Program för SM/JSM (25m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Onsdag 14 november 2018 kl. 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 nov 2018 till den 18 nov 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar
|
Försök 1 (5), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
JSM: Happy Socks, SM: Las Tortas de Patricia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
2:00.44 |
|
Marco Koch |
1990 |
GER |
GER |
Berlin |
GER |
2016-11-20 |
|
|
WJ |
2:03.23 |
|
JWB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
ER |
2:00.44 |
|
Marco Koch |
1990 |
GER |
GER |
Berlin |
GER |
2016-11-20 |
|
|
EJ |
2:03.76 |
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
2:03.86 |
|
Erik Persson |
1994 |
SWE |
SWE |
Köpenhamn |
DEN |
2017-12-14 |
|
|
SR |
2:03.86 |
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka SS |
SWE |
Köpenhamn |
DEN |
2017-12-14 |
|
|
SJ |
2:07.07 |
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka SS |
SWE |
Göteborg |
SWE |
2013-11-20 |
|
|
MR |
2:06.46 |
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka SS |
SWE |
Helsingborg |
SWE |
2015-11-04 |
|
|
VM |
2:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NM |
2:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NÄ |
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NY |
2:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FM: Erik Persson (1994) 2:05.52 |
FJ: Olle Williamsson (1998) 2:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
1 |
|
Anton Andersson |
1997 |
MKK |
2:24.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
2 |
|
Felix Nilsson |
1990 |
MKK |
2:22.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
486 |
3 |
|
Linus Kanth |
1991 |
VÄSTERÅS |
2:13.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
4 |
|
Erik Persson |
1994 |
KUNGSBACKA |
2:03.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
5 |
|
Patric Ridell |
1993 |
SK NEPTUN |
2:10.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
6 |
|
Petter Cyrén |
1996 |
LASS |
2:15.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
7 |
|
Simon Frank |
1990 |
SK NEPTUN |
2:24.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
8 |
|
Johan Dahlgren |
1986 |
SK NEPTUN |
2:25.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar |
Försök 2 (5), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
3 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
SÖDERTÖRN |
2:27.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
490 |
4 |
|
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
VÄSTERÅS |
2:26.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
449 |
5 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
UPSALA S |
2:27.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
413 |
6 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
SÖDERTÖRN |
2:29.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar |
Försök 3 (5), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1 |
|
Axel Witt |
2000 |
ESKILSTUNA |
2:26.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
582 |
2 |
|
Gustaf Persson |
2001 |
YSTADS SS |
2:25.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
581 |
3 |
|
Max Persson |
2001 |
YSTADS SS |
2:24.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
4 |
|
Lucas Lindblom |
2000 |
LANDSKRONA |
2:24.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
5 |
|
Erik Nicklasson |
1998 |
JÖNKÖPING |
2:24.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
462 |
6 |
|
Anton Widholm |
1999 |
VÄSBY SS |
2:24.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
7 |
|
David Neuhardt |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:25.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
8 |
|
Martin Schön |
2003 |
BOLLNÄS SS |
2:26.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar |
Försök 4 (5), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
1 |
|
Petter Norén Vosveld |
1999 |
HÄRNÖSAND |
2:22.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
2 |
|
Carl Gerstenfeld |
2002 |
MKK |
2:21.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
529 |
3 |
|
Oskar Gustafson |
2002 |
UDDEVALLA |
2:21.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
4 |
|
Gustav Englund |
2001 |
MKK |
2:21.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
5 |
|
Julius Ekstrand |
1998 |
LANDSKRONA |
2:21.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
440 |
6 |
|
Julius Gustavsson |
2002 |
TÄBY SIM |
2:21.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
405 |
7 |
|
Markus Charlton |
2001 |
SÖDERTÖRN |
2:22.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
8 |
|
August Mathisen |
2001 |
HS |
2:22.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar |
Försök 5 (5), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
1 |
|
Tor Leander |
1999 |
MASS |
2:19.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
2 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
TÄBY SIM |
2:17.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
3 |
|
Tom Andersson |
1998 |
LASS |
2:15.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
4 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
VÄSBY SS |
2:13.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
5 |
|
Gustav Persson |
2000 |
HS |
2:13.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
6 |
|
Hugo Swanepoel |
1998 |
JÄRFÄLLA S |
2:16.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
527 |
7 |
|
Oskar Robertsson |
2000 |
UDDEVALLA |
2:18.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
464 |
8 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
VÄSBY SS |
2:20.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-13 20:14:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|