Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
15:25 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
50m |
29.58 |
321 |
2 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
0345AC |
TUNE |
|
50m |
29.29 |
86 |
3 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
9971AL |
LYNGBY |
|
50m |
29.27 |
159 |
4 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
HOLBÆK |
|
50m |
29.05 |
290 |
5 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
50m |
29.10 |
178 |
6 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
50m |
29.28 |
285 |
7 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
50m |
29.57 |
42 |
8 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
50m |
29.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
28.68 |
192 |
2 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
50m |
28.48 |
134 |
3 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.44 |
191 |
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
26.96 |
190 |
5 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
HERLEV |
|
50m |
27.80 |
20 |
6 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
50m |
28.46 |
138 |
7 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.51 |
149 |
8 |
Frederik O. Møller |
1999 |
9935AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.70 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
15:25 |
|