Startliste for Brøndby Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 22
|
Stævne navn |
Brøndby Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
20 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Vest Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 januar 2019 |
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (9) |
Vejledende starttid 10:44 |
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
79 |
1 |
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
1065AA |
FR.SUND |
|
25m |
|
42 |
2 |
Mathias Eie |
2009 |
0951AE |
HERLEV |
|
25m |
|
175 |
3 |
Ronas Cetinkaya |
2010 |
1007AB |
VEST |
|
25m |
2:33.72 |
199 |
4 |
Magnus Kleis |
2010 |
1025AC |
VEST |
|
25m |
|
47 |
5 |
Mehmet Fener |
2009 |
0941AE |
HERLEV |
|
25m |
|
74 |
6 |
Zakarias Zobel |
2009 |
0941AA |
HERLEV |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Jonas Packert-Frandsen |
2009 |
0907AE |
VEST |
|
25m |
2:13.66 |
133 |
2 |
Viktor Lange |
2007 |
0723AK |
ROSKILDE |
|
25m |
1:51.08 |
123 |
3 |
William Echardt |
2008 |
0845AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:48.90 |
234 |
4 |
August Thygesen |
2007 |
0709AG |
VEST |
|
25m |
1:50.09 |
40 |
5 |
Nicolaj Cortsen |
2007 |
0735AL |
HERLEV |
|
25m |
1:53.46 |
201 |
6 |
Noah Kobbernagel |
2011 |
1147AA |
VEST |
|
25m |
2:31.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
Oscaar Opperfeldt |
2008 |
0851AH |
SOLRØD |
|
25m |
1:45.76 |
173 |
2 |
Sofus Emil L. Bøgevig |
2007 |
0799AJ |
VEST |
|
25m |
1:43.39 |
58 |
3 |
Aksel Kirkelund |
2007 |
0787AL |
HERLEV |
|
25m |
1:41.35 |
38 |
4 |
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
0991AA |
HERLEV |
|
25m |
1:41.48 |
55 |
5 |
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
0827AA |
HERLEV |
|
25m |
1:44.83 |
267 |
6 |
Alexander Dorph Jensen |
2007 |
0765AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:47.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Peter Damsø |
2007 |
0761AF |
VEST |
|
25m |
1:39.57 |
250 |
2 |
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:38.44 |
256 |
3 |
Frederik Find |
2007 |
0769AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:37.79 |
48 |
4 |
Viktor Nymark Føge |
2008 |
0887AD |
HERLEV |
|
25m |
1:38.21 |
90 |
5 |
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
0967AA |
FR.SUND |
|
25m |
1:39.05 |
299 |
6 |
William Diness Vindeløv |
2007 |
0799AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:40.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
71 |
1 |
Victor Rønne |
2007 |
0789AD |
HERLEV |
|
25m |
1:36.13 |
183 |
2 |
Sebastian Egenhardt |
2006 |
0655AA |
VEST |
|
25m |
1:30.18 |
144 |
3 |
Daniel Skyt |
2006 |
0691AF |
ROSKILDE |
|
25m |
1:27.16 |
292 |
4 |
Andreas Ellgaard Svedal |
2006 |
0631AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.61 |
310 |
5 |
Simon Hasting Toft |
2006 |
0613AD |
SOLRØD |
|
25m |
1:34.71 |
6 |
6 |
Viktor Fenger-Grøn |
2006 |
0619AG |
GSK |
|
25m |
1:37.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Xander Ravn Grønholt |
2006 |
0697AG |
GSK |
|
25m |
1:24.77 |
294 |
2 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.23 |
21 |
3 |
Oscar Serizawa |
2006 |
0657AH |
GSK |
|
25m |
1:23.84 |
5 |
4 |
Rasmus Egholm |
2006 |
0647AG |
GSK |
|
25m |
1:23.99 |
270 |
5 |
Oswald Lindquist |
2006 |
0647AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.27 |
306 |
6 |
Martin Daniele |
2006 |
0691AH |
SOLRØD |
|
25m |
1:25.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Balder H. Mikkelsen |
2007 |
0707AB |
FR.SUND |
|
25m |
1:23.05 |
89 |
2 |
Loui Krag |
2007 |
0793AD |
FR.SUND |
|
25m |
1:20.75 |
281 |
3 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.03 |
369 |
4 |
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
GSK |
|
25m |
1:20.28 |
254 |
5 |
August Due |
2007 |
0701AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:22.50 |
135 |
6 |
Sebastian Møller-Munkøe |
2005 |
0541AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:23.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Maximillian Udar |
2006 |
0681AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.12 |
303 |
2 |
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
0425AQ |
SOLRØD |
|
25m |
1:14.11 |
157 |
3 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
25m |
1:12.38 |
137 |
4 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
0471AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:13.02 |
197 |
5 |
Lauritz Johansen |
2004 |
0411AG |
GSK |
|
25m |
1:17.53 |
374 |
6 |
Anders Thøgersen |
2005 |
0527AE |
GSK |
|
25m |
1:18.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
344 |
1 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
25m |
1:09.74 |
355 |
2 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
25m |
1:06.53 |
360 |
3 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
25m |
1:00.92 |
325 |
4 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
25m |
1:01.33 |
370 |
5 |
Rasmus Langvad |
2000 |
0045AD |
GSK |
|
25m |
1:07.97 |
106 |
6 |
Lau Lykke Wennicke |
2004 |
0403AF |
FR.SUND |
|
25m |
1:10.10 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
20 januar 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|