Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
15:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
83 |
1 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
32.38 |
25 |
2 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
32.01 |
232 |
3 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
31.68 |
63 |
4 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
50m |
31.51 |
231 |
5 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
31.59 |
150 |
6 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
31.69 |
244 |
7 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
50m |
32.08 |
379 |
8 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
32.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
31.42 |
48 |
2 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
31.29 |
400 |
3 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
31.13 |
284 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
30.13 |
210 |
5 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
30.92 |
71 |
6 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
31.27 |
35 |
7 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERØD |
|
50m |
31.39 |
208 |
8 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
31.48 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
15:25 |
|