2019-12-08   05:10:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
68 50m Vapaauinti Naiset Avoin
ME 22.93 1990 NED NED Berlin, GER GER 7.8.2017
SE 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
NME 23.94 Kayla Noelle Sanchez 2001 Canada CAN Toronto CAN 3.11.2018
NSE 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 482 Mimosa Jallow Kampuksen Plaani 1994 94A395 25m 23.90
2 70 Nea-amanda Heinola Nummelan Kisaajat 2000 00A310 25m 24.80
3 164 Julia Bruneau Lahden Uimaseura 1999 99A066 25m 25.11
4 22 Kaisla Kollanus Helsingfors Simsällskap 1993 93A027 25m 25.16
5 485 Marlene Niemi Kampuksen Plaani 1992 92A221 25m 25.20
6 379 Reetta Kanervo Oulun Uinti 1906 1999 99A565 25m 25.26
7 337 Sini Silvennoinen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A080 25m 25.30
8 322 Ida Konkka Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 00A573 25m 25.37
9 335 Iida Reini Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2000 00A567 25m 25.39
10 25 Laura Kurki Helsingfors Simsällskap 25m 25.39
1994 94A839
11 358 Roosa Mört Aurajoen Uinti 25m 25.41
1999 99A208
12 329 Paula Peltola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
25m 25.68
2001 01B032
13 442 Nea Norismaa Uinti Tampere 1995 95A534 25m 25.71
14 191 Mia Pentti Swimming Jyväskylä 2002 02A018 25m 25.82
15 157 Veera Venäläinen Joensuun Uimaseura 1995 95A717 25m 25.92
16 484 Jenni Moisio Kampuksen Plaani 2002 02A607 25m 25.97
17 279 Olivia Weuro Raision Urheilijat 2002 02A822 25m 26.09
18 487 Sonja Pentti Kampuksen Plaani 1999 99A133 25m 26.12
19 123 Ronja Riihinen Cetus Espoo 2000 00A801 25m 26.14
20 352 Erika Bergström Aurajoen Uinti 1996 96A630 25m 26.14
21 428 Hanna Hammar Uinti Tampere 1998 98A182 25m 26.18
22 420 Siiri Einiö Gladius Kirkkonummi 2003 03A357 25m 26.20
23 481 Susanne Hirvonen Kampuksen Plaani 1997 97A118 25m 26.34
24 389 Sanna-riikka Räihä Oulun Uinti 1906 1998 98A096 25m 26.39
25 268 Sara Kazi Raision Urheilijat 1999 99A752 25m 26.48
26 251 Emmi Kaunisto Porin Uimaseura 2002 02A031 25m 26.48
27 301 Aino Puomila TaTu Tampere 1992 92A782 25m 26.49
28 302 Amanda Suihkonen TaTu Tampere 1995 95A544 25m 26.54
29 280 Anna Vira Raision Urheilijat 2002 02A074 25m 26.56
30 168 Saana Liikonen Lahden Uimaseura 2001 01A705 25m 26.69
31 468 Nina Haltia Vanders 1999 99A009 25m 26.71
32 96 Emilia Flyckt Cetus Espoo 2001 01A649 25m 26.72
33 303 Emma-lotta Tynkkynen TaTu Tampere 1999 99A073 25m 26.76
34 489 Selma Soininen Kampuksen Plaani 1999 99A279 25m 26.83
35 270 Sylvia Kuusisto Raision Urheilijat 2003 03A137 25m 26.84
36 325 Oona Laakso Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A301 25m 26.90
37 67 Emmi Saarela Järvenpään Uintiklubi 2001 01A846 25m 26.94
38 187 Viivi Merisalo Swimming Jyväskylä 2002 02A419 25m 26.94
39 64 Claudia Åvist Hyvinkään Uimaseura 1997 97A007 25m 26.97
40 94 Alissa Eloranta Cetus Espoo 1999 99A486 25m 26.99
41 273 Irene Mäkilä Raision Urheilijat 2004 04A289 25m 27.00
42 69 Vera Vartiainen Järvenpään Uintiklubi 2002 02A772 25m 27.04
43 369 Enni-sofia Perätalo Oulun Lohet 2002 02A378 25m 27.07
44 20 Erika Ketola Helsingfors Simsällskap 2000 00A124 25m 27.13
45 177 Fanny Renvall JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari 2000 00A799 25m 27.17
46 34 Marilla Parhiala Helsingfors Simsällskap 2000 00B046 25m 27.18
47 247 Nea Reunanen Hämeenlinnan Uimaseura 2001 01A298 25m 27.20
48 417 Mette Konttila Octopus Lohja 2001 01B228 25m 27.21
49 413 Sole Piirainen Swimming Club Vuokatti 2002 02A509 25m 27.21
50 365 Riika Huttula Oulun Lohet 2001 01A540 25m 27.23
51 424 Armi Auvinen Uinti Tampere 2000 00A811 25m 27.27
52 388 Iida-maria Rantanen Oulun Uinti 1906 1998 98A373 25m 27.32
53 331 Alisa Ponomareva Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1991 91A777 25m 27.32
54 112 Sofia Lehtinen Cetus Espoo 2000 00B030 25m 27.37
55 285 Ella-noora Haanpää Rauman Uimaseura 1998 98A028 25m 27.39
56 253 Heta Koivuluoma Porin Uimaseura 25m 27.40
1999 99A532
57 382 Minja Lukkari Oulun Uinti 1906 25m 27.40
2003 03A364
58 419 Venla Suihkonen Octopus Lohja 25m 27.41
2002 02A026
59 492 Jenny Ek Ålands Simförening 25m 27.47
1999 99A441
60 408 Jemilia Haapakoski Swimming Club Vuokatti 25m 27.47
2002 02A236
61 370 Sonja Portin Oulun Lohet 25m 27.47
1998 98A105
62 217 Kiira Kangasniemi Seinäjoen Uimarit-58 25m 27.55
2003 03A124
63 330 Peppi Pinomäki Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
25m 27.57
2002 02A049
64 286 Emmi Heine Rauman Uimaseura 2002 02A604 25m 27.58
65 286 Emmi Heine Rauman Uimaseura 2002 02A604 25m 27.58
66 514 Emma Gschwentner SC Stadtoasen IKB Innsbruck 1997 35334 25m 27.63
67 47 Peppi Vesalainen Helsingfors Simsällskap 2004 04B162 25m 27.63
68 356 Julia Koivisto Aurajoen Uinti 2002 02A092 25m 27.64
69 429 Heini Hammar Uinti Tampere 1999 99A148 25m 27.65
70 86 Pinja Peippo Simmis Wanda 1999 99A544 25m 27.68
71 222 Emma Haglund Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A493 25m 27.68
72 300 Noora Poutanen TaTu Tampere 1999 99A051 25m 27.72
73 295 Ella Lammi TaTu Tampere 1998 98A995 25m 27.73
74 245 Sanni Kilponen Hämeenlinnan Uimaseura 2001 01A145 25m 27.75
75 359 Janette Setälä Aurajoen Uinti 2001 01A847 25m 27.75
76 438 Enni Lahtinen Uinti Tampere 2002 02A363 25m 27.78
77 135 Helmi Tossavainen Cetus Espoo 2002 02A572 25m 27.83
78 403 Senni Jouhten Kempeleen Pyrintö 2002 02A428 25m 27.84
79 152 Aino Mononen Joensuun Uimaseura 2001 01A089 25m 27.86
80 60 Noora Kokko Helsingin Uimarit 2001 01A853 25m 27.93
81 473 Milla Nikkanen Vanders 2002 02A124 25m 27.95
82 274 Riikka Niskala Raision Urheilijat 2004 04A142 25m 27.95
83 137 Jonna Vasara Cetus Espoo 2002 02A118 25m 28.00
84 407 Ronja Nätynki Swimming Club Rovaniemi 2002 02A807 25m 28.01
85 93 Greta Beszteri Cetus Espoo 2004 04A257 25m 28.03
86 59 Jenni Rantanen HTU Stadi 2001 01A324 25m 28.05
87 383 Olga Emilia Mattila Oulun Uinti 1906 2004 04A143 25m 28.06
88 496 Saana Yritys Uinti Hyvinkää 2003 03A035 25m 28.10
89 82 Aliina Karvonen Simmis Wanda 2004 04A587 25m 28.12
90 368 Pauliina Lohilahti Oulun Lohet 2002 02A196 25m 28.13
91 87 Elina Ryynänen Simmis Wanda 2005 05A067 25m 28.19
92 189 Peppi Palokangas Swimming Jyväskylä 2002 02A100 25m 28.20
93 196 Sara Virtanen Swimming Jyväskylä 2002 02A887 25m 28.20
2018-11-14 16:03:03 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner