Startliste for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 16.30
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer |
Finaler (4) |
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre |
Dansk Rekord Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 4:16.34 2019-04-07 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 4:37.23 2016-05-01 |
|
Vejledende starttid 17:11 |
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
50m |
|
219 |
2 |
Magnus Hartmann Mortensen |
2005 |
0595AJ |
HVIDOVRE |
|
50m |
6:17.69 |
57 |
3 |
Primus Olsson |
2000 |
AV7100 |
MKK |
|
50m |
5:30.35 |
206 |
4 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:33.77 |
245 |
5 |
Ettore Pesci |
2004 |
0483AS |
HOVEDSTAD |
|
50m |
|
275 |
6 |
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
0443AS |
HOVEDSTAD |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
95 |
1 |
Victor Toftehøj |
2003 |
0309AG |
JYLLINGE |
|
50m |
5:22.03 |
242 |
2 |
Mikkel Andersen |
2005 |
0531AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:20.79 |
241 |
3 |
Mads Møller |
2005 |
0585AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:19.59 |
220 |
4 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
0445AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:19.61 |
134 |
5 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
50m |
5:21.65 |
63 |
6 |
Jakob Strömland |
2003 |
AO4703 |
MKK |
|
50m |
5:27.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
0217AC |
GSK |
|
50m |
5:17.63 |
62 |
2 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
AE0904 |
MKK |
|
50m |
5:07.69 |
129 |
3 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
50m |
5:05.50 |
205 |
4 |
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:07.37 |
199 |
5 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:09.15 |
252 |
6 |
Troels Fode |
2004 |
0435AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:18.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
50 |
1 |
Bo Beckman |
2002 |
AI4902 |
MKK |
|
50m |
5:00.97 |
107 |
2 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
BIRKERØD |
|
50m |
4:59.77 |
34 |
3 |
Anton Andersson |
1997 |
AI4997 |
MKK |
|
50m |
4:45.56 |
248 |
4 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:58.16 |
40 |
5 |
Karl Liljegren |
2001 |
AE7901 |
MKK |
|
50m |
5:00.57 |
103 |
6 |
Julius Svarrer |
2005 |
0507AH |
SLANGERUP |
|
50m |
5:03.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|