Program for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Søndag 17.00
Seedede heat Løb 39
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
12:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 39, 4X100m Medley Damer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 18:52 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
486 |
1 |
Kvik 2 |
2004 |
|
KVIK |
|
50m |
5:31.20 |
603 |
2 |
S68 |
2004 |
|
S 68 |
|
50m |
5:15.00 |
589 |
3 |
Roskilde Skjolmøer Årgang |
2005 |
|
ROSKILDE |
|
50m |
5:10.00 |
785 |
4 |
Vs Piger |
2004 |
|
VIBORG |
|
50m |
5:06.04 |
426 |
5 |
Isk Havfruer |
2005 |
|
IKAST |
|
50m |
5:07.94 |
825 |
6 |
A6 Piger 2 |
2004 |
|
A6 |
|
50m |
5:14.98 |
646 |
7 |
Solrød Piger |
2005 |
|
SOLRØD |
|
50m |
5:18.50 |
625 |
8 |
Ssk Damer 2 Silkeborg |
2006 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
5:38.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
268 |
1 |
Piger H2Odense |
2004 |
|
H2Odense |
|
50m |
5:01.76 |
207 |
2 |
Gsc Piger 2 |
2004 |
|
GLADSAXE |
|
50m |
5:00.03 |
257 |
3 |
Gti Piger 3 |
2005 |
|
GTI |
|
50m |
4:57.80 |
473 |
4 |
Kvik 1 |
2004 |
|
KVIK |
|
50m |
4:56.80 |
393 |
5 |
Hvidover Piger |
2004 |
|
HVIDOVRE |
|
50m |
4:57.33 |
93 |
6 |
Esbjerg Babes |
2004 |
|
ESBJERG |
|
50m |
4:59.99 |
762 |
7 |
Vejle Piger 1 |
2004 |
|
VEJLE |
|
50m |
5:01.28 |
149 |
8 |
Gentofte Piger 3 |
2004 |
|
GENTOFTE |
|
50m |
5:05.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
800 |
1 |
Aalborg Piger 2 |
2004 |
|
AALBORG |
|
50m |
4:54.66 |
440 |
2 |
Piger 1 Kalundborg |
2004 |
|
KALUNDBORG |
|
50m |
4:49.00 |
500 |
3 |
Lyngby Lionesses |
2004 |
|
LYNGBY |
|
50m |
4:46.21 |
256 |
4 |
Gti Piger 2 |
2004 |
|
GTI |
|
50m |
4:45.80 |
381 |
5 |
Hovedstadens Piger 3 |
2004 |
|
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:45.95 |
824 |
6 |
A6 Piger 1 |
2004 |
|
A6 |
|
50m |
4:46.89 |
624 |
7 |
Ssk Damer 1 Silkeborg |
2005 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
4:54.45 |
51 |
8 |
Sigma Piger 2 |
2004 |
|
SIGMA |
|
50m |
4:54.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
130 |
1 |
Farum Roses |
2004 |
|
FARUM |
|
50m |
4:44.32 |
16 |
2 |
1 Agf Piger |
2004 |
|
AGF |
|
50m |
4:44.02 |
375 |
3 |
Hovedstadens Piger 2 |
2004 |
|
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:43.02 |
148 |
4 |
Gentofte Piger 2 |
2004 |
|
GENTOFTE |
|
50m |
4:42.10 |
660 |
5 |
Neptun Havfruer |
2004 |
|
ST-NEPTUN |
|
50m |
4:42.51 |
76 |
6 |
Aarhus Swim Piger |
2004 |
|
AAS |
|
50m |
4:43.20 |
457 |
7 |
Køge Piger |
2004 |
|
KØGE |
|
50m |
4:44.22 |
666 |
8 |
Søllerød Damer |
2004 |
|
SØLLERØD |
|
50m |
4:45.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Esbjerg Darlings |
2004 |
|
ESBJERG |
|
50m |
4:40.62 |
293 |
2 |
Helsingør Piger 1 |
2004 |
|
HELSINGØR |
|
50m |
4:37.80 |
147 |
3 |
Gentofte Piger 1 |
2004 |
|
GENTOFTE |
|
50m |
4:36.33 |
206 |
4 |
Gsc Piger 1 |
2004 |
|
GLADSAXE |
|
50m |
4:34.90 |
50 |
5 |
Sigma Piger 1 |
2004 |
|
SIGMA |
|
50m |
4:35.43 |
368 |
6 |
Hovedstadens Piger 1 |
2004 |
|
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:37.74 |
745 |
7 |
Vat Piger |
2004 |
|
VAT CPH |
|
50m |
4:39.99 |
799 |
8 |
Aalborg Piger 1 |
2004 |
|
AALBORG |
|
50m |
4:41.17 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:48 |
|