Startliste for Regionsmesterskab Nordsjælland
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 14
|
Stævne navn |
Regionalt årgangsmesterskab |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Frederiksværk |
|
Udskriftstidspunkt |
08:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer |
Finaler (8) |
Vejledende starttid 10:41 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
1 |
Oliver Lassen |
2005 |
0571AF |
BIRKERØD |
|
25m |
2:51.81 |
275 |
2 |
Furkan Guler |
2005 |
0565AO |
HOLBÆK |
|
25m |
2:51.07 |
279 |
3 |
Gustav Mørk Rasmussen |
2005 |
0563AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
2:49.39 |
134 |
4 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:50.45 |
181 |
5 |
Fabian Holst Krabbe |
2005 |
0539AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:51.18 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
FR.SUND |
|
25m |
2:47.38 |
9 |
2 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:46.89 |
46 |
3 |
Sebastian Alexander West |
2004 |
0489AI |
SØLLERØD |
|
25m |
2:46.38 |
23 |
4 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:46.69 |
217 |
5 |
William Breuner |
2005 |
0521AC |
ROSKILDE |
|
25m |
2:46.93 |
30 |
6 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:48.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Marco Stub Olssen |
2004 |
0429AC |
LAKSEN |
|
25m |
2:44.47 |
13 |
2 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:41.52 |
82 |
3 |
Lucas Kaavé |
2004 |
0457AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:40.74 |
142 |
4 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
0591AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:40.88 |
159 |
5 |
Lau Lykke Wennicke |
2004 |
0403AF |
FR.SUND |
|
25m |
2:42.15 |
221 |
6 |
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
ROSKILDE |
|
25m |
2:45.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
71 |
1 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
25m |
2:39.29 |
210 |
2 |
William Bendix Schmidt |
2005 |
0587AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:39.26 |
102 |
3 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
2:38.37 |
133 |
4 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
25m |
2:38.95 |
194 |
5 |
Nicholas H. Hansen |
2005 |
0515AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:39.27 |
224 |
6 |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
0515AE |
ROSKILDE |
|
25m |
2:39.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
258 |
1 |
Emil Witzner Hansen |
2004 |
0475AD |
LAKSEN |
|
25m |
2:38.13 |
106 |
2 |
Lucas T. Mortensen |
2004 |
0431AN |
HELSINGØR |
|
25m |
2:37.10 |
52 |
3 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
25m |
2:36.73 |
40 |
4 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
25m |
2:36.86 |
36 |
5 |
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
0545AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:37.67 |
203 |
6 |
Søren Wandall Ohlsen |
2004 |
0469AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:38.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
25m |
2:34.02 |
26 |
2 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
25m |
2:32.59 |
157 |
3 |
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
FR.SUND |
|
25m |
2:31.74 |
22 |
4 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
25m |
2:31.74 |
16 |
5 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
25m |
2:34.00 |
218 |
6 |
Pelle Colmorten |
2004 |
0443AL |
ROSKILDE |
|
25m |
2:35.93 |
|
|
Heat 7 (8) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
232 |
1 |
Morten Lindblom Andersen |
2005 |
0563AD |
HILLERØD |
|
25m |
2:33.23 |
29 |
2 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:27.74 |
219 |
3 |
Carl-Emil Echardt |
2005 |
0541AD |
ROSKILDE |
|
25m |
2:22.28 |
108 |
4 |
Valdemar Menck Nielsen |
2005 |
0577AC |
HELSINGØR |
|
25m |
2:22.31 |
8 |
5 |
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:29.58 |
128 |
6 |
Laurits Boserup |
2005 |
0553AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:35.63 |
|
|
Heat 8 (8) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Eigil Sigfusson |
2004 |
0421AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
2:30.22 |
76 |
2 |
Silas Waterval |
2004 |
0491AF |
TRITON B |
|
25m |
2:27.97 |
140 |
3 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:21.51 |
55 |
4 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
HERLEV |
|
25m |
2:27.27 |
61 |
5 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
25m |
2:30.02 |
240 |
6 |
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
0419AF |
HILLERØD |
|
25m |
2:31.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2018 |
Licens til Frederiksværk Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:38 |
|