2019-08-24   16:29:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
39 200m Rintauinti Miehet Avoin
ME 2:00.48 Daniel GYURTA 1989 HUN HUN Doha, QAT GER 31.8.2014
EE 2:00.48 Daniel GYURTA 1989 HUN HUN Dubai, UAE 31.8.2014
SE 2:06.76 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Oulu 19.11.2017
NME 2:03.23
NSE 2:11.42 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Espoo 29.10.2011
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 257 Matti Mattsson Porin Uimaseura 1993 93A067 25m 2:04.19
2 470 Tapio Junninen Vanders 1995 95A553 25m 2:09.20
3 193 Miikka Ruohoniemi Swimming Jyväskylä 1993 93A494 25m 2:10.12
4 435 Werneri Koskinen Uinti Tampere 1998 98A828 25m 2:11.44
5 118 Lassi Ohtonen Cetus Espoo 1992 92A348 25m 2:14.99
6 474 Erik Nurmi Vanders 2001 01A470 25m 2:15.62
7 155 Miika Tolvanen Joensuun Uimaseura 1996 96A432 25m 2:18.28
8 138 Verneri Viisanen Cetus Espoo 2002 02A281 25m 2:19.16
9 106 Mihail Khanoukaev Cetus Espoo 2002 02A241 25m 2:20.11
10 315 Lauri Elomaa Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 00A761 25m 2:20.70
11 434 Walentin Koskinen Uinti Tampere 2000 00A343 25m 2:21.43
12 111 Eerikki Laitala Cetus Espoo 2001 01A548 25m 2:22.60
13 7 Bruce Clayhills Helsingfors Simsällskap 1997 97A983 25m 2:23.44
14 437 Atte Kulmala Uinti Tampere 1998 98B262 25m 2:25.43
15 392 Tiitus Taskila Oulun Uinti 1906 2001 01A402 25m 2:26.26
16 29 Davin Lindholm Helsingfors Simsällskap 2004 04B010 25m 2:26.35
17 161 Ossi Kleimola Kouvolan Uimarit 2001 01A663 25m 2:26.79
18 185 Atte Lindholm Swimming Jyväskylä 2001 01A874 25m 2:26.93
19 153 Roope Ruohtula Joensuun Uimaseura 2000 00A565 25m 2:27.11
20 171 Atte Pennanen Lahden Uimaseura 2001 01A161 25m 2:27.61
21 32 Pyry Nurminen Helsingfors Simsällskap 2001 01A673 25m 2:27.89
22 233 Robin Söderholm Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2002 02A224 25m 2:28.71
23 393 Janne Tyni Oulun Uinti 1906 2000 00B217 25m 2:30.01
24 443 Eetu Nyrhinen Uinti Tampere 2000 00A005 25m 2:30.20
25 228 Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A218 25m 2:30.29
26 84 Juho Laukkanen Simmis Wanda 2001 01A473 25m 2:30.39
27 478 Juha Jernvall Uimaseura Aquila 2000 00A085 25m 2:31.32
28 229 Joona Oksakari Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2000 00A358 25m 2:32.33
29 2 Niilo Olander Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
25m 2:33.03
2001 01B360
30 361 Antti Hirvonen Kajaanin Uimaseura 2000 00A684 25m 2:33.73
31 350 Onni Kuronen Nokian Pyry 2000 00A863 25m 2:34.43
32 316 Hugo Enroth Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A477 25m 2:35.23
33 219 Mikael Nurmela Seinäjoen Uimarit-58 2002 02A017 25m 2:35.39
34 218 Jere Kekola Seinäjoen Uimarit-58 2000 00A330 25m 2:35.80
2018-11-14 16:02:51 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner