Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
204 |
2 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:23.59 |
105 |
3 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
0082AF |
KØGE |
|
50m |
2:21.57 |
398 |
4 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
50m |
2:20.60 |
76 |
5 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:20.67 |
6 |
6 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
JYLLINGE |
|
50m |
2:22.46 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:20.22 |
45 |
2 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
2:19.24 |
137 |
3 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:18.69 |
160 |
4 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:17.65 |
56 |
5 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
50m |
2:17.77 |
28 |
6 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
50m |
2:19.01 |
198 |
7 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
0404AF |
HELSINGØR |
|
50m |
2:19.98 |
338 |
8 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:20.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
388 |
1 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
50m |
2:17.49 |
70 |
2 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
50m |
2:17.37 |
395 |
3 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
0386AC |
KVIK |
|
50m |
2:17.14 |
131 |
4 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:16.60 |
89 |
5 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:16.75 |
165 |
6 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
50m |
2:17.14 |
242 |
7 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:17.37 |
50 |
8 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
50m |
2:17.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
2:16.43 |
139 |
2 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:15.31 |
389 |
3 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
50m |
2:15.07 |
210 |
4 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:15.01 |
104 |
5 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
2:15.05 |
91 |
6 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
2:15.23 |
30 |
7 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:16.33 |
202 |
8 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
GREVE |
|
50m |
2:16.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:14.44 |
177 |
2 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
2:14.03 |
241 |
3 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:12.84 |
101 |
4 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
2:12.50 |
196 |
5 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
50m |
2:12.83 |
336 |
6 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:13.49 |
151 |
7 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:14.15 |
370 |
8 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:14.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
229 |
1 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:11.59 |
230 |
2 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
50m |
2:10.53 |
203 |
3 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
50m |
2:09.55 |
100 |
4 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
2:04.57 |
47 |
5 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
2:07.54 |
397 |
6 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
2:10.22 |
205 |
7 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
2:11.00 |
263 |
8 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:12.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:11.25 |
163 |
2 |
Mai Pallvi |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
2:10.35 |
287 |
3 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
2:09.11 |
231 |
4 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:02.23 |
232 |
5 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:07.00 |
286 |
6 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
2:09.82 |
337 |
7 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:10.97 |
85 |
8 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:12.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:11.12 |
3 |
2 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
JYLLINGE |
|
50m |
2:10.33 |
396 |
3 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
50m |
2:08.44 |
154 |
4 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:02.18 |
9 |
5 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
JYLLINGE |
|
50m |
2:05.70 |
90 |
6 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:09.82 |
206 |
7 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:10.74 |
339 |
8 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:12.03 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:48 |
|