Startliste for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Regionalt Børnestævne 2018 |
|
Udskriftsdato |
28 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Frederikssund |
|
Udskriftstidspunkt |
08:29 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
280 |
2 |
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
0838AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:46.43 |
160 |
3 |
Liva Ladefoged Jepsen |
2008 |
0828AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:37.78 |
60 |
4 |
Johanne Højer |
2008 |
0868AK |
JYLLINGE |
|
25m |
1:39.01 |
245 |
5 |
Ella Palmund |
2008 |
0806AB |
ROSKILDE |
|
25m |
2:10.46 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
179 |
1 |
Alesha Azman |
2008 |
0862AF |
HELSINGØR |
|
25m |
1:37.11 |
161 |
2 |
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
0878AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:36.45 |
261 |
3 |
Liv Rosenkrantz |
2008 |
0856AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:36.02 |
211 |
4 |
Kamilla Figurski |
2008 |
0876AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:36.05 |
203 |
5 |
Anna Powers |
2007 |
0702AC |
HERLEV |
|
25m |
1:37.11 |
273 |
6 |
Helena Gagnér |
2008 |
0884AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:37.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Victoria Pedersen |
2008 |
0822AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:34.83 |
95 |
2 |
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:34.06 |
73 |
3 |
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
SLANGERUP |
|
25m |
1:32.88 |
72 |
4 |
Lina Thejlman |
2008 |
0868AC |
SLANGERUP |
|
25m |
1:33.92 |
228 |
5 |
Alvilda Højberg |
2008 |
0832AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:34.79 |
167 |
6 |
Sigrid Mygind |
2008 |
0878AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:35.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Laura Klug Christensen |
2008 |
0836AN |
GLADSAXE |
|
25m |
1:30.94 |
70 |
2 |
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
SLANGERUP |
|
25m |
1:30.80 |
202 |
3 |
Helena Honore |
2007 |
0788AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:29.19 |
259 |
4 |
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:30.23 |
117 |
5 |
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:30.87 |
45 |
6 |
Pauline Hansen |
2008 |
0892AF |
SØLLERØD |
|
25m |
1:31.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
251 |
1 |
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:28.58 |
233 |
2 |
Wilma Adelhart Madsen |
2008 |
0886AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:27.39 |
148 |
3 |
Augusta Blom |
2008 |
0842AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:27.01 |
264 |
4 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
0754AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:27.11 |
68 |
5 |
Viktoria Larsen |
2007 |
0764AN |
SLANGERUP |
|
25m |
1:27.58 |
181 |
6 |
Amelia Eriksen |
2008 |
0892AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:28.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
86 |
1 |
Ellen Lunn |
2008 |
0884AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:25.91 |
248 |
2 |
Silje Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:25.25 |
287 |
3 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:20.75 |
163 |
4 |
Sofie Emilie Lange |
2007 |
0702AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:20.79 |
149 |
5 |
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
0748AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.39 |
281 |
6 |
Camille Hedvig Miolane |
2007 |
0768AI |
JYLLINGE |
|
25m |
1:26.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.36 |
197 |
2 |
Katrine Dresler Aleksic |
2007 |
0702AH |
HERLEV |
|
25m |
1:19.42 |
48 |
3 |
Mathilde Kristensen |
2007 |
0744AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:19.28 |
58 |
4 |
K-Lee Hansen |
2007 |
0756AE |
JYLLINGE |
|
25m |
1:19.29 |
183 |
5 |
Caroline Haugland |
2007 |
0756AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:20.09 |
77 |
6 |
Line Appel |
2007 |
0778AG |
FR.SUND |
|
25m |
1:20.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Juuliie Jørgensen |
2007 |
0722AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:19.10 |
184 |
2 |
Ea Lund Havgaard |
2007 |
0728AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:18.89 |
271 |
3 |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
0758AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.39 |
49 |
4 |
Annabella Nathansen |
2007 |
0708AM |
SØLLERØD |
|
25m |
1:18.83 |
138 |
5 |
Maja Vejborg |
2007 |
0772AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:19.09 |
200 |
6 |
Kristine Dupont |
2007 |
0788AL |
HERLEV |
|
25m |
1:19.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Line L. Antvorskov |
2007 |
0734AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.90 |
62 |
2 |
Kattja Daniella Aggersbøl |
2007 |
0764AM |
SLANGERUP |
|
25m |
1:16.47 |
152 |
3 |
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
0768AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:16.04 |
44 |
4 |
Molly Borchorst |
2007 |
0788AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:16.41 |
256 |
5 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:16.94 |
193 |
6 |
Ulrikke Skjøth-Rasmussen |
2007 |
0704AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:18.38 |
|
|
Heat 10 (11) (Årg. 2008-2008) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
0862AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.64 |
260 |
2 |
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:18.34 |
63 |
3 |
Lucca Frydendahl |
2008 |
0812AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:12.80 |
265 |
4 |
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.90 |
222 |
5 |
Wilma Berg |
2008 |
0868AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:25.36 |
262 |
6 |
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:25.82 |
|
|
Heat 11 (11) (Årg. 2007-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
290 |
1 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
0784AA |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:15.81 |
266 |
2 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:14.53 |
170 |
3 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:11.73 |
174 |
4 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
0732AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:13.34 |
65 |
5 |
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
SLANGERUP |
|
25m |
1:15.45 |
270 |
6 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:29 |
|