Startliste for Copenhagen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag eftermiddag
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Copenhagen Swim Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
01 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
15:28 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (15) |
Vejledende starttid 18:19 |
Heat 1 (15) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
359 |
3 |
Caroline Jørgensen |
2008 |
0858AG |
FARUM |
|
50m |
58.18 |
34 |
4 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
0932AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
49.90 |
55 |
5 |
Vera Jespersen |
2009 |
0952AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
57.59 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
49.23 |
38 |
3 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
47.24 |
72 |
4 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
42.05 |
92 |
5 |
Mira Capito |
2007 |
0778AI |
A6 |
|
50m |
42.74 |
351 |
6 |
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
0974AC |
FARUM |
|
50m |
48.62 |
114 |
7 |
Kiva Gydesen Nielsen |
2005 |
|
A6 |
|
50m |
49.43 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
348 |
1 |
Isabella Borgmann |
2005 |
0502AX |
FARUM |
|
50m |
40.67 |
107 |
2 |
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
A6 |
|
50m |
39.39 |
354 |
3 |
Helene Friis Fanø |
2007 |
0764AJ |
FARUM |
|
50m |
38.84 |
282 |
4 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
50m |
37.81 |
371 |
5 |
Marie Rose |
2006 |
0606AR |
FARUM |
|
50m |
38.83 |
315 |
6 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
50m |
39.03 |
349 |
7 |
Lucia Borgmann |
2007 |
0774AM |
FARUM |
|
50m |
40.04 |
112 |
8 |
Camille Hedvig Miolane |
2007 |
0768AI |
A6 |
|
50m |
41.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
K-Lee Hansen |
2007 |
0756AE |
A6 |
|
50m |
37.60 |
98 |
2 |
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
A6 |
|
50m |
37.11 |
316 |
3 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
50m |
36.92 |
96 |
4 |
Lucca Frydendahl |
2008 |
0812AB |
A6 |
|
50m |
36.66 |
93 |
5 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
A6 |
|
50m |
36.82 |
50 |
6 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
37.04 |
209 |
7 |
Signe Østergaard Lilja |
2006 |
0668AD |
BIRKERØD |
|
50m |
37.50 |
256 |
8 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
50m |
37.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
50m |
36.35 |
68 |
2 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
36.33 |
271 |
3 |
Mathilde Ramsgaard |
2005 |
0578AH |
HELSINGØR |
|
50m |
35.99 |
185 |
4 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
35.88 |
71 |
5 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.89 |
373 |
6 |
Frida Amalie Spellerberg |
2004 |
0452AZ |
FARUM |
|
50m |
36.06 |
326 |
7 |
Mille Hansen |
2005 |
0548AO |
VI39 |
|
50m |
36.34 |
372 |
8 |
Mathilde Rømer |
2006 |
0688AA |
FARUM |
|
50m |
36.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Alma Lind Babin |
2006 |
0608AL |
LYNGBY |
|
50m |
35.15 |
66 |
2 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.04 |
49 |
3 |
Astrid Høyer |
2007 |
0792AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
34.92 |
47 |
4 |
Asta Hindborg |
2007 |
0736AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
34.67 |
108 |
5 |
Julie Merl Larsen |
2005 |
0584AB |
A6 |
|
50m |
34.82 |
169 |
6 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
0678AE |
LYNGBY |
|
50m |
34.97 |
81 |
7 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
0646AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.07 |
260 |
8 |
Arendse Arrild Lyngfeldt |
2006 |
0648AG |
HELSINGØR |
|
50m |
35.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
236 |
1 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
50m |
34.46 |
104 |
2 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
0682AF |
A6 |
|
50m |
34.36 |
204 |
3 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
50m |
34.32 |
63 |
4 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
34.25 |
286 |
5 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
50m |
34.28 |
275 |
6 |
Kristine G. Skjærbæk |
2004 |
0442AO |
HELSINGØR |
|
50m |
34.35 |
161 |
7 |
Kaisa Falkenberg Lending |
2005 |
0504AM |
LYNGBY |
|
50m |
34.41 |
305 |
8 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
50m |
34.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Katrine G. Kristensen |
2005 |
0576AI |
HELSINGØR |
|
50m |
33.91 |
294 |
2 |
Alma Gotfredsen |
2005 |
0548AI |
GLADSAXE |
|
50m |
33.90 |
202 |
3 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
50m |
33.88 |
296 |
4 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
50m |
33.76 |
330 |
5 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
50m |
33.76 |
173 |
6 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
50m |
33.89 |
77 |
7 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.91 |
133 |
8 |
Annika Britt Larsen |
2005 |
0586AD |
GTI |
|
50m |
34.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
187 |
1 |
Mie Visler |
2006 |
0626AI |
HERLUFSHOL |
|
50m |
33.70 |
168 |
2 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
50m |
33.57 |
160 |
3 |
Kathrine E. Larsen |
2005 |
0584AM |
LYNGBY |
|
50m |
33.42 |
70 |
4 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.35 |
333 |
5 |
Alma Møller-Ern |
2006 |
0662AB |
VI39 |
|
50m |
33.41 |
268 |
6 |
Ida Sophie Hinsch Olsen |
2004 |
0432AU |
HELSINGØR |
|
50m |
33.53 |
26 |
7 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.60 |
59 |
8 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
91 |
1 |
SIF Bramm |
2006 |
0624AE |
A6 |
|
50m |
33.00 |
368 |
2 |
Mathilde Thor Møller |
2005 |
0564AU |
FARUM |
|
50m |
32.76 |
67 |
3 |
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.57 |
291 |
4 |
Luna Christensen |
2005 |
0566AC |
GLADSAXE |
|
50m |
32.52 |
82 |
5 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.53 |
166 |
6 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
50m |
32.69 |
186 |
7 |
Fanta Osatoharimwen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
50m |
32.83 |
221 |
8 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
50m |
33.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Ida Mørk |
2004 |
0492AJ |
GTI |
|
50m |
32.18 |
184 |
2 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
32.14 |
301 |
3 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
32.03 |
292 |
4 |
Monika Dragieva |
2006 |
0688AH |
GLADSAXE |
|
50m |
31.99 |
378 |
5 |
Emma F. Rouse |
2004 |
0412AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
32.00 |
322 |
6 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
50m |
32.08 |
237 |
7 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
50m |
32.17 |
269 |
8 |
Caroline Søgaard Pedersen |
2005 |
0562AX |
HELSINGØR |
|
50m |
32.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
Nomi I. K. Schau |
2004 |
0408AI |
GTI |
|
50m |
31.93 |
353 |
2 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
50m |
31.88 |
369 |
3 |
Malou Nielsen |
2005 |
0524AF |
FARUM |
|
50m |
31.57 |
140 |
4 |
Mathilde Svendsen |
2004 |
0472AQ |
GTI |
|
50m |
31.38 |
364 |
5 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
0484AJ |
FARUM |
|
50m |
31.48 |
69 |
6 |
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
31.70 |
367 |
7 |
Line Thode Møller |
2004 |
0424AU |
FARUM |
|
50m |
31.90 |
283 |
8 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
50m |
31.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
1 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
50m |
31.33 |
280 |
2 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
50m |
31.24 |
15 |
3 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.89 |
106 |
4 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
A6 |
|
50m |
30.75 |
123 |
5 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
GTI |
|
50m |
30.83 |
281 |
6 |
Cornelia Vámosi |
2004 |
0466AE |
HELSINGØR |
|
50m |
31.03 |
226 |
7 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
50m |
31.33 |
347 |
8 |
Dagmar Boeck |
2004 |
0458AM |
FARUM |
|
50m |
31.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
50m |
30.49 |
142 |
2 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
GTI |
|
50m |
30.23 |
356 |
3 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
50m |
29.98 |
103 |
4 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 |
|
50m |
29.57 |
125 |
5 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
GTI |
|
50m |
29.77 |
118 |
6 |
Maya Hauerberg Terp |
2005 |
0564AA |
A6 |
|
50m |
30.02 |
10 |
7 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.46 |
147 |
8 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
50m |
30.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
4 |
1 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
29.17 |
253 |
2 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
50m |
28.94 |
232 |
3 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
28.71 |
279 |
4 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
50m |
27.47 |
217 |
5 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
28.57 |
287 |
6 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
28.83 |
295 |
7 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
50m |
29.15 |
303 |
8 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
50m |
29.45 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
01 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:28 |
|