2019-08-19   06:45:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

torstaiaamu

Document
Entry List
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
7 100m Vapaauinti Miehet Avoin
ME 44.94 Amaury LEVEAUX 1985 FRA FRA Rijeka, CRO CRO 13.12.2008
EE 44.94 Amaury LEVEAUX 1985 FRA FRA Rijeka, CRO 13.12.2008
SE 47.55 Matias Koski 1994 Georgia U. FIN Windsor, CAN 10.12.2016
NME 46.12 Kyle Chalmers 1998 Australia AUS Tokyo JPN 25.10.2016
NSE 48.59 Severi Allonen 1991 SWIM FIN Jyväskylä 31.10.2009
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 290 Anton Herrala TaTu Tampere 1993 93A340 25m 48.17
2 38 Riku Pöytäkivi Helsingfors Simsällskap 1993 93A973 25m 48.51
3 74 Niko Mäkelä Riihimäen Uimaseura 1998 98A679 25m 49.42
4 305 Teemu Viitanen TaTu Tampere 1992 92A506 25m 50.10
5 334 Otto Rannikko Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A384 25m 50.30
6 447 Jaakko Rautalin Uinti Tampere 1989 89A051 25m 50.34
7 304 Matias Tyry TaTu Tampere 1993 93A763 25m 50.38
8 13 Elias Herlevi Helsingfors Simsällskap 2000 00A187 25m 50.43
9 289 Juho Eerola TaTu Tampere 1995 95A753 25m 50.56
10 362 Ronny Brännkärr Kemin Työväen Uimarit 2002 02A150 25m 50.63
11 445 Kalle Pyykkönen Uinti Tampere 1996 96A549 25m 50.65
12 178 Kaj Smeds JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari 1998 98A341 25m 51.00
13 231 Nico Palotie Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
1992 92A391 25m 51.02
14 339 Wilhelm Suominen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A027 25m 51.13
15 367 Janne Lantto Oulun Lohet 1994 94A666 25m 51.15
16 293 Roope Kastarinen TaTu Tampere 1994 94A478 25m 51.15
17 298 Tatu Peltonen TaTu Tampere 1989 89A035 25m 51.26
18 155 Miika Tolvanen Joensuun Uimaseura 1996 96A432 25m 51.27
19 366 Konsta Kallinen Oulun Lohet 1999 99A049 25m 51.31
20 154 Veeti Ruohtula Joensuun Uimaseura 2001 01A193 25m 51.32
21 480 Werner Heräjärvi Kampuksen Plaani 1999 99A844 25m 51.34
22 16 Santeri Hölttä Helsingfors Simsällskap 2000 00A236 25m 51.47
23 90 Eetu Alitalo Cetus Espoo 1999 99A732 25m 51.51
24 186 Janne Markus Markkanen Swimming Jyväskylä 1994 94A792 25m 51.59
25 257 Matti Mattsson Porin Uimaseura 1993 93A067 25m 51.66
26 107 Tuomas Kiviluoma Cetus Espoo 1993 93A444 25m 51.83
27 19 Niki Karlsson Helsingfors Simsällskap 2000 00A065 25m 51.83
28 105 Roni Kallström Cetus Espoo 2001 01A092 25m 51.89
29 472 Kalle Mäkinen Vanders 2002 02A088 25m 51.89
30 449 Jakob Sievers Uinti Tampere 2000 00A730 25m 51.93
31 180 Danila Dobrzhanskiy Swimming Jyväskylä 1998 98B028 25m 52.16
32 423 Alexey Belfer ORCA Helsinki 2000 00A786 25m 52.16
33 121 Miika Pentti Cetus Espoo 1997 97A163 25m 52.16
34 287 Emil Martikainen Rauman Uimaseura 1997 97A535 25m 52.20
35 27 Leevi Lehti Helsingfors Simsällskap 2000 00A000 25m 52.23
36 150 Roope Eiserbeck Joensuun Uimaseura 1999 99A294 25m 52.30
37 68 Martti Tervanen Järvenpään Uintiklubi 2000 00A834 25m 52.39
38 8 Marcus Forsel Helsingfors Simsällskap 2003 03A127 25m 52.48
39 44 Lari Tumanoff Helsingfors Simsällskap 2003 03A150 25m 52.54
40 12 Lassi Haimi Helsingfors Simsällskap 2003 03A559 25m 52.55
41 376 Arttu Erkinaro Oulun Uinti 1906 1992 92A595 25m 52.56
42 470 Tapio Junninen Vanders 1995 95A553 25m 52.68
43 192 Tapio Roiko-Jokela Swimming Jyväskylä 1996 96A016 25m 52.70
44 4 Oskari Aalto Helsingfors Simsällskap 2002 02A016 25m 52.72
45 338 Jani-markus Sula Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1999 99A052 25m 52.82
46 42 Kaarlo Seppänen Helsingfors Simsällskap 25m 52.83
1999 99A225
47 364 Riku Ylikärppä Kemin Uimaseura 25m 52.86
1998 98A041
48 175 Tuomas Ikonen Lappeenrannan Uimarit 25m 52.96
1996 96A677
49 46 Aaro Tähtivuori Helsingfors Simsällskap 25m 52.99
1998 98A584
50 85 Sami Pakarinen Simmis Wanda 25m 53.08
1992 92A332
51 110 Eemil Kylmä Cetus Espoo 25m 53.10
2001 01A631
52 179 Viktor Thodin JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari 25m 53.12
2000 00A166
53 36 Emil Perkkiö Helsingfors Simsällskap 25m 53.12
2000 00A973
54 9 Johan Krister Fredriksson Helsingfors Simsällskap 25m 53.29
2003 03A724
55 11 Veeti Haikonen Helsingfors Simsällskap 25m 53.33
2001 01A104
56 172 Saku Romo Lahden Uimaseura 25m 53.47
2000 00A504
57 320 Oskari Hynynen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01A113 25m 53.54
58 228 Alex Lydman Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A218 25m 53.61
59 406 Topi Lukkarinen Swimming Club Rovaniemi 2000 00A133 25m 53.68
60 296 Santeri Mettälä TaTu Tampere 1999 99A913 25m 53.79
61 411 Jere Laukkanen Swimming Club Vuokatti 1993 93A948 25m 53.79
62 166 Petteri Haverinen Lahden Uimaseura 2001 01B030 25m 53.90
63 319 Santeri Herpola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2003 03A188 25m 53.95
64 220 Juho Porkkala Seinäjoen Uimarit-58 2001 01A128 25m 54.06
65 353 Ibrahim Ezzat Aurajoen Uinti 2002 02A249 25m 54.06
66 167 Santeri Hulkko Lahden Uimaseura 2000 00A843 25m 54.11
67 431 Tatu Hörkkö Uinti Tampere 2001 01A394 25m 54.12
68 430 Tatu Hapuoja Uinti Tampere 2003 03A010 25m 54.24
69 43 Rasmus Söderholm Helsingfors Simsällskap 2002 02A442 25m 54.34
70 233 Robin Söderholm Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2002 02A224 25m 54.41
71 260 Matias Pennanen Porin Uimaseura 2001 01A181 25m 54.56
72 249 Timi Torkkel Hämeenlinnan Uimaseura 2001 01A015 25m 54.56
73 422 Henri Koski Gladius Kirkkonummi 2000 00A803 25m 54.74
74 384 Noa Mäkelä Oulun Uinti 1906 2001 01A112 25m 54.76
75 218 Jere Kekola Seinäjoen Uimarit-58 2000 00A330 25m 54.83
76 418 Aleksi Seger Octopus Lohja 2001 01A401 25m 55.10
77 433 Joona Korhonen Uinti Tampere 2000 00A464 25m 55.12
78 427 Akseli Hakala Uinti Tampere 2003 03A023 25m 55.26
79 136 Luukas Vainio Cetus Espoo 2003 03A099 25m 55.29
80 232 Simon Ravals Vaasan Uimaseura-Vasa
Simsälls
2003 03A528 25m 55.34
81 206 Jesse Anttila Kokkolan Uimaseura 2002 02A383 25m 55.35
82 262 Lauri Törmä Porin Uimaseura 2000 00A153 25m 55.44
83 173 Jere Ruuhonen Lahden Uimaseura 2001 01A461 25m 55.53
84 79 Elias Saarinen Riihimäen Uimaseura 2002 02A084 25m 55.59
85 97 Isak Gramén Cetus Espoo 2001 01B058 25m 55.59
86 255 Leevi Luhtanen Porin Uimaseura 2000 00A137 25m 55.70
2018-11-14 16:02:38 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Suomen Uimaliitto

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner