Startliste for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 106
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge |
Finaler (6) |
Sponsor: Pro-Anlæg |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 56.80 2018-05-06 |
|
Vejledende starttid 13:52 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
245 |
2 |
Ettore Pesci |
2004 |
0483AS |
HOVEDSTAD |
|
50m |
|
193 |
3 |
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
0775AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:41.17 |
160 |
4 |
Marcus Hammergart |
2006 |
0649AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:00.04 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
191 |
1 |
Louis Ellinghaus |
2008 |
0897AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:38.46 |
265 |
2 |
Konradas Juska |
2007 |
0751AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:30.79 |
155 |
3 |
Alexander Hartvigsen |
2006 |
0661AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:26.99 |
77 |
4 |
Jannes Krüger |
2005 |
AM9105 |
MKK |
|
50m |
1:29.54 |
10 |
5 |
Oscar Høck Just |
2006 |
0601AK |
FARUM |
|
50m |
1:32.19 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
352 |
1 |
Christian Nimb |
2006 |
0679AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:26.55 |
365 |
2 |
David Johannes Dahl |
2006 |
0669AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:24.76 |
147 |
3 |
Magnus Løfquist |
2005 |
0513AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:17.06 |
69 |
4 |
Vincent Tran |
2004 |
AK6504 |
MKK |
|
50m |
1:17.98 |
216 |
5 |
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
0673AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:24.80 |
300 |
6 |
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
0757AF |
HELSINGE |
|
50m |
1:26.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:15.40 |
119 |
2 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
50m |
1:13.77 |
154 |
3 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:12.99 |
355 |
4 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:13.28 |
275 |
5 |
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
0443AS |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:14.56 |
209 |
6 |
Bertram T. Aunsholm |
2004 |
0499AJ |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:16.72 |
|
|
Heat 5 (6) (Årg. 2006-2019) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
1 |
Mathias Hemmingsen |
2007 |
0731AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:21.14 |
165 |
2 |
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
0761AC |
LYNGBY |
|
50m |
1:20.06 |
299 |
3 |
Alexander Kühnell |
2006 |
0607AP |
HELSINGE |
|
50m |
1:14.15 |
363 |
4 |
Maximillian Udar |
2006 |
0681AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:18.67 |
356 |
5 |
Oswald Lindquist |
2006 |
0647AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:20.85 |
295 |
6 |
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
0601AG |
HELSINGE |
|
50m |
1:24.39 |
|
|
Heat 6 (6) (Årg. 2004-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:12.80 |
361 |
2 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
0599AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:11.63 |
247 |
3 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:05.80 |
99 |
4 |
Emil Witzner Hansen |
2004 |
0475AD |
LAKSEN |
|
50m |
1:09.00 |
153 |
5 |
Michael Halck |
2004 |
0495AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:12.32 |
208 |
6 |
Anton Rytter Bech |
2005 |
0515AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:12.98 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|