Program för Sum-Sim (25m) riksfinal 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 16 december 2018 kl. 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2018 riksfinal
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Spårvägen SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 dec 2018 till den 16 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 200m ryggsim flickor 15-16
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Risenta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-16 |
2:09.80 |
|
Ida Lindborg |
1994 |
Malmö KK |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2010-12-12 |
|
|
FM: Elise Öberg (2002) 2:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
1 |
|
Julia Holmberg |
2002 |
VÄSTERÅS |
2:26.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
889 |
2 |
|
Emilia Forsberg |
2003 |
TÄBY SIM |
2:25.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2296 |
3 |
|
Alice Skoglund |
2003 |
VELLINGE-N |
2:24.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
836 |
4 |
|
Jenny Virtanen |
2002 |
SÖDERTÖRN |
2:24.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
835 |
5 |
|
Alwa Widmark |
2002 |
SÖDERTÖRN |
2:24.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1920 |
6 |
|
Matilda Hoff |
2003 |
LANDSKRONA |
2:25.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
981 |
7 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
VÄSBY SS |
2:25.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1928 |
8 |
|
Wilma Rundblad |
2003 |
LANDSKRONA |
2:26.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 200m ryggsim flickor 15-16 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1520 |
1 |
|
Tindra Aminoff |
2003 |
ELFSBORG |
2:24.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1789 |
2 |
|
Alicia Johansson |
2003 |
HS |
2:24.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1336 |
3 |
|
Lucie Hanquet |
2003 |
GÖTEBORG |
2:23.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2088 |
4 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
MKK |
2:22.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1913 |
5 |
|
Viktoria Dellhede |
2003 |
LANDSKRONA |
2:22.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1117 |
6 |
|
Vera Karlsson |
2003 |
LASS |
2:24.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
7 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
VÄSTERÅS |
2:24.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1598 |
8 |
|
Wilma Svensson |
2002 |
SK LAXEN |
2:24.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 200m ryggsim flickor 15-16 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
434 |
1 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
ÖSA |
2:21.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
2 |
|
Elise Öberg |
2002 |
NJURUNDA |
2:18.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
3 |
|
Edith Jernstedt |
2002 |
VÄSTERÅS |
2:17.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1656 |
4 |
|
Trine Forss |
2003 |
SKÖVDE SS |
2:15.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1028 |
5 |
|
Annie Hegmegi |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:15.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
6 |
|
Linnea Gipperth |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
2:18.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
7 |
|
Filippa Sterling |
2002 |
VÄSTERÅS |
2:21.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
823 |
8 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
SÖDERTÖRN |
2:22.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-16 12:54:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|