2019-10-21   18:38:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sälsimmet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sälsimmet 2018
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
52 25m Ryggsim Damer 9-10
Sponsor: Bygger Nu i Sverige AB
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 87 Maja Modin Njurunda Simsällskap 2008 AG5408 25m 19.43
2 74 Elma Neuman Njurunda Simsällskap 2008 AB2608 25m 21.02
3 166 Milla Zell Sundsvalls Simsällskap 2008 AJ4608 25m 21.42
4 88 Emma Bergqvist Njurunda Simsällskap 2008 AG7208 25m 21.89
5 248 Molly Hahlin Dorotea IF 2008 AM7408 25m 22.26
6 84 Elsa  Larsson Njurunda Simsällskap 2008 AG9208 25m 22.44
7 91 Olivia Palin Njurunda Simsällskap 2008 AG9408 25m 22.48
8 264 Majken  Gidlund Höga Kustens Simsällskap 2008 AB1608 25m 22.55
9 250 Vera Pettersson Dorotea IF 2009 AE2409 25m 23.91
10 100 Meya Berg Njurunda Simsällskap 2009 AE8809 25m 25.09
11 169 Lily Utterberg Sundsvalls Simsällskap 2008 AT3808 25m 25.33
12 271 Della Boman Bollsta Idrottsklubb 2008 AN2808 25m 25.64
13 152 Maja Henningsson Sundsvalls Simsällskap 2008 AA6808 25m 25.86
14 129 Juno Domeij Sollefteå Allmänna
Simsällskap
2008 AM6408 25m 26.25
15 155 Jennielee Oppgård Sundsvalls Simsällskap 2008 AA4808 25m 26.44
16 103 Julie Bonnerud Dahlbom Njurunda Simsällskap 2009 AF0209 25m 27.06
17 231 Linnea Wallskog Simklubben Ägir 2008 AB6808 25m 27.65
18 90 Alice Ernerfeldt Njurunda Simsällskap 2008 AG8408 25m 27.98
19 98 Nathalie Eriksson Njurunda Simsällskap 2009 AE7809 25m 28.06
20 251 Kate Karlsson Dorotea IF 2008 AP3608 25m 28.54
21 19 Celia Englund Hudiksvalls Simsällskap 2008 AT9408 25m 29.06
22 244 Tyra Gustafsson Härjedalens Simklubb 2008 AB7208 25m 29.10
23 92 Haben Tsegay Njurunda Simsällskap 2009 AB2409 25m 29.14
24 230 Molly Nyberg Simklubben Ägir 2008 AB5808 25m 29.96
25 233 Emelie Betzel Simklubben Ägir 2008 AB7808 25m 30.40
26 96 Ellen Magnusdotter Njurunda Simsällskap 2009 AC4609 25m 33.78
27 97 Ester Magnusdotter Njurunda Simsällskap 2008 AJ7608 25m 38.72
28 46 Alicia Lönnberg Njurunda Simsällskap 2009 25m
29 253 Doris Meijer KFUK-KFUM Kometerna 2008 25m
30 6 Tindra Byqvist Bollnäs Simsällskap 2008 AQ0208 25m
31 273 Mira Sundström Bollsta Idrottsklubb 2008 AV1208 25m
32 170 Ebba Eklund Sundsvalls Simsällskap 2009 AJ5209 25m
33 268 Linn Mähler Bollsta Idrottsklubb 2009 25m
34 269 Ella Mähler Bollsta Idrottsklubb 2008 25m
35 10 Ida Käller Hudiksvalls Simsällskap 2009 25m
36 254 Laura Connell KFUK-KFUM Kometerna 2008 25m
37 223 Juni D. Linder Simklubben Ägir 2008 25m
38 50 Li Risberg Njurunda Simsällskap 2008 25m
2018-10-21 11:36:51 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Njurunda Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner