Startliste for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 112
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 112, 50m Brystsvømning Drenge |
Finaler (5) |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.28 2019-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 |
|
Vejledende starttid 15:43 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
308 |
1 |
Nikolaj Pedersen |
2007 |
0791AG |
HELSINGE |
|
50m |
1:00.25 |
306 |
2 |
Victor Kühl |
2009 |
0983AA |
HELSINGE |
|
50m |
52.28 |
99 |
3 |
Emil Witzner Hansen |
2004 |
0475AD |
LAKSEN |
|
50m |
46.55 |
266 |
4 |
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
0713AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
48.90 |
10 |
5 |
Oscar Høck Just |
2006 |
0601AK |
FARUM |
|
50m |
58.82 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Alexander Hartvigsen |
2006 |
0661AL |
LYNGBY |
|
50m |
44.96 |
97 |
2 |
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
JYLLINGE |
|
50m |
43.72 |
348 |
3 |
Andreas Ellgaard Svedal |
2006 |
0631AF |
GENTOFTE |
|
50m |
41.88 |
165 |
4 |
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
0761AC |
LYNGBY |
|
50m |
42.32 |
357 |
5 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
50m |
44.69 |
25 |
6 |
Joshua Michael Pedersen |
2006 |
0631AK |
FARUM |
|
50m |
45.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Andreas Velschow Malmolin |
2005 |
0541AE |
FARUM |
|
50m |
39.87 |
69 |
2 |
Vincent Tran |
2004 |
AK6504 |
MKK |
|
50m |
38.35 |
154 |
3 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
50m |
36.76 |
359 |
4 |
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
GENTOFTE |
|
50m |
37.46 |
103 |
5 |
Julius Svarrer |
2005 |
0507AH |
SLANGERUP |
|
50m |
39.44 |
355 |
6 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
50m |
40.30 |
|
|
Heat 4 (5) (Årg. 2006-2019) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Andreas Hammer Dohn |
2006 |
0659AC |
LYNGBY |
|
50m |
41.03 |
210 |
2 |
Asbjørn Nybroe |
2006 |
0683AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
40.38 |
31 |
3 |
Kristoffer Thaulow |
2007 |
0747AF |
FARUM |
|
50m |
40.22 |
364 |
4 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
50m |
40.25 |
293 |
5 |
Victor Møller Klitgaard |
2006 |
0691AE |
HELSINGE |
|
50m |
40.59 |
159 |
6 |
Mads Emil Christiansen |
2006 |
0611AH |
LYNGBY |
|
50m |
41.46 |
|
|
Heat 5 (5) (Årg. 2004-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Oliver Lassen |
2005 |
0571AF |
BIRKERØD |
|
50m |
36.09 |
289 |
2 |
Emil Gram Peters |
2005 |
0529AD |
HELSINGE |
|
50m |
34.73 |
88 |
3 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
JYLLINGE |
|
50m |
31.89 |
129 |
4 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
50m |
33.90 |
153 |
5 |
Michael Halck |
2004 |
0495AD |
LYNGBY |
|
50m |
36.02 |
152 |
6 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
50m |
36.67 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|