2019-08-19   06:43:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
46 50m Perhosuinti Naiset Avoin
ME 24.38 Therese ALSHAMMAR 1977 SWE SWE Singapore, SIN SGP 22.11.2009
EE 24.38 Therese ALSHAMMAR 1977 SWE SWE Singapore, SIN 22.11.2009
SE 25.80 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 14.12.2017
NME 25.14 Rikako Ikee 2000 Japan JPN Tokyo JPN 14.11.2017
NSE 26.12 Sini Kuutamo 1995 Cetus FIN Tukholma, SWE 14.10.2012
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 482 Mimosa Jallow Kampuksen Plaani 1994 94A395 25m 25.24
2 410 Jenna Laukkanen Swimming Club Vuokatti 1995 95A962 25m 25.95
3 22 Kaisla Kollanus Helsingfors Simsällskap 1993 93A027 25m 26.10
4 379 Reetta Kanervo Oulun Uinti 1906 1999 99A565 25m 26.56
5 442 Nea Norismaa Uinti Tampere 1995 95A534 25m 26.63
6 380 Veera Kivirinta Oulun Uinti 1906 1995 95A668 25m 26.67
7 481 Susanne Hirvonen Kampuksen Plaani 1997 97A118 25m 26.97
8 272 Laura Mäki Raision Urheilijat 1997 97A073 25m 27.02
9 428 Hanna Hammar Uinti Tampere 1998 98A182 25m 27.07
10 25 Laura Kurki Helsingfors Simsällskap 1994 94A839 25m 27.10
11 267 Anniina Kallio Raision Urheilijat 2002 02A207 25m 27.13
12 335 Iida Reini Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 00A567 25m 27.19
13 92 Siri Auvinen Cetus Espoo 2002 02A342 25m 27.19
14 489 Selma Soininen Kampuksen Plaani 1999 99A279 25m 27.21
15 26 Laura Lahtinen Helsingfors Simsällskap 2003 03A386 25m 27.26
16 157 Veera Venäläinen Joensuun Uimaseura 1995 95A717 25m 27.48
17 176 Tanja Ruohoniemi Lappeenrannan Uimarit 1995 95A598 25m 27.61
18 133 Adelia Spångberg Cetus Espoo 1999 99A418 25m 27.86
19 468 Nina Haltia Vanders 1999 99A009 25m 27.86
20 487 Sonja Pentti Kampuksen Plaani 1999 99A133 25m 27.86
21 95 Emilia Eloranta Cetus Espoo 1997 97A312 25m 27.92
22 164 Julia Bruneau Lahden Uimaseura 1999 99A066 25m 28.01
23 485 Marlene Niemi Kampuksen Plaani 1992 92A221 25m 28.09
24 301 Aino Puomila TaTu Tampere 1992 92A782 25m 28.09
25 280 Anna Vira Raision Urheilijat 2002 02A074 25m 28.14
26 302 Amanda Suihkonen TaTu Tampere 1995 95A544 25m 28.18
27 30 Kiira Mauranen Helsingfors Simsällskap 1999 99B133 25m 28.21
28 292 Annika Karinkanta TaTu Tampere 2000 00A300 25m 28.21
29 71 Jade Pönni Nummelan Kisaajat 1997 97A523 25m 28.25
30 191 Mia Pentti Swimming Jyväskylä 2002 02A018 25m 28.27
31 184 Jenni Lampi Swimming Jyväskylä 2000 00A178 25m 28.27
32 337 Sini Silvennoinen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A080 25m 28.36
33 331 Alisa Ponomareva Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1991 91A777 25m 28.37
34 389 Sanna-riikka Räihä Oulun Uinti 1906 1998 98A096 25m 28.38
35 291 Ida Hulkko TaTu Tampere 1998 98B105 25m 28.42
36 251 Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 2002 02A031 25m 28.43
37 96 Emilia Flyckt Cetus Espoo 2001 01A649 25m 28.43
38 18 Hanna Kareinen Helsingfors Simsällskap 2000 00A012 25m 28.48
39 104 Mirva Kallström Cetus Espoo 1999 99A128 25m 28.49
40 165 Raakel Bärlund Lahden Uimaseura 2001 01A081 25m 28.50
41 484 Jenni Moisio Kampuksen Plaani 2002 02A607 25m 28.50
42 429 Heini Hammar Uinti Tampere 1999 99A148 25m 28.53
43 258 Anniina Murto Porin Uimaseura 2001 01A677 25m 28.56
44 388 Iida-maria Rantanen Oulun Uinti 1906 1998 98A373 25m 28.58
45 492 Jenny Ek Ålands Simförening 1999 99A441 25m 28.66
46 356 Julia Koivisto Aurajoen Uinti 2002 02A092 25m 28.70
47 285 Ella-noora Haanpää Rauman Uimaseura 1998 98A028 25m 28.74
48 493 Jessica Lindholm Ålands Simförening 2001 01B019 25m 28.90
49 488 Heidi Savioja Kampuksen Plaani 1988 88A019 25m 28.92
50 10 Isabel Hagelin Helsingfors Simsällskap 2001 01A083 25m 29.01
51 3 Nea Winqvist Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
2002 02A729 25m 29.04
52 420 Siiri Einiö Gladius Kirkkonummi 25m 29.06
2003 03A357
53 187 Viivi Merisalo Swimming Jyväskylä 25m 29.06
2002 02A419
54 64 Claudia Åvist Hyvinkään Uimaseura 25m 29.09
1997 97A007
55 402 Sini Niemi Tornion Uimaseura 25m 29.12
1993 93A901
56 152 Aino Mononen Joensuun Uimaseura 25m 29.13
2001 01A089
57 99 Charlotte Ingberg Cetus Espoo 2002 02A370 25m 29.14
58 80 Olivia Hellsten Simmis Wanda 2000 00A064 25m 29.14
59 177 Fanny Renvall JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari 2000 00A799 25m 29.22
60 479 Alina Katajisto Nurmijärven Uinti 1998 98B083 25m 29.22
61 424 Armi Auvinen Uinti Tampere 2000 00A811 25m 29.24
62 247 Nea Reunanen Hämeenlinnan Uimaseura 2001 01A298 25m 29.28
63 355 Helmi Heinonen Aurajoen Uinti 2002 02A204 25m 29.29
64 253 Heta Koivuluoma Porin Uimaseura 1999 99A532 25m 29.33
65 417 Mette Konttila Octopus Lohja 2001 01B228 25m 29.40
66 245 Sanni Kilponen Hämeenlinnan Uimaseura 2001 01A145 25m 29.40
67 377 Madeleine Hiltunen Oulun Uinti 1906 2003 03A214 25m 29.44
68 162 Miia Hurskainen Kuopion Uimaseura 1992 92A228 25m 29.48
69 137 Jonna Vasara Cetus Espoo 2002 02A118 25m 29.50
70 235 Petra Äkkinen Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2000 00A150 25m 29.54
71 471 Liinu Louhikoski Vanders 2004 04A046 25m 29.57
72 368 Pauliina Lohilahti Oulun Lohet 2002 02A196 25m 29.62
73 125 Aada Rissanen Cetus Espoo 2004 04A305 25m 29.62
74 261 Julia Sottinen Porin Uimaseura 2000 00A034 25m 29.68
75 63 Jenny Nieminen Hyvinkään Uimaseura 2001 01A986 25m 29.71
76 414 Moonica Pirhonen Swimming Club Vuokatti 2001 01A964 25m 29.72
77 34 Marilla Parhiala Helsingfors Simsällskap 2000 00B046 25m 29.73
78 86 Pinja Peippo Simmis Wanda 1999 99A544 25m 29.77
79 419 Venla Suihkonen Octopus Lohja 2002 02A026 25m 29.78
80 297 Netta Nyberg TaTu Tampere 2001 01A250 25m 29.81
81 403 Senni Jouhten Kempeleen Pyrintö 2002 02A428 25m 29.82
82 59 Jenni Rantanen HTU Stadi 2001 01A324 25m 29.83
83 243 Lotta Aho Hämeenlinnan Uimaseura 1999 99A598 25m 29.91
84 67 Emmi Saarela Järvenpään Uintiklubi 2001 01A846 25m 29.93
85 409 Heidi Kivioja Swimming Club Vuokatti 2000 00B005 25m 29.94
86 93 Greta Beszteri Cetus Espoo 2004 04A257 25m 29.99
87 374 Petra Ansaranta Oulun Uinti 1906 2004 04A064 25m 30.00
88 60 Noora Kokko Helsingin Uimarit 2001 01A853 25m 30.04
89 69 Vera Vartiainen Järvenpään Uintiklubi 2002 02A772 25m 30.05
90 115 Mirka Mettinen Cetus Espoo 2002 02A159 25m 30.07
91 265 Vilma Iisalo Raision Urheilijat 2001 01A560 25m 30.17
92 135 Helmi Tossavainen Cetus Espoo 2002 02A572 25m 30.20
93 66 Mariel Mylly Järvenpään Uintiklubi 2001 01B048 25m 30.22
94 365 Riika Huttula Oulun Lohet 2001 01A540 25m 30.30
95 407 Ronja Nätynki Swimming Club Rovaniemi 2002 02A807 25m 30.34
96 286 Emmi Heine Rauman Uimaseura 2002 02A604 25m 30.37
97 357 Olivia Koski Aurajoen Uinti 2002 02A391 25m 30.40
98 242 Emma Hämäläinen Vieskan Uimarit 2003 03A424 25m 30.48
99 189 Peppi Palokangas Swimming Jyväskylä 2002 02A100 25m 30.54
100 65 Helmi Lehtonen Järvenpään Uintiklubi 2004 04A335 25m 30.56
2018-11-14 16:02:54 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner