Startliste for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 16.30
Løb 7, 50m Butterfly Damer |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Cecilie Wiuff (2000) 28.18 2018-05-05 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2001 |
1 | Ottesen Jeanette | 1987 | FARUM | 8728AB | 50 m | 26.04 | |
2 | Wiuff Cecilie | 2000 | JYLLINGE | 0072AB | 50 m | 27.61 | |
3 | Paaske Andrea | 2001 | JYLLINGE | 0186AF | 50 m | 28.36 | |
4 | Lindell Nicola | 2001 | MKK | BV2401 | 50 m | 29.76 | |
5 | Vileus Emma | 2001 | MKK | AW1401 | 50 m | 30.81 | |
6 | Aunstrup Kaja | 1998 | FR.VÆRK | 9846AD | 50 m | 30.81 | |
7 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 50 m | 30.86 | |
8 | Jørgensen Simone | 1999 | FARUM | 9928AN | 50 m | 31.29 | |
9 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 50 m | 32.02 | |
10 | Huusfelt Nicoline | 2000 | FR.VÆRK | 0052AI | 50 m | 32.09 |
Årg. 2002-2004 |
1 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 29.38 | |
2 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 30.28 | |
3 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 50 m | 30.31 | |
4 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 30.47 | |
5 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 50 m | 30.58 | |
6 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 30.87 | |
7 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 30.90 | |
8 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 50 m | 31.00 | |
9 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 50 m | 31.10 | |
10 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 50 m | 31.31 | |
11 | Trojlsgaard Luna | 2004 | FR.VÆRK | 0482AN | 50 m | 31.32 | |
12 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 31.54 | |
13 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 31.59 | |
14 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 50 m | 31.63 | |
15 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 31.63 | |
16 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | JYLLINGE | 0232AJ | 50 m | 31.64 | |
17 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 31.96 | |
18 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 50 m | 31.99 | |
19 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 50 m | 32.13 | |
20 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 32.15 | |
21 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 50 m | 32.58 | |
22 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 33.02 | |
23 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 33.24 | |
24 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 33.25 | |
25 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 50 m | 33.56 | |
26 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 33.75 | |
27 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | BIRKERØD | 0428AK | 50 m | 33.81 | |
28 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 33.93 | |
29 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 50 m | 36.10 | |
30 | Lund Amalie | 2004 | HELSINGE | 0438AX | 50 m | 36.24 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |