. Hansen |
2005 |
0515AF |
GLADSAXE |
|
50m |
38.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Villads Kruse |
2003 |
0371AI |
ALLERØD |
|
50m |
35.38 |
146 |
2 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
0301AE |
LYNGBY |
|
50m |
34.98 |
149 |
3 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
50m |
34.12 |
105 |
4 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
A6 |
|
50m |
33.03 |
124 |
5 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
GTI |
|
50m |
33.68 |
299 |
6 |
Marcus Hiort |
2003 |
0307AH |
GLADSAXE |
|
50m |
34.44 |
276 |
7 |
Jakob Bjerg Snekkersten |
2003 |
0345AP |
HELSINGØR |
|
50m |
35.23 |
7 |
8 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
0315AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.58 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
01 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:28 |
|