Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 16.30
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
16:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
600 |
1 |
Anders Rasmussen |
2001 |
0169AF |
VEJLE |
|
50m |
29.91 |
731 |
2 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
0113AL |
LYSENG |
|
50m |
29.67 |
770 |
3 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
50m |
29.27 |
569 |
4 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
50m |
29.01 |
542 |
5 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
SILKEBORG |
|
50m |
29.17 |
535 |
6 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
50m |
29.40 |
383 |
7 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
AGF |
|
50m |
29.71 |
698 |
8 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
0177AO |
SKIVE |
|
50m |
30.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
337 |
1 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
28.74 |
392 |
2 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
AGF |
|
50m |
28.44 |
735 |
3 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
LYSENG |
|
50m |
27.89 |
378 |
4 |
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
AGF |
|
50m |
27.67 |
416 |
5 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
27.86 |
522 |
6 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
28.03 |
502 |
7 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
50m |
28.50 |
411 |
8 |
Thor Brunsgaard |
2003 |
0383AP |
ST-NEPTUN |
|
50m |
29.01 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:22 |
|