Startliste for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer |
Indledende (9) |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
215 |
2 |
Caja Cederblad Larsen |
2004 |
0442BD |
HVIDOVRE |
|
50m |
33.58 |
372 |
3 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
0498AL |
FR.VÆRK |
|
50m |
32.56 |
178 |
4 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
32.82 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
337 |
2 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
50m |
31.10 |
367 |
3 |
Nicoline Huusfelt |
2000 |
0052AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
31.08 |
370 |
4 |
Ida Lund Järund |
2003 |
0316AO |
FR.VÆRK |
|
50m |
31.09 |
278 |
5 |
Amalie Lund |
2004 |
0438AX |
HELSINGE |
|
50m |
31.95 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
50m |
31.06 |
319 |
2 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
30.62 |
340 |
3 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
50m |
30.22 |
177 |
4 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
50m |
30.30 |
336 |
5 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
GENTOFTE |
|
50m |
30.64 |
131 |
6 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
31.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
374 |
1 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
50m |
30.09 |
230 |
2 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.85 |
105 |
3 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
29.64 |
180 |
4 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
50m |
29.84 |
110 |
5 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
29.94 |
279 |
6 |
Laura Jørgensen |
2004 |
0428AQ |
HELSINGE |
|
50m |
30.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
29.51 |
185 |
2 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
29.38 |
85 |
3 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
JYLLINGE |
|
50m |
29.36 |
1 |
4 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
29.36 |
390 |
5 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
0402AH |
VEST |
|
50m |
29.46 |
322 |
6 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
29.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.07 |
342 |
2 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
29.02 |
327 |
3 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
28.83 |
26 |
4 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
50m |
28.88 |
46 |
5 |
Emma Vileus |
2001 |
AW1401 |
MKK |
|
50m |
29.04 |
316 |
6 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
29.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
366 |
1 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
9846AD |
FR.VÆRK |
|
50m |
28.65 |
35 |
2 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
50m |
27.97 |
86 |
3 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
JYLLINGE |
|
50m |
26.90 |
28 |
4 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
27.50 |
130 |
5 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
28.30 |
12 |
6 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
28.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
28.41 |
73 |
2 |
Nicola Lindell |
2001 |
BV2401 |
MKK |
|
50m |
27.85 |
23 |
3 |
Jeanette Ottesen |
1987 |
8728AB |
FARUM |
|
50m |
25.19 |
29 |
4 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
FARUM |
|
50m |
27.47 |
186 |
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
28.19 |
114 |
6 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
28.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
386 |
1 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
50m |
28.33 |
326 |
2 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
27.55 |
98 |
3 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
JYLLINGE |
|
50m |
24.97 |
82 |
4 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
JYLLINGE |
|
50m |
27.35 |
83 |
5 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
JYLLINGE |
|
50m |
28.17 |
8 |
6 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
50m |
28.72 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|