2019-12-08   05:10:08
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
60 100m Selkäuinti Miehet Avoin
ME 48.92 Matt GREVERS 1985 USA USA Indianapolis, USA JPN 12.12.2015
EE 48.95 Stanislav DONETS 1983 RUS RUS Dubai, UAE 13.12.2009
SE 52.56 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Lappeenranta 21.1.1996
NME 48.99 Kliment Kolesnikov 2000 Russia RUS Copenhagen DEN 15.12.2017
NSE 53.26 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Kuopio 19.1.1992
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 19 Niki Karlsson Helsingfors Simsällskap 2000 00A065 25m 54.33
2 447 Jaakko Rautalin Uinti Tampere 1989 89A051 25m 54.48
3 306 Petja Yritys TaTu Tampere 1993 93A330 25m 54.86
4 394 Miro Vasko Oulun Uinti 1906 1993 93A337 25m 54.89
5 105 Roni Kallström Cetus Espoo 2001 01A092 25m 55.28
6 186 Janne Markus Markkanen Swimming Jyväskylä 1994 94A792 25m 55.32
7 386 Topias Nygård Oulun Uinti 1906 2000 00A602 25m 55.63
8 129 Jari Schwarte Cetus Espoo 1990 90A017 25m 56.38
9 293 Roope Kastarinen TaTu Tampere 1994 94A478 25m 56.99
10 318 Emil Hanski Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A145 25m 57.18
11 11 Veeti Haikonen Helsingfors Simsällskap 2001 01A104 25m 57.33
12 90 Eetu Alitalo Cetus Espoo 1999 99A732 25m 57.63
13 472 Kalle Mäkinen Vanders 2002 02A088 25m 57.78
14 353 Ibrahim Ezzat Aurajoen Uinti 2002 02A249 25m 57.90
15 150 Roope Eiserbeck Joensuun Uimaseura 1999 99A294 25m 57.91
16 175 Tuomas Ikonen Lappeenrannan Uimarit 1996 96A677 25m 58.03
17 85 Sami Pakarinen Simmis Wanda 1992 92A332 25m 58.10
18 180 Danila Dobrzhanskiy Swimming Jyväskylä 1998 98B028 25m 58.30
19 266 Aku Kaila Raision Urheilijat 2003 03A054 25m 58.59
20 43 Rasmus Söderholm Helsingfors Simsällskap 2002 02A442 25m 59.23
21 97 Isak Gramén Cetus Espoo 2001 01B058 25m 59.55
22 338 Jani-markus Sula Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A052 25m 59.88
23 315 Lauri Elomaa Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 00A761 25m 59.95
24 433 Joona Korhonen Uinti Tampere 2000 00A464 25m 1:00.08
25 117 Anton Nuottajärvi Cetus Espoo 2000 00A294 25m 1:00.27
26 91 Teemu Annala Cetus Espoo 2001 01A514 25m 1:00.92
27 9 Johan Krister Fredriksson Helsingfors Simsällskap 2003 03A724 25m 1:00.99
28 354 Mohamed Ezzat Aurajoen Uinti 2001 01A613 25m 1:01.39
29 320 Oskari Hynynen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A113 25m 1:01.45
30 182 Jiri Järvinen Swimming Jyväskylä 25m 1:01.55
2001 01A304
31 319 Santeri Herpola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
25m 1:01.60
2003 03A188
32 364 Riku Ylikärppä Kemin Uimaseura 1998 98A041 25m 1:01.90
33 439 Eemeli Leinonen Uinti Tampere 2002 02A681 25m 1:02.26
34 427 Akseli Hakala Uinti Tampere 2003 03A023 25m 1:02.37
35 127 Joona Ruuskanen Cetus Espoo 2000 00A503 25m 1:02.52
36 436 Wäinö Koskinen Uinti Tampere 2002 02A267 25m 1:02.73
37 210 Hugo Mattola Kokkolan Uimaseura 2001 01A074 25m 1:02.89
38 232 Simon Ravals Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A528 25m 1:03.03
39 323 Leevi Korpinen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A491 25m 1:03.20
40 299 Pirkka Perkola TaTu Tampere 2001 01A240 25m 1:03.21
41 218 Jere Kekola Seinäjoen Uimarit-58 2000 00A330 25m 1:03.46
42 262 Lauri Törmä Porin Uimaseura 2000 00A153 25m 1:03.69
43 404 Oliver Kela Swimming Club Rovaniemi 2002 02A668 25m 1:03.99
2018-11-14 16:03:00 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner