Startliste for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 3, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (4) |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
155 |
2 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
50m |
1:01.48 |
10 |
3 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:00.27 |
115 |
4 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
1:00.05 |
74 |
5 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
50m |
1:00.09 |
120 |
6 |
Mia Wennecke |
1999 |
9924AD |
HELSINGØR |
|
50m |
1:01.32 |
195 |
7 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
H2Odense |
|
50m |
1:02.83 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Kristina Thomsen |
1991 |
9196AG |
GLADSAXE |
|
50m |
59.83 |
60 |
2 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
9734BC |
TRITON B |
|
50m |
58.71 |
29 |
3 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
58.06 |
197 |
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
H2Odense |
|
50m |
56.10 |
165 |
5 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
57.27 |
201 |
6 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
58.26 |
104 |
7 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
GLADSAXE |
|
50m |
59.03 |
18 |
8 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:00.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
192 |
1 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
59.71 |
78 |
2 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
FARUM |
|
50m |
58.57 |
97 |
3 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
57.98 |
134 |
4 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
56.01 |
49 |
5 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
57.03 |
188 |
6 |
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
AGF |
|
50m |
58.18 |
103 |
7 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
58.85 |
96 |
8 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
ALLERØD |
|
50m |
59.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
50m |
59.58 |
65 |
2 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
58.37 |
73 |
3 |
Camilla Ottesen |
2000 |
0032AE |
AALBORG |
|
50m |
57.92 |
138 |
4 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
TRITON B |
|
50m |
54.62 |
11 |
5 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
56.84 |
168 |
6 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
HOVEDSTAD |
|
50m |
58.15 |
67 |
7 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
50m |
58.74 |
163 |
8 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
59.85 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 juli 2018 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
17:09 |
|