2019-12-10   15:35:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

torstaiaamu

Document
Start list
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Place: Vaasan Uimahalli Organizer: Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: Nov 15, 2018 to Nov 18, 2018
Event 7, 100m Vapaauinti Miehet
Alkukilpailu 1 (11), Junior
SE 47.55 Matias Koski 1994 Georgia U. FIN Windsor, CAN 10.12.2016
NSE 48.59 Severi Allonen 1991 SWIM FIN Jyväskylä 31.10.2009
ME 44.94 Amaury Leveaux 1985 France FRA Rijeka CRO 13.12.2008
EE 44.94 Amaury LEVEAUX 1985 FRA FRA Rijeka, CRO 13.12.2008
NME 46.12 Kyle Chalmers 1998 Australia AUS Tokyo JPN 25.10.2016
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10.54
97 1 Isak Gramén 2001 Cetus 55.59 25m
173 2 Jere Ruuhonen 2001 LaUS 55.53 25m
206 3 Jesse Anttila 2002 KUS-GSS 55.35 25m
136 4 Luukas Vainio 2003 Cetus 55.29 25m
232 5 Simon Ravals 2003 VUS-VSS 55.34 25m
262 6 Lauri Törmä 2000 PUS 55.44 25m
79 7 Elias Saarinen 2002 RiUS 55.59 25m
255 8 Leevi Luhtanen 2000 PUS 55.70 25m
Event 7, 100m Vapaauinti Miehet Alkukilpailu 2 (11), Junior
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10.55
433 1 Joona Korhonen 2000 UiTa 55.12 25m
218 2 Jere Kekola 2000 SeUi 54.83 25m
422 3 Henri Koski 2000 Gladius 54.74 25m
233 4 Robin Söderholm 2002 VUS-VSS 54.41 25m
249 5 Timi Torkkel 2001 HäUS 54.56 25m
384 6 Noa Mäkelä 2001 OU 54.76 25m
418 7 Aleksi Seger 2001 Octopus 55.10 25m
427 8 Akseli Hakala 2003 UiTa 55.26 25m
Event 7, 100m Vapaauinti Miehet Alkukilpailu 3 (11), Junior
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10.57
430 1 Tatu Hapuoja 2003 UiTa 54.24 25m
167 2 Santeri Hulkko 2000 LaUS 54.11 25m
220 3 Juho Porkkala 2001 SeUi 54.06 25m
166 4 Petteri Haverinen 2001 LaUS 53.90 25m
319 5 Santeri Herpola 2003 ÅSK 53.95 25m
353 6 Ibrahim Ezzat 2002 AUi 54.06 25m
431 7 Tatu Hörkkö 2001 UiTa 54.12 25m
43 8 Rasmus Söderholm 2002 HSS 54.34 25m
Event 7, 100m Vapaauinti Miehet Alkukilpailu 4 (11), Junior
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10.58
228 1 Alex Lydman 2003 VUS-VSS 53.61 25m
172 2 Saku Romo 2000 LaUS 53.47 25m
9 3 Johan Krister Fredriksson 2003 HSS 53.29 25m
179 4 Viktor Thodin 2000 JS-PU 53.12 25m
36 5 Emil Perkkiö 2000 HSS 53.12 25m
11 6 Veeti Haikonen 2001 HSS 53.33 25m
320 7 Oskari Hynynen 2001 ÅSK 53.54 25m
406 8 Topi Lukkarinen 2000 SCR 53.68 25m
Event 7, 100m Vapaauinti Miehet Alkukilpailu 5 (11), Junior
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10.59
4 1 Oskari Aalto 2002 HSS 52.72 25m
44 2 Lari Tumanoff 2003 HSS 52.54 25m
68 3 Martti Tervanen 2000 JUK 52.39 25m
423 4 Alexey Belfer 2000 ORCA 52.16 25m
27 5 Leevi Lehti 2000 HSS 52.23 25m
8 6 Marcus Forsel 2003 HSS 52.48 25m
12 7 Lassi Haimi 2003 HSS 52.55 25m
110 8 Eemil Kylmä 2001 Cetus 53.10 25m
Event 7, 100m Vapaauinti Miehet Alkukilpailu 6 (11), Junior
ID
Lane
Name
Born
Club
11.01
Entry time
Pool
Start:
472 1 Kalle Mäkinen 2002 Vanders 51.89 25m
19 2 Niki Karlsson 2000 HSS 51.83 25m
154 3 Veeti Ruohtula 2001 JoUS 51.32 25m
13 4 Elias Herlevi 2000 HSS 50.43 25m
362 5 Ronny Brännkärr 2002 KemTU 50.63 25m
16 6 Santeri Hölttä 2000 HSS 51.47 25m
105 7 Roni Kallström 2001 Cetus 51.89 25m
449 8 Jakob Sievers 2000 UiTa 51.93 25m
Event 7, 100m Vapaauinti Miehet Alkukilpailu 7 (11), Senior
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11.02
1 25m
2 25m
296 3 Santeri Mettälä 1999 TaTU 53.79 25m
46 4 Aaro Tähtivuori 1998 HSS 52.99 25m
85 5 Sami Pakarinen 1992 SiWa 53.08 25m
411 6 Jere Laukkanen 1993 SCV 53.79 25m
7 25m
8 25m
Event 7, 100m Vapaauinti Miehet Alkukilpailu 8 (11), Senior
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11.04
364 1 Riku Ylikärppä 1998 KemUS 52.86 25m
338 2 Jani-markus Sula 1999 ÅSK 52.82 25m
470 3 Tapio Junninen 1995 Vanders 52.68 25m
150 4 Roope Eiserbeck 1999 JoUS 52.30 25m
376 5 Arttu Erkinaro 1992 OU 52.56 25m
192 6 Tapio Roiko-Jokela 1996 SWIM 52.70 25m
42 7 Kaarlo Seppänen 1999 HSS 52.83 25m
175 8 Tuomas Ikonen 1996 LrU 52.96 25m
Event 7, 100m Vapaauinti Miehet Alkukilpailu 9 (11), Senior
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11.05
107 1 Tuomas Kiviluoma 1993 Cetus 51.83 25m
155 2 Miika Tolvanen 1996 JoUS 51.27 25m
178 3 Kaj Smeds 1998 JS-PU 51.00 25m
74 4 Niko Mäkelä 1998 RiUS 49.42 25m
447 5 Jaakko Rautalin 1989 UiTa 50.34 25m
367 6 Janne Lantto 1994 OuLo 51.15 25m
90 7 Eetu Alitalo 1999 Cetus 51.51 25m
287 8 Emil Martikainen 1997 RaUS 52.20 25m
Event 7, 100m Vapaauinti Miehet Alkukilpailu 10 (11), Senior
ID
Lane
Name
Born
Club
11.06
Entry time
Pool
Start:
257 1 Matti Mattsson 1993 PUS 51.66 25m
298 2 Tatu Peltonen 1989 TaTU 51.26 25m
289 3 Juho Eerola 1995 TaTU 50.56 25m
38 4 Riku Pöytäkivi 1993 HSS 48.51 25m
334 5 Otto Rannikko 1999 ÅSK 50.30 25m
339 6 Wilhelm Suominen 1999 ÅSK 51.13 25m
480 7 Werner Heräjärvi 1999 Plaani 51.34 25m
121 8 Miika Pentti 1997 Cetus 52.16 25m
Event 7, 100m Vapaauinti Miehet Alkukilpailu 11 (11), Senior
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11.08
186 1 Janne Markus Markkanen 1994 SWIM 51.59 25m
293 2 Roope Kastarinen 1994 TaTU 51.15 25m
304 3 Matias Tyry 1993 TaTU 50.38 25m
290 4 Anton Herrala 1993 TaTU 48.17 25m
305 5 Teemu Viitanen 1992 TaTU 50.10 25m
231 6 Nico Palotie 1992 VUS-VSS 51.02 25m
366 7 Konsta Kallinen 1999 OuLo 51.31 25m
180 8 Danila Dobrzhanskiy 1998 SWIM 52.16 25m
2019-01-23 19.10.47 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner