2019-12-13   12:52:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
40 100m Selkäuinti Naiset Avoin
ME 55.03 Katinka HOSSZU 1989 HUN HUN Doha, QAT QAT 4.12.2014
EE 55.99 Mie Oe. NIELSEN 1996 DEN DEN Herning, DEN 13.12.2013
SE 58.24 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Espoo 15.10.2017
NME 55.99
NSE 59.92 Lotta Upanne 1998 HSS FIN Espoo 23.11.2014
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 482 Mimosa Jallow Kampuksen Plaani 1994 94A395 25m 58.24
2 410 Jenna Laukkanen Swimming Club Vuokatti 1995 95A962 25m 59.44
3 426 Fanny Grönvall Uinti Tampere 2000 00A574 25m 59.98
4 33 Vilma Oura Helsingfors Simsällskap 2001 01A310 25m 1:00.21
5 324 Hilla Kortetjärvi Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1996 96A676 25m 1:00.99
6 481 Susanne Hirvonen Kampuksen Plaani 1997 97A118 25m 1:01.53
7 329 Paula Peltola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01B032 25m 1:02.06
8 333 Emilie Pärnänen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A541 25m 1:02.12
9 191 Mia Pentti Swimming Jyväskylä 2002 02A018 25m 1:02.15
10 514 Emma Gschwentner SC Stadtoasen IKB Innsbruck 1997 35334 25m 1:03.05
11 5 Sanni Alamattila Helsingfors Simsällskap 1999 99A230 25m 1:03.36
12 130 Peppi Siirtola Cetus Espoo 2002 02A144 25m 1:03.59
13 157 Veera Venäläinen Joensuun Uimaseura 1995 95A717 25m 1:03.85
14 188 Emma Nieminen Swimming Jyväskylä 1996 96A009 25m 1:04.22
15 385 Martta Nygård Oulun Uinti 1906 2003 03A230 25m 1:04.36
16 265 Vilma Iisalo Raision Urheilijat 2001 01A560 25m 1:04.36
17 381 Iida-maria Laine Oulun Uinti 1906 2001 01A626 25m 1:04.47
18 132 Ida Slöör Cetus Espoo 2001 01A578 25m 1:04.92
19 325 Oona Laakso Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A301 25m 1:04.93
20 92 Siri Auvinen Cetus Espoo 2002 02A342 25m 1:05.35
21 235 Petra Äkkinen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2000 00A150 25m 1:05.54
22 301 Aino Puomila TaTu Tampere 1992 92A782 25m 1:05.57
23 251 Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 2002 02A031 25m 1:05.64
24 377 Madeleine Hiltunen Oulun Uinti 1906 2003 03A214 25m 1:05.68
25 270 Sylvia Kuusisto Raision Urheilijat 2003 03A137 25m 1:05.78
26 355 Helmi Heinonen Aurajoen Uinti 2002 02A204 25m 1:05.93
27 168 Saana Liikonen Lahden Uimaseura 2001 01A705 25m 1:05.96
28 294 Noora Kukkonen TaTu Tampere 1999 99A764 25m 1:06.01
29 20 Erika Ketola Helsingfors Simsällskap 2000 00A124 25m 1:06.04
30 164 Julia Bruneau Lahden Uimaseura 1999 99A066 25m 1:06.09
31 125 Aada Rissanen Cetus Espoo 2004 04A305 25m 1:06.19
32 213 Liina Salin Kokkolan Uimaseura 2002 02A762 25m 1:06.33
33 274 Riikka Niskala Raision Urheilijat 2004 04A142 25m 1:06.37
34 187 Viivi Merisalo Swimming Jyväskylä 2002 02A419 25m 1:06.58
35 496 Saana Yritys Uinti Hyvinkää 2003 03A035 25m 1:07.09
36 297 Netta Nyberg TaTu Tampere 2001 01A250 25m 1:07.15
37 223 Ella Hulkki Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2004 04A200 25m 1:07.26
38 99 Charlotte Ingberg Cetus Espoo 2002 02A370 25m 1:07.31
39 419 Venla Suihkonen Octopus Lohja 2002 02A026 25m 1:07.40
40 473 Milla Nikkanen Vanders 2002 02A124 25m 1:07.40
41 209 Wilma Lakanen Kokkolan Uimaseura 2003 03A711 25m 1:07.46
42 390 Venla Säntti Oulun Uinti 1906 2003 03A589 25m 1:07.54
43 413 Sole Piirainen Swimming Club Vuokatti 2002 02A509 25m 1:07.77
44 370 Sonja Portin Oulun Lohet 1998 98A105 25m 1:07.81
45 432 Aino Jussila Uinti Tampere 2000 00A485 25m 1:07.82
46 80 Olivia Hellsten Simmis Wanda 2000 00A064 25m 1:07.85
47 60 Noora Kokko Helsingin Uimarit 2001 01A853 25m 1:07.94
48 135 Helmi Tossavainen Cetus Espoo 2002 02A572 25m 1:08.06
49 359 Janette Setälä Aurajoen Uinti 2001 01A847 25m 1:08.52
50 34 Marilla Parhiala Helsingfors Simsällskap 2000 00B046 25m 1:08.56
51 152 Aino Mononen Joensuun Uimaseura 2001 01A089 25m 1:08.74
52 81 Ella Hörkkö Simmis Wanda 2001 01B185 25m 1:08.88
53 471 Liinu Louhikoski Vanders 2004 04A046 25m 1:08.94
54 446 Anna Rantanen Uinti Tampere 2001 01A301 25m 1:09.08
55 477 Millariina Bruce Uimaseura Aquila 2001 01B021 25m 1:09.12
56 256 Senni Mattila Porin Uimaseura 2003 03A003 25m 1:09.14
57 28 Roosa Lehtola Helsingfors Simsällskap 2001 01A806 25m 1:09.14
58 356 Julia Koivisto Aurajoen Uinti 2002 02A092 25m 1:09.15
59 113 Kira Lindroos Cetus Espoo 2005 05A028 25m 1:09.27
60 227 Milla Laiteenmäki Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2001 01B318 25m 1:09.66
61 109 Saga Kovanen Cetus Espoo 2004 04A113 25m 1:09.74
62 330 Peppi Pinomäki Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A049 25m 1:09.83
63 170 Senni Ovaskainen Lahden Uimaseura 2001 01A093 25m 1:10.02
64 417 Mette Konttila Octopus Lohja 2001 01B228 25m 1:10.15
65 465 Sofia Saukko Rovaniemen Uimaseura 2001 01A634 25m 1:10.16
66 126 Verna Rostedt Cetus Espoo 2002 02A101 25m 1:10.16
67 207 Henna Känsäkangas Kokkolan Uimaseura 2004 04A431 25m 1:10.21
68 321 Kaisla Kangas Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A491 25m 1:10.24
69 348 Elli-Kaisa Saarinen Vesihelmen Uimaseura 2001 01A680 25m 1:10.25
70 360 Alida Öhberg Aurajoen Uinti 2002 02A627 25m 1:10.33
2018-11-14 16:02:51 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner