Startliste for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
08:39 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer |
Indledende (4) |
Sponsor: Kvickly, Farum |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
134 |
2 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:22.59 |
133 |
3 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:18.68 |
63 |
4 |
Jakob Strömland |
2003 |
AO4703 |
MKK |
|
50m |
2:19.38 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
173 |
1 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
0301AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:14.80 |
11 |
2 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
0393AL |
FARUM |
|
50m |
2:06.80 |
328 |
3 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
50m |
2:00.24 |
40 |
4 |
Karl Liljegren |
2001 |
AE7901 |
MKK |
|
50m |
2:03.53 |
389 |
5 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
0257AD |
VEST |
|
50m |
2:11.32 |
314 |
6 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
0217AC |
GSK |
|
50m |
2:18.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:13.93 |
331 |
2 |
Marcus Hiort |
2003 |
0307AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:04.96 |
136 |
3 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:00.04 |
283 |
4 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
0291AK |
HELSINGE |
|
50m |
2:03.39 |
203 |
5 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:10.67 |
282 |
6 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
50m |
2:15.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:12.58 |
200 |
2 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
0059AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:03.72 |
34 |
3 |
Anton Andersson |
1997 |
AI4997 |
MKK |
|
50m |
1:59.68 |
57 |
4 |
Primus Olsson |
2000 |
AV7100 |
MKK |
|
50m |
2:03.27 |
281 |
5 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
50m |
2:09.72 |
284 |
6 |
Marcus Christiansen |
2001 |
0145AT |
HELSINGE |
|
50m |
2:14.92 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:39 |
|