2019-08-19   06:39:37
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
66 50m Perhosuinti Miehet Avoin
ME 21.80 Steffen DEIBLER 1987 GER GER Berlin, GER HUN 14.11.2009
EE 21.80 Steffen DEIBLER 1987 GER GER Berlin, GER 14.11.2009
SE 22.77 Riku Pöytäkivi 1993 HSS FIN Helsinki 9.9.2018
NME 22.43
NSE 23.80 Niko Mäkelä 1998 RiUS FIN Espoo 18.11.2015
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 38 Riku Pöytäkivi Helsingfors Simsällskap 1993 93A973 25m 22.62
2 74 Niko Mäkelä Riihimäen Uimaseura 1998 98A679 25m 22.93
3 290 Anton Herrala TaTu Tampere 1993 93A340 25m 22.96
4 114 Ari-pekka Liukkonen Cetus Espoo 1989 89A286 25m 23.02
5 450 Eemil Varho Uinti Tampere 1997 97A537 25m 23.83
6 447 Jaakko Rautalin Uinti Tampere 1989 89A051 25m 23.84
7 186 Janne Markus Markkanen Swimming Jyväskylä 1994 94A792 25m 23.88
8 62 Mikael Laakso Hyvinkään Uimaseura 1997 97A008 25m 24.20
9 376 Arttu Erkinaro Oulun Uinti 1906 1992 92A595 25m 24.29
10 16 Santeri Hölttä Helsingfors Simsällskap 2000 00A236 25m 24.31
11 334 Otto Rannikko Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A384 25m 24.37
12 88 Juho Seppälä Simmis Wanda 1999 99B048 25m 24.54
13 445 Kalle Pyykkönen Uinti Tampere 1996 96A549 25m 24.61
14 226 Juha Kollin Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1993 93A900 25m 24.63
15 353 Ibrahim Ezzat Aurajoen Uinti 2002 02A249 25m 24.79
16 85 Sami Pakarinen Simmis Wanda 1992 92A332 25m 24.81
17 474 Erik Nurmi Vanders 2001 01A470 25m 24.83
18 154 Veeti Ruohtula Joensuun Uimaseura 2001 01A193 25m 24.87
19 252 Toni Knuutila Porin Uimaseura 1993 93A712 25m 24.90
20 107 Tuomas Kiviluoma Cetus Espoo 1993 93A444 25m 24.98
21 298 Tatu Peltonen TaTu Tampere 1989 89A035 25m 25.05
22 435 Werneri Koskinen Uinti Tampere 1998 98A828 25m 25.06
23 231 Nico Palotie Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1992 92A391 25m 25.21
24 362 Ronny Brännkärr Kemin Työväen Uimarit 2002 02A150 25m 25.27
25 338 Jani-markus Sula Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A052 25m 25.31
26 8 Marcus Forsel Helsingfors Simsällskap 25m 25.34
2003 03A127
27 228 Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
25m 25.38
2003 03A218
28 423 Alexey Belfer ORCA Helsinki 2000 00A786 25m 25.47
29 180 Danila Dobrzhanskiy Swimming Jyväskylä 1998 98B028 25m 25.48
30 248 Niklas Reunanen Hämeenlinnan Uimaseura 1998 98A184 25m 25.54
31 27 Leevi Lehti Helsingfors Simsällskap 2000 00A000 25m 25.54
32 155 Miika Tolvanen Joensuun Uimaseura 1996 96A432 25m 25.60
33 153 Roope Ruohtula Joensuun Uimaseura 2000 00A565 25m 25.64
34 183 Alexander Kislitsyn Swimming Jyväskylä 2001 01A981 25m 25.65
35 42 Kaarlo Seppänen Helsingfors Simsällskap 1999 99A225 25m 25.75
36 518 Arttu Vänttinen Uinti Hyvinkää 1996 96A743 25m 25.80 LAT
37 364 Riku Ylikärppä Kemin Uimaseura 1998 98A041 25m 25.93
38 110 Eemil Kylmä Cetus Espoo 2001 01A631 25m 25.97
39 336 Jaakko Siipola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A388 25m 26.01
40 422 Henri Koski Gladius Kirkkonummi 2000 00A803 25m 26.03
41 406 Topi Lukkarinen Swimming Club Rovaniemi 2000 00A133 25m 26.04
42 150 Roope Eiserbeck Joensuun Uimaseura 1999 99A294 25m 26.04
43 166 Petteri Haverinen Lahden Uimaseura 2001 01B030 25m 26.06
44 366 Konsta Kallinen Oulun Lohet 1999 99A049 25m 26.08
45 469 Matias Hjelm Vanders 2002 02A098 25m 26.08
46 351 Oskari Arvo Aurajoen Uinti 2002 02A525 25m 26.09
47 431 Tatu Hörkkö Uinti Tampere 2001 01A394 25m 26.10
48 439 Eemeli Leinonen Uinti Tampere 2002 02A681 25m 26.11
49 97 Isak Gramén Cetus Espoo 2001 01B058 25m 26.12
50 68 Martti Tervanen Järvenpään Uintiklubi 2000 00A834 25m 26.14
51 296 Santeri Mettälä TaTu Tampere 1999 99A913 25m 26.15
52 117 Anton Nuottajärvi Cetus Espoo 2000 00A294 25m 26.18
53 194 Leevi Suhonen Swimming Jyväskylä 1999 99A419 25m 26.20
54 232 Simon Ravals Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A528 25m 26.23
55 405 Ville Korpilähde Swimming Club Rovaniemi 2002 02B141 25m 26.32
56 173 Jere Ruuhonen Lahden Uimaseura 2001 01A461 25m 26.43
57 378 Anssi Hätälä Oulun Uinti 1906 1994 94A080 25m 26.45
58 249 Timi Torkkel Hämeenlinnan Uimaseura 2001 01A015 25m 26.47
59 246 Jyri Lähde Hämeenlinnan Uimaseura 1996 96B234 25m 26.48
60 127 Joona Ruuskanen Cetus Espoo 2000 00A503 25m 26.48
61 363 Petri Lampela Kemin Työväen Uimarit 1996 96A585 25m 26.54
62 412 Jesse Laukkanen Swimming Club Vuokatti 1996 96A788 25m 26.54
63 319 Santeri Herpola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A188 25m 26.61
64 255 Leevi Luhtanen Porin Uimaseura 2000 00A137 25m 26.69
65 179 Viktor Thodin JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari 2000 00A166 25m 26.69
66 151 Akseli Kontiainen Joensuun Uimaseura 2002 02A455 25m 26.78
67 220 Juho Porkkala Seinäjoen Uimarit-58 2001 01A128 25m 26.80
68 79 Elias Saarinen Riihimäen Uimaseura 2002 02A084 25m 26.81
69 161 Ossi Kleimola Kouvolan Uimarit 2001 01A663 25m 26.87
70 167 Santeri Hulkko Lahden Uimaseura 2000 00A843 25m 26.87
71 418 Aleksi Seger Octopus Lohja 2001 01A401 25m 26.91
72 262 Lauri Törmä Porin Uimaseura 2000 00A153 25m 27.06
2018-11-14 16:03:02 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner