Startliste for Holdstævne Årgang, Gentofte
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag formiddag - Stævnestart kl. 10.15
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Holdstævne for Årgangssvømmere |
|
Udskriftsdato |
15 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
09:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 10:59 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
602 |
2 |
William Folkmann |
2006 |
0655AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
|
579 |
3 |
Johan Klitten |
2006 |
0667AL |
HILLERØD |
|
25m |
1:50.14 |
537 |
4 |
Asger Temdrup Hvilsom |
2007 |
0799AA |
HELSINGØR |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
715 |
2 |
Alexander Hartvigsen |
2006 |
0661AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:40.84 |
489 |
3 |
Victor Henrik Ritnagel |
2005 |
0545AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:31.50 |
722 |
4 |
Karl Marcussen |
2007 |
0709AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:37.01 |
587 |
5 |
Joachim Nyvang Thorngreen |
2007 |
0757AG |
HILLERØD |
|
25m |
1:47.69 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
816 |
1 |
Rasmus Fabricius Pedersen |
2005 |
0559AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:25.84 |
599 |
2 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
0641AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.40 |
664 |
3 |
Frederik Grove Ankerdal |
2005 |
0539AF |
KVIK |
|
25m |
1:19.70 |
670 |
4 |
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
0577AJ |
KVIK |
|
25m |
1:20.59 |
676 |
5 |
Martin Munch Svendson |
2005 |
0571AJ |
KVIK |
|
25m |
1:23.30 |
686 |
6 |
Lucas Emil Heinze |
2005 |
0511AK |
KØGE |
|
25m |
1:28.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
564 |
1 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:17.87 |
536 |
2 |
Linus Heinrichsen |
2006 |
0693AE |
HELSINGØR |
|
25m |
1:17.26 |
730 |
3 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.24 |
811 |
4 |
Lucas Kaavé |
2004 |
0457AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:16.24 |
812 |
5 |
Frederik Rink Larsen |
2004 |
0447AK |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:17.58 |
820 |
6 |
William Agerskov |
2004 |
|
SIGMA |
|
25m |
1:19.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
710 |
1 |
Andreas Hammer Dohn |
2006 |
0659AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.67 |
482 |
2 |
Vincent Matras |
2005 |
0591AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:13.61 |
445 |
3 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
0599AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.64 |
443 |
4 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.90 |
553 |
5 |
Teodor Roed Schøning |
2005 |
0585AA |
HELSINGØR |
|
25m |
1:14.84 |
743 |
6 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
SIGMA |
|
25m |
1:16.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
779 |
1 |
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
0513AF |
GTI |
|
25m |
1:11.80 |
689 |
2 |
Mikkel Roed |
2004 |
0457AB |
KØGE |
|
25m |
1:09.58 |
495 |
3 |
Frederik Stender-Petersen |
2005 |
0597AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:08.42 |
605 |
4 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.09 |
477 |
5 |
Anders Junker |
2005 |
0523AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:11.12 |
447 |
6 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
0 |
Bassin |
Tid |
|
791 |
1 |
Emil Søby |
2004 |
0443AF |
GTI |
|
25m |
1:07.92 |
648 |
2 |
Casper Puggaard |
2005 |
0593AA |
KVIK |
|
25m |
1:04.69 |
646 |
3 |
Rasmus Warberg |
2004 |
0477AA |
KVIK |
|
25m |
1:01.13 |
760 |
4 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
SIGMA |
|
25m |
1:03.69 |
614 |
5 |
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:07.32 |
774 |
6 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
GTI |
|
25m |
1:08.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:40 |
|