2019-10-21   18:32:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sälsimmet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
22 50m Bröstsim Damer 13-16
Sponsor: Ocab
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 279 Elsa Bergh Njurunda Simsällskap 2002 AG7202 25m 33.20 EFT
2 57 Elise Öberg Njurunda Simsällskap 2002 AE8402 25m 33.65
3 195 Tyra Strömbom Söderhamns Simsällskap 2004 AM3804 25m 35.38
4 217 Saga Hållander Örnsköldsviks Allmänna SS 2004 BL1804 25m 37.26
5 144 Leia Beijron Sundsvalls Simsällskap 2004 BO5402 25m 37.95
6 194 Clara Bergh Söderhamns Simsällskap 2004 AD0404 25m 38.18
7 172 Melina Sundström Sundsvalls Simsällskap 2002 AP8202 25m 38.87 EFT
8 23 Maja Bostedt Härnösands Simsällskap 2003 AP6603 25m 39.08
9 143 Nova Norlander Sundsvalls Simsällskap 2004 AV3804 25m 39.61
10 62 Ebba Lindblom Njurunda Simsällskap 2004 AR8404 25m 39.90
11 24 Johanna Persson Härnösands Simsällskap 2003 BB4803 25m 41.24
12 214 Tindra Olavi Timrå Simklubb 2003 AH6403 25m 41.55
13 225 Ida Nyberg Simklubben Ägir 2004 BB1204 25m 41.58
14 28 Ida Eriksson Härnösands Simsällskap 2005 AZ9805 25m 42.25
15 153 Elin Lindkvist Sundsvalls Simsällskap 2004 BL6604 25m 42.85
16 197 Agnes Sundqvist Söderhamns Simsällskap 2005 BL0405 25m 42.85
17 58 Saga Persson Njurunda Simsällskap 2003 AI1203 25m 43.55
18 138 Nora Sundström Sundsvalls Simsällskap 2004 AQ9804 25m 43.75
19 142 Lena Svedberg Sundsvalls Simsällskap 2004 AV6804 25m 44.20
20 39 Nellie Karlsson Kramfors-Alliansen 2005 BM5605 50m 44.51
21 61 Hanna Jonasson Njurunda Simsällskap 2004 AR0604 25m 44.82
22 205 Ida Furuström Söderhamns Simsällskap 2005 BR2205 25m 44.84
23 60 Elin Jönsson Njurunda Simsällskap 2004 AQ4804 25m 44.85
24 125 Alva  Lövström Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2005 AI4805 25m 45.34
25 145 Agnes Burman Sundsvalls Simsällskap 2004 BA9804 25m 46.29
26 70 Tova Persson Njurunda Simsällskap 2005 AR5205 25m 46.52
27 59 Lovisa Lundblad Njurunda Simsällskap 2003 AM1203 25m 48.14
28 215 Linnea Jansson Timrå Simklubb 2005 BD0805 25m 48.63
29 200 Ida Karlsson Söderhamns Simsällskap 2005 BQ1205 50m 48.71
30 258 Meja Brandström KFUK-KFUM Kometerna 2004 BX6604 25m 48.88
31 127 Maija Andersson Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2005 AV1405 25m 49.18
32 220 Vilja Norberg Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 BO6205 25m 50.57
33 14 Alva  Käller Hudiksvalls Simsällskap 25m 52.10
2005 AW6605
34 124 Linnea  Ljung Sollefteå Allmänna
Simsällskap
25m 53.60
2005 AI3805
35 235 Linnea Drewes Simklubben Ägir 2004 BW7204 50m 53.61
36 123 Signe Domeij Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2005 AI5805 25m 56.34
37 63 Ida Sundholm Njurunda Simsällskap 2005 AG2205 25m 1:01.13
38 240 Lina Rosenberg Härjedalens Simklubb 2002 25m
2018-10-21 11:36:43 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner