2019-08-24   16:33:40
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
62 100m Perhosuinti Naiset Avoin
ME 54.61 Sarah SJÖSTRÖM 1993 SWE SWE Doha, QAT QAT 7.12.2014
EE 55.05 Diane BUI DUYET 1979 FRA FRA Istanbur, TUR 12.12.2009
SE 57.64 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Espoo 3.2.2013
NME 55.99 Rikako Ikee 2000 Japan JPN Tokyo JPN 15.11.2017
NSE 58.66 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Istanbul, TUR 12.12.2009
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 442 Nea Norismaa Uinti Tampere 1995 95A534 25m 59.21
2 22 Kaisla Kollanus Helsingfors Simsällskap 1993 93A027 25m 59.36
3 26 Laura Lahtinen Helsingfors Simsällskap 2003 03A386 25m 59.50
4 124 Nea Rinne Cetus Espoo 1995 95A833 25m 1:00.12
5 176 Tanja Ruohoniemi Lappeenrannan Uimarit 1995 95A598 25m 1:00.18
6 272 Laura Mäki Raision Urheilijat 1997 97A073 25m 1:00.72
7 116 Sohvi Nenonen Cetus Espoo 1999 99A092 25m 1:00.73
8 33 Vilma Oura Helsingfors Simsällskap 2001 01A310 25m 1:00.86
9 25 Laura Kurki Helsingfors Simsällskap 1994 94A839 25m 1:01.03
10 70 Nea-amanda Heinola Nummelan Kisaajat 2000 00A310 25m 1:01.17
11 267 Anniina Kallio Raision Urheilijat 2002 02A207 25m 1:01.26
12 30 Kiira Mauranen Helsingfors Simsällskap 1999 99B133 25m 1:01.50
13 380 Veera Kivirinta Oulun Uinti 1906 1995 95A668 25m 1:02.10
14 92 Siri Auvinen Cetus Espoo 2002 02A342 25m 1:02.15
15 292 Annika Karinkanta TaTu Tampere 2000 00A300 25m 1:02.65
16 440 Mila Manner Uinti Tampere 2001 01A167 25m 1:02.89
17 64 Claudia Åvist Hyvinkään Uimaseura 1997 97A007 25m 1:02.95
18 71 Jade Pönni Nummelan Kisaajat 1997 97A523 25m 1:02.97
19 302 Amanda Suihkonen TaTu Tampere 1995 95A544 25m 1:03.18
20 37 Lotta Pälsi Helsingfors Simsällskap 2004 04A147 25m 1:03.19
21 184 Jenni Lampi Swimming Jyväskylä 2000 00A178 25m 1:03.24
22 165 Raakel Bärlund Lahden Uimaseura 2001 01A081 25m 1:03.26
23 285 Ella-noora Haanpää Rauman Uimaseura 1998 98A028 25m 1:03.28
24 468 Nina Haltia Vanders 1999 99A009 25m 1:03.61
25 377 Madeleine Hiltunen Oulun Uinti 1906 2003 03A214 25m 1:03.71
26 301 Aino Puomila TaTu Tampere 1992 92A782 25m 1:03.92
27 429 Heini Hammar Uinti Tampere 1999 99A148 25m 1:04.17
28 402 Sini Niemi Tornion Uimaseura 1993 93A901 25m 1:04.23
29 388 Iida-maria Rantanen Oulun Uinti 1906 1998 98A373 25m 1:04.66
30 80 Olivia Hellsten Simmis Wanda 2000 00A064 25m 1:05.07
31 162 Miia Hurskainen Kuopion Uimaseura 25m 1:05.23
1992 92A228
32 424 Armi Auvinen Uinti Tampere 25m 1:05.38
2000 00A811
33 317 Minka Halava Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
25m 1:05.44
2001 01A844
34 251 Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 2002 02A031 25m 1:05.62
35 3 Nea Winqvist Borgå Simmare-Porvoon
Uimarit
2002 02A729 25m 1:05.71
36 253 Heta Koivuluoma Porin Uimaseura 1999 99A532 25m 1:05.74
37 356 Julia Koivisto Aurajoen Uinti 2002 02A092 25m 1:05.74
38 10 Isabel Hagelin Helsingfors Simsällskap 2001 01A083 25m 1:05.88
39 86 Pinja Peippo Simmis Wanda 1999 99A544 25m 1:05.89
40 6 Janna Appelberg Helsingfors Simsällskap 2001 01A954 25m 1:06.17
41 152 Aino Mononen Joensuun Uimaseura 2001 01A089 25m 1:06.54
42 247 Nea Reunanen Hämeenlinnan Uimaseura 2001 01A298 25m 1:06.77
43 493 Jessica Lindholm Ålands Simförening 2001 01B019 25m 1:06.84
44 99 Charlotte Ingberg Cetus Espoo 2002 02A370 25m 1:07.06
45 14 Helene Hirvonen Helsingfors Simsällskap 2001 01A179 25m 1:07.55
46 222 Emma Haglund Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A493 25m 1:07.58
47 69 Vera Vartiainen Järvenpään Uintiklubi 2002 02A772 25m 1:08.01
48 59 Jenni Rantanen HTU Stadi 2001 01A324 25m 1:08.04
49 109 Saga Kovanen Cetus Espoo 2004 04A113 25m 1:08.29
50 189 Peppi Palokangas Swimming Jyväskylä 2002 02A100 25m 1:08.34
51 245 Sanni Kilponen Hämeenlinnan Uimaseura 2001 01A145 25m 1:08.44
52 407 Ronja Nätynki Swimming Club Rovaniemi 2002 02A807 25m 1:08.64
53 63 Jenny Nieminen Hyvinkään Uimaseura 2001 01A986 25m 1:08.75
54 471 Liinu Louhikoski Vanders 2004 04A046 25m 1:08.78
55 66 Mariel Mylly Järvenpään Uintiklubi 2001 01B048 25m 1:08.83
2018-11-14 16:03:01 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner