2019-08-19   06:39:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
28 50m Rintauinti Naiset Avoin
ME 28.64 Alia ATKINSON 1988 JAM JAM Toky, JPN HUN 26.10.2016
EE 28.71 Yuliya EFIMOVA 1992 RUS RUS Tokyo, JPN 11.10.2013
SE 29.54 Jenna Laukkanen 1995 SCV FIN Copenhagen, DEN 13.12.2017
NME 29.84
NSE 30.74 Silja Känsäkoski 1997 OU FIN Upplands Väsby, SWE 13.12.2014
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 291 Ida Hulkko TaTu Tampere 1998 98B105 25m 29.03
2 410 Jenna Laukkanen Swimming Club Vuokatti 1995 95A962 25m 29.32
3 380 Veera Kivirinta Oulun Uinti 1906 1995 95A668 25m 29.39
4 18 Hanna Kareinen Helsingfors Simsällskap 2000 00A012 25m 30.72
5 26 Laura Lahtinen Helsingfors Simsällskap 2003 03A386 25m 30.76
6 258 Anniina Murto Porin Uimaseura 2001 01A677 25m 30.81
7 335 Iida Reini Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 00A567 25m 30.99
8 485 Marlene Niemi Kampuksen Plaani 1992 92A221 25m 31.43
9 428 Hanna Hammar Uinti Tampere 1998 98A182 25m 31.53
10 420 Siiri Einiö Gladius Kirkkonummi 2003 03A357 25m 31.53
11 314 Charlotta Edelman Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A845 25m 31.69
12 352 Erika Bergström Aurajoen Uinti 1996 96A630 25m 31.72
13 78 Aino Ruottu Riihimäen Uimaseura 2001 01A117 25m 31.76
14 22 Kaisla Kollanus Helsingfors Simsällskap 1993 93A027 25m 31.81
15 96 Emilia Flyckt Cetus Espoo 2001 01A649 25m 31.90
16 331 Alisa Ponomareva Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1991 91A777 25m 32.01
17 119 Nelli Ohvo Cetus Espoo 2001 01A937 25m 32.16
18 112 Sofia Lehtinen Cetus Espoo 2000 00B030 25m 32.27
19 95 Emilia Eloranta Cetus Espoo 1997 97A312 25m 32.42
20 489 Selma Soininen Kampuksen Plaani 1999 99A279 25m 32.51
21 15 Lotta Hämäläinen Helsingfors Simsällskap 1998 98A987 25m 32.53
22 70 Nea-amanda Heinola Nummelan Kisaajat 2000 00A310 25m 32.69
23 426 Fanny Grönvall Uinti Tampere 2000 00A574 25m 32.79
24 441 Roosa Mäkinen Uinti Tampere 1999 99B038 25m 32.87
25 115 Mirka Mettinen Cetus Espoo 2002 02A159 25m 32.89
26 382 Minja Lukkari Oulun Uinti 1906 2003 03A364 25m 33.00
27 71 Jade Pönni Nummelan Kisaajat 1997 97A523 25m 33.05
28 212 Alexandra Pihlajamäki Kokkolan Uimaseura 1998 98A529 25m 33.31
29 481 Susanne Hirvonen Kampuksen Plaani 1997 97A118 25m 33.37
30 403 Senni Jouhten Kempeleen Pyrintö 2002 02A428 25m 33.48
31 444 Ina Pollari Uinti Tampere 2002 02A035 25m 33.48
32 409 Heidi Kivioja Swimming Club Vuokatti 2000 00B005 25m 33.58
33 494 Ellen Woivalin Ålands Simförening 2001 01B291 25m 33.60
34 295 Ella Lammi TaTu Tampere 1998 98A995 25m 33.73
35 75 Aida Pasma Riihimäen Uimaseura 2003 03A816 25m 33.73
36 243 Lotta Aho Hämeenlinnan Uimaseura 1999 99A598 25m 33.75
37 165 Raakel Bärlund Lahden Uimaseura 2001 01A081 25m 33.78
38 261 Julia Sottinen Porin Uimaseura 2000 00A034 25m 33.90
39 486 Pinja Partinen Kampuksen Plaani 1999 99B125 25m 33.92
40 40 Vilma Ruotsalainen Helsingfors Simsällskap 1996 96A597 25m 33.92
41 451 Emma Von Dickoff Uinti Tampere 2002 02A117 25m 33.99
42 1 Fanny Nyström Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
1999 99A834 25m 34.08
43 438 Enni Lahtinen Uinti Tampere 25m 34.18
2002 02A363
44 346 Oona Ahinko Vesihelmen Uimaseura 25m 34.27
2001 01A878
45 421 Iiris Himanto Gladius Kirkkonummi 25m 34.29
2001 01A922
46 134 Milla-lotta Tapanainen Cetus Espoo 25m 34.30
2003 03A610
47 242 Emma Hämäläinen Vieskan Uimarit 25m 34.37
2003 03A424
48 413 Sole Piirainen Swimming Club Vuokatti 25m 34.40
2002 02A509
49 31 Saija Mikkonen Helsingfors Simsällskap 25m 34.42
2001 01A667
50 190 Siiri Pellinen Swimming Jyväskylä 25m 34.48
2003 03A581
51 190 Siiri Pellinen Swimming Jyväskylä 25m 34.48
2003 03A581
52 484 Jenni Moisio Kampuksen Plaani 25m 34.49
2002 02A607
53 383 Olga Emilia Mattila Oulun Uinti 1906 25m 34.50
2004 04A143
54 63 Jenny Nieminen Hyvinkään Uimaseura 25m 34.62
2001 01A986
55 47 Peppi Vesalainen Helsingfors Simsällskap 25m 34.67
2004 04B162
56 288 Saana Vähämaa Rauman Uimaseura 25m 34.79
2002 02A743
57 288 Saana Vähämaa Rauman Uimaseura 2002 02A743 25m 34.79
58 365 Riika Huttula Oulun Lohet 2001 01A540 25m 34.80
59 65 Helmi Lehtonen Järvenpään Uintiklubi 2004 04A335 25m 34.85
60 208 Milja Lahtinen Kokkolan Uimaseura 1999 99A621 25m 34.86
61 387 Mathilda Puutio Oulun Uinti 1906 2003 03A347 25m 34.89
62 349 Senni Tuominen Vesihelmen Uimaseura 2003 03B134 25m 34.89
63 495 Aino Kontiainen Uinti Hyvinkää 2002 02A770 25m 34.92
64 495 Aino Kontiainen Uinti Hyvinkää 2002 02A770 25m 34.92
65 28 Roosa Lehtola Helsingfors Simsällskap 2001 01A806 25m 34.95
66 93 Greta Beszteri Cetus Espoo 2004 04A257 25m 34.97
67 80 Olivia Hellsten Simmis Wanda 2000 00A064 25m 34.99
68 211 Sofia Nurkkala Kokkolan Uimaseura 2004 04A067 25m 35.13
69 377 Madeleine Hiltunen Oulun Uinti 1906 2003 03A214 25m 35.21
70 224 Emma Jormanainen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A789 25m 35.36
71 417 Mette Konttila Octopus Lohja 2001 01B228 25m 35.58
72 477 Millariina Bruce Uimaseura Aquila 2001 01B021 25m 35.60
73 181 Iiris Jämsä Swimming Jyväskylä 2004 04A703 25m 35.68
74 137 Jonna Vasara Cetus Espoo 2002 02A118 25m 35.73
75 69 Vera Vartiainen Järvenpään Uintiklubi 2002 02A772 25m 35.73
2018-11-14 16:02:46 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner