Program för UGP 1 2018-2019, Eriksdal
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 13 okt
Heatlista Gren 2
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
08:32 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
254 |
1 |
Gustav Åsbrink |
2005 |
AE3505 |
SKK |
|
25m |
1:40.09 |
424 |
2 |
Karl Hedin |
2005 |
AI9105 |
WISBY SS |
|
25m |
1:39.74 |
24 |
3 |
Calle Samuelsson |
2003 |
AJ4503 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:29.65 |
126 |
4 |
Axel Skott Storheden |
2006 |
AI3506 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:27.58 |
252 |
5 |
Oscar Flores |
2005 |
AE5305 |
SKK |
|
25m |
1:23.63 |
143 |
6 |
Walter Herulf |
2006 |
AN3506 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:27.33 |
258 |
7 |
David Berggren |
2005 |
AH5905 |
SKK |
|
25m |
1:28.02 |
144 |
8 |
Allan Herulf |
2006 |
AN4506 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:33.02 |
607 |
9 |
Kasper Kainonen |
2005 |
05A680 |
ÅSK |
|
50m |
1:39.94 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
124 |
1 |
Tim Rogersson |
2005 |
AN5305 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:21.22 |
36 |
2 |
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:20.64 |
30 |
3 |
Morten Brattgård |
2004 |
AE8104 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:20.38 |
131 |
4 |
Stavros Theodosiadis |
2002 |
AY7502 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:19.56 |
164 |
5 |
Axel Hallenborg |
2004 |
AO5504 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:18.32 |
94 |
6 |
Uno Härmark |
2005 |
AD8705 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:18.71 |
623 |
7 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
05A276 |
ÅSK |
|
50m |
1:20.30 |
617 |
8 |
Luka Laaksonen |
2005 |
05A517 |
ÅSK |
|
50m |
1:20.54 |
141 |
9 |
Marcus Lundgren |
2006 |
AN1506 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:21.12 |
119 |
10 |
Jonathan Hörberg |
2004 |
AT0304 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:21.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
79 |
1 |
Morris Martin |
2004 |
AH0504 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:17.14 |
259 |
2 |
Anton Graner |
2005 |
AH4905 |
SKK |
|
50m |
1:16.57 |
417 |
3 |
Oliver Höglund |
2003 |
AC8103 |
WISBY SS |
|
25m |
1:15.79 |
420 |
4 |
Anton Höglund |
2004 |
AG7704 |
WISBY SS |
|
25m |
1:14.82 |
21 |
5 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:14.15 |
580 |
6 |
Aryan Munshi |
2002 |
AZ0102 |
SPIF SF |
|
25m |
1:14.27 |
425 |
7 |
Jack Sjöberg |
2005 |
AI3305 |
WISBY SS |
|
25m |
1:15.10 |
630 |
8 |
Jeremia Varonen |
2004 |
04A513 |
ÅSK |
|
50m |
1:15.80 |
111 |
9 |
Gustav Edman |
2005 |
AG3505 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:17.03 |
22 |
10 |
Max Eriksson |
2003 |
AG0703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:18.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
253 |
1 |
Vincent Flores |
2005 |
AE7305 |
SKK |
|
25m |
1:13.07 |
564 |
2 |
Daniel Gnalin |
2003 |
AR7303 |
SPIF SF |
|
50m |
1:12.43 |
115 |
3 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
AR8104 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:10.38 |
84 |
4 |
Oliver Albinzon |
2005 |
AC3105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:08.92 |
65 |
5 |
Linus Thörn |
2002 |
AN6102 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:07.42 |
179 |
6 |
Victor Bäckström |
2003 |
AQ1303 |
SKURU IK |
|
25m |
1:07.51 |
557 |
7 |
Erik Falk |
2003 |
AL0103 |
SPIF SF |
|
50m |
1:10.21 |
31 |
8 |
Ted Wiker |
2004 |
AE1304 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:10.82 |
70 |
9 |
Malte Norberg |
2003 |
AI7903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:12.79 |
565 |
10 |
Jakob Gnalin |
2003 |
AR8303 |
SPIF SF |
|
50m |
1:13.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
587 |
1 |
David Macleod |
2001 |
BA1701 |
SPIF SF |
|
25m |
1:07.04 |
553 |
2 |
Gustav Niring |
2004 |
AE6304 |
SPIF SF |
|
50m |
1:06.53 |
89 |
3 |
Jakob Rasmuson |
2003 |
AP9103 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:05.93 |
419 |
4 |
Jesper Granath |
2002 |
AM5902 |
WISBY SS |
|
25m |
1:03.87 |
242 |
5 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
SKK |
|
25m |
59.19 |
550 |
6 |
Oliver Rasool |
2003 |
AI0103 |
SPIF SF |
|
25m |
1:03.83 |
135 |
7 |
Karl Palmqvist |
2002 |
AZ6102 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:05.29 |
560 |
8 |
Axel Lewander |
2004 |
AI7304 |
SPIF SF |
|
25m |
1:06.29 |
650 |
9 |
Aku Kaila |
2003 |
03A054 |
RaisU |
|
25m |
1:06.96 |
611 |
10 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
04A250 |
ÅSK |
|
50m |
1:07.31 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
08:32 |
|