Startliste for Brøndby Sommer Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Brøndby Sommer Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
15 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|
|
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (13) |
Sponsor: Lagkageløb |
|
Vejledende starttid 13:06 |
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
311 |
2 |
Magnus Kleis |
2010 |
1025AC |
VEST |
|
25m |
|
300 |
3 |
Alexander Birk Lund |
2010 |
1009AB |
VEST |
|
25m |
2:39.85 |
302 |
4 |
Elias Sirag |
2011 |
1191AB |
VEST |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Ronas Cetinkaya |
2010 |
1007AB |
VEST |
|
25m |
2:23.12 |
313 |
2 |
Noah Kobbernagel |
2011 |
1147AA |
VEST |
|
25m |
2:03.53 |
46 |
3 |
Manlio Pesci |
2009 |
0947AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:46.48 |
307 |
4 |
Jonas Packert-Frandsen |
2009 |
0907AE |
VEST |
|
25m |
1:53.89 |
274 |
5 |
Gustav Keldsen |
2008 |
0817AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:04.09 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Frederik Billing |
2008 |
0853AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:44.29 |
151 |
2 |
Benjamin Svenningsen |
2009 |
0949AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:43.54 |
80 |
3 |
Villum Alstrøm |
2008 |
0823AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:41.54 |
71 |
4 |
August Spellerberg |
2009 |
0931AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:42.26 |
92 |
5 |
Asmus Knudsen |
2006 |
0699AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:44.10 |
76 |
6 |
Alfred N. G. Lindberg |
2009 |
0927AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:46.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Mathias Drygaard |
2008 |
0829AA |
TRITON B |
|
25m |
1:40.86 |
4 |
2 |
Louis Pries |
2008 |
0829AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:37.88 |
21 |
3 |
Silas Falktoft Bojsen |
2009 |
0967AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:36.59 |
294 |
4 |
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
0871AD |
VEST |
|
25m |
1:36.64 |
117 |
5 |
Malthe Langhoff |
2005 |
0593AO |
RINGSTED |
|
25m |
1:38.23 |
87 |
6 |
Jonathan H. Pedersen |
2008 |
0863AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:40.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Holger Larsen |
2008 |
0807AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:34.80 |
2 |
2 |
Marius Hornshøj Skovø |
2003 |
0385AS |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:33.96 |
297 |
3 |
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
VEST |
|
25m |
1:32.14 |
16 |
4 |
Nicolai Amin |
2001 |
0123AT |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:33.09 |
287 |
5 |
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
0885AE |
VEST |
|
25m |
1:34.40 |
25 |
6 |
Vitus Johan Dalsgaard |
2008 |
0861AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:35.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Alfred Nielsen-Bentholm |
2007 |
0765AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:31.56 |
279 |
2 |
Jonas Hennings Lindhardt |
2007 |
0763AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:30.15 |
114 |
3 |
Oscar Haak |
2007 |
0785AE |
RINGSTED |
|
25m |
1:29.49 |
156 |
4 |
Oliver Petersen |
2008 |
0899AA |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:29.93 |
78 |
5 |
Silas Oktay Usta-Kølle |
2009 |
0955AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:30.98 |
281 |
6 |
Hans-August Wessel |
2007 |
0755AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:31.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
404 |
1 |
Nathan Kongstad |
2007 |
0795AK |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:27.21 |
208 |
2 |
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
GSK |
|
25m |
1:26.92 |
44 |
3 |
Laust Madsen |
2008 |
0803AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:26.37 |
63 |
4 |
Anton Wiuf |
2008 |
0895AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:26.39 |
207 |
5 |
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
GSK |
|
25m |
1:27.01 |
5 |
6 |
Esben Trærup Andersen |
2007 |
0769AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:27.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Gustav Meinert |
2006 |
0659AH |
RINGSTED |
|
25m |
1:25.03 |
157 |
2 |
Sebastian Svenningsen |
2006 |
0641AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:21.68 |
282 |
3 |
Magne Riedel Pedersen |
2006 |
0643AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:20.99 |
45 |
4 |
Arthur Nøddekær |
2009 |
0917AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.22 |
67 |
5 |
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:24.81 |
293 |
6 |
Mads Duer Laurberg |
2008 |
0865AE |
VEST |
|
25m |
1:25.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3 |
1 |
Finn Elbo Card |
2005 |
0599AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.76 |
111 |
2 |
Simon Kristoffersen |
2005 |
0589AL |
RINGSTED |
|
25m |
1:13.16 |
405 |
3 |
Mads Emil Wohlfahrt |
2006 |
0669AE |
TRITON B |
|
25m |
1:11.63 |
198 |
4 |
Oscar Serizawa |
2006 |
0657AH |
GSK |
|
25m |
1:13.06 |
246 |
5 |
Noah Sanchez |
2006 |
0607AD |
TRITON B |
|
25m |
1:13.68 |
197 |
6 |
Anton Serizawa |
2006 |
0677AH |
GSK |
|
25m |
1:14.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
David Bergmann |
2008 |
0883AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.18 |
108 |
2 |
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
0489AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:09.01 |
196 |
3 |
Alexander Oxenbøll |
2006 |
0669AL |
GSK |
|
25m |
1:07.11 |
83 |
4 |
Carl-Anton Drauschke |
2003 |
0339AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:08.24 |
179 |
5 |
Rasmus Egholm |
2006 |
0647AG |
GSK |
|
25m |
1:09.42 |
41 |
6 |
Carl Johan Zahll Larsen |
2003 |
0373AT |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Xander Ravn Grønholt |
2006 |
0697AG |
GSK |
|
25m |
1:06.20 |
102 |
2 |
Andreas Mølbak |
2006 |
0631AI |
RINGSTED |
|
25m |
1:03.93 |
33 |
3 |
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
0443AS |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:01.99 |
229 |
4 |
Lau Lykke Wennicke |
2004 |
0403AF |
FR.SUND |
|
25m |
1:02.55 |
135 |
5 |
Jacob Koch Larsen |
2006 |
0647AB |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:05.95 |
106 |
6 |
Jakob Stærmose |
2005 |
0583AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:06.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Tobias Wiegaard Hansen |
2004 |
0489AH |
KORSÖR |
|
25m |
1:00.15 |
128 |
2 |
Johannes Forsbæk |
2004 |
0483AP |
KORSÖR |
|
25m |
59.18 |
233 |
3 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
25m |
57.52 |
124 |
4 |
Konrad Clausen |
2005 |
0547AF |
KORSÖR |
|
25m |
59.13 |
227 |
5 |
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
FR.SUND |
|
25m |
59.23 |
231 |
6 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
25m |
1:00.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
GSK |
|
25m |
55.96 |
339 |
2 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
25m |
54.48 |
374 |
3 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
25m |
52.19 |
376 |
4 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
25m |
53.31 |
370 |
5 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
25m |
54.94 |
148 |
6 |
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
0207AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
57.37 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 juni 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|