Startliste for Sigma Allerød Open 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Sigma Allerød Open |
|
Udskriftsdato |
03 februar 2019 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:09 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 februar 2019 |
|
|
|
|
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 14:00 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
286 |
2 |
Damian Dembinski-Eker |
2006 |
|
HØRSHOLM |
|
25m |
|
283 |
3 |
Victor Kimura |
2006 |
|
HØRSHOLM |
|
25m |
|
301 |
4 |
Lucas Calløe |
2008 |
0855AH |
SLAGELSE |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
139 |
2 |
William Bank Jørgensen |
2008 |
0843AE |
GLADSAXE |
|
50m |
3:07.33 |
144 |
3 |
Julius Holst Krabbe |
2007 |
0749AL |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:58.16 |
285 |
4 |
Jeppe Bruun-Møller |
2009 |
0985AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:12.53 |
245 |
5 |
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
BIRKERØD |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
William Bendixen |
2007 |
0719AK |
GLADSAXE |
|
25m |
1:52.81 |
22 |
2 |
Oscar Heinemann |
2007 |
0797AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:48.58 |
256 |
3 |
Noah Anker-Møller |
2006 |
0605AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:41.08 |
106 |
4 |
Herman Plehn Prehn |
2007 |
0741AJ |
KVIK |
|
25m |
1:43.82 |
49 |
5 |
Mathias Hemmingsen |
2007 |
0731AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:49.55 |
125 |
6 |
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
0873AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:57.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
24 |
1 |
Rasmus Edske |
2007 |
0777AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:38.75 |
248 |
2 |
Frederik Gersby |
2006 |
0673AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:32.83 |
210 |
3 |
Nicklas Reinstrup |
2006 |
0655AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:31.49 |
124 |
4 |
Sebastian Højer Øster |
2006 |
0679AE |
KVIK |
|
25m |
1:31.56 |
122 |
5 |
Marcus Skov Zacho |
2006 |
0641AK |
KVIK |
|
25m |
1:37.45 |
257 |
6 |
Lucas Linderoth |
2007 |
0777AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:38.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
270 |
1 |
Gustav R. Christiansen |
2006 |
0681AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:29.25 |
2 |
2 |
Mattias Sand Nielsen |
2005 |
0541AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:27.26 |
230 |
3 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:14.09 |
63 |
4 |
Frederik Grove Ankerdal |
2005 |
0539AF |
KVIK |
|
25m |
1:26.67 |
155 |
5 |
Fabian Holst Krabbe |
2005 |
0539AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:28.15 |
92 |
6 |
Karl Svane Kristensen |
2005 |
0529AJ |
KVIK |
|
25m |
1:29.64 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 februar 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:09 |
|