2019-12-08   05:09:47
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
22 100m Rintauinti Miehet Avoin
ME 55.61 1988 RSA RSA Berlin, GER GER 15.11.2009
EE 56.29 Robin VAN AGGELE 1984 NED NED Istanbur, TUR 11.12.2009
SE 58.37 Eetu Karvonen 1986 UiTa FIN Dubai, AE 1.9.2014
NME 57.27 Nicolo' Martinenghi 1999 Italy ITA Copenhagen DEN 16.12.2017
NSE 1:01.33 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Kemi 4.2.2011
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 257 Matti Mattsson Porin Uimaseura 1993 93A067 25m 57.86
2 114 Ari-pekka Liukkonen Cetus Espoo 1989 89A286 25m 58.56
3 197 Teemu Vuorela Swimming Jyväskylä 1994 94A789 25m 59.24
4 45 Andrei Tuomola Helsingfors Simsällskap 1989 89A037 25m 59.25
5 193 Miikka Ruohoniemi Swimming Jyväskylä 1993 93A494 25m 59.44
6 328 Ossi Oksa Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1988 88A200 25m 59.97
7 435 Werneri Koskinen Uinti Tampere 1998 98A828 25m 1:00.43
8 470 Tapio Junninen Vanders 1995 95A553 25m 1:01.00
9 373 Sami Aaltomaa Oulun Uinti 1906 1992 92A300 25m 1:01.39
10 118 Lassi Ohtonen Cetus Espoo 1992 92A348 25m 1:01.39
11 62 Mikael Laakso Hyvinkään Uimaseura 1997 97A008 25m 1:01.43
12 155 Miika Tolvanen Joensuun Uimaseura 1996 96A432 25m 1:01.91
13 437 Atte Kulmala Uinti Tampere 1998 98B262 25m 1:03.27
14 246 Jyri Lähde Hämeenlinnan Uimaseura 1996 96B234 25m 1:03.38
15 121 Miika Pentti Cetus Espoo 1997 97A163 25m 1:03.69
16 111 Eerikki Laitala Cetus Espoo 2001 01A548 25m 1:03.76
17 315 Lauri Elomaa Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 00A761 25m 1:04.23
18 153 Roope Ruohtula Joensuun Uimaseura 2000 00A565 25m 1:04.40
19 469 Matias Hjelm Vanders 2002 02A098 25m 1:04.57
20 102 Tuomas Jokinen Cetus Espoo 2001 01A556 25m 1:04.64
21 138 Verneri Viisanen Cetus Espoo 2002 02A281 25m 1:04.65
22 106 Mihail Khanoukaev Cetus Espoo 2002 02A241 25m 1:04.78
23 8 Marcus Forsel Helsingfors Simsällskap 2003 03A127 25m 1:04.89
24 7 Bruce Clayhills Helsingfors Simsällskap 1997 97A983 25m 1:05.14
25 185 Atte Lindholm Swimming Jyväskylä 2001 01A874 25m 1:05.14
26 434 Walentin Koskinen Uinti Tampere 2000 00A343 25m 1:05.15
27 448 Olli Rautaporras Uinti Tampere 2000 00A795 25m 1:05.23
28 244 Juha Hyvärinen Hämeenlinnan Uimaseura 1998 98A057 25m 1:05.30
29 305 Teemu Viitanen TaTu Tampere 1992 92A506 25m 1:05.49
30 363 Petri Lampela Kemin Työväen Uimarit 1996 96A585 25m 1:05.80
31 483 Eetu Malvela Kampuksen Plaani 2000 00B072 25m 1:06.27
32 171 Atte Pennanen Lahden Uimaseura 2001 01A161 25m 1:06.29
33 376 Arttu Erkinaro Oulun Uinti 1906 1992 92A595 25m 1:06.60
34 161 Ossi Kleimola Kouvolan Uimarit 2001 01A663 25m 1:06.78
35 107 Tuomas Kiviluoma Cetus Espoo 1993 93A444 25m 1:06.86
36 367 Janne Lantto Oulun Lohet 1994 94A666 25m 1:06.91
37 23 Aleksi Koprinen Helsingfors Simsällskap 2003 03A416 25m 1:07.03
38 422 Henri Koski Gladius Kirkkonummi 2000 00A803 25m 1:07.23
39 443 Eetu Nyrhinen Uinti Tampere 2000 00A005 25m 1:07.58
40 226 Juha Kollin Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1993 93A900 25m 1:07.77
41 233 Robin Söderholm Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2002 02A224 25m 1:07.91
42 32 Pyry Nurminen Helsingfors Simsällskap 25m 1:07.95
2001 01A673
43 347 Eetu Nyman Vesihelmen Uimaseura 25m 1:07.97
1999 99A620
44 375 Juho Anttila Oulun Uinti 1906 25m 1:08.02
2000 00A041
45 351 Oskari Arvo Aurajoen Uinti 25m 1:08.21
2002 02A525
46 478 Juha Jernvall Uimaseura Aquila 25m 1:08.41
2000 00A085
47 229 Joona Oksakari Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
25m 1:08.54
2000 00A358
48 392 Tiitus Taskila Oulun Uinti 1906 2001 01A402 25m 1:08.62
49 2 Niilo Olander Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
2001 01B360 25m 1:08.68
50 163 Ohto Pihlajamäki Kuopion Uimaseura 2001 01A675 25m 1:08.72
51 84 Juho Laukkanen Simmis Wanda 2001 01A473 25m 1:09.05
52 249 Timi Torkkel Hämeenlinnan Uimaseura 2001 01A015 25m 1:09.05
53 384 Noa Mäkelä Oulun Uinti 1906 2001 01A112 25m 1:09.20
54 350 Onni Kuronen Nokian Pyry 2000 00A863 25m 1:09.39
55 259 Oskari Ovaskainen Porin Uimaseura 2000 00A998 25m 1:09.47
56 316 Hugo Enroth Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A477 25m 1:09.57
57 218 Jere Kekola Seinäjoen Uimarit-58 2000 00A330 25m 1:09.68
58 228 Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A218 25m 1:10.12
59 108 Joel Knaapi Cetus Espoo 2001 01A132 25m 1:10.32
60 172 Saku Romo Lahden Uimaseura 2000 00A504 25m 1:10.65
61 98 Niklas Hatakka Cetus Espoo 2003 03A534 25m 1:10.65
62 466 Eetu Einto Vanders 2001 01A927 25m 1:10.85
2018-11-14 16:02:43 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner