Program för Kvantumcup 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 37
|
Tävling |
Kvantum Cup 2019 |
|
Utskriftsdatum |
03 februari 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Luleå |
|
Utskriftstid |
13:35 |
|
|
Arrangör |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 februari 2019 |
|
|
|
|
Gren 37, 100m Frisim Damer |
Finaler (13) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
Julia Pettersson |
2010 |
|
LULEÅ SS |
|
25m |
|
137 |
3 |
Alma Happonen |
2008 |
BA5808 |
HAPARANDA |
|
25m |
|
93 |
4 |
Ellen Gotthold |
2008 |
AH4608 |
PITEÅ SIM |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
2 |
Malin Lundmark |
2008 |
AS3808 |
BURTRÄSK |
|
25m |
|
95 |
3 |
Lilly Marklund |
2008 |
AJ3408 |
PITEÅ SIM |
|
25m |
|
15 |
4 |
Olivia Granberg |
2009 |
AG9209 |
BURTRÄSK |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
62 |
1 |
Nelly Brevemark |
2009 |
AE6209 |
LULEÅ SS |
|
25m |
|
75 |
2 |
Sigrid Heintz |
2010 |
AF7810 |
LULEÅ SS |
|
25m |
|
130 |
3 |
Hanna Berglönn Persson |
2007 |
AJ9807 |
BODEN |
|
25m |
1:53.74 |
96 |
4 |
Elin Bäcklund |
2008 |
AK7608 |
PITEÅ SIM |
|
25m |
|
19 |
5 |
Nanna Åström |
2008 |
AY7408 |
BURTRÄSK |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
66 |
1 |
Astrid Isaksson |
2010 |
AC3410 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:53.41 |
60 |
2 |
Ebba Andersson |
2007 |
AW2607 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:41.55 |
74 |
3 |
Alva Sahlin |
2005 |
BW4805 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:39.49 |
53 |
4 |
Ester Nordholm |
2007 |
AM2407 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:40.53 |
124 |
5 |
Hilma Bergman |
2006 |
BF5806 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
1:46.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
61 |
1 |
Jixiang Wang |
2008 |
AN1608 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:38.98 |
122 |
2 |
Linnea Forsman |
2005 |
BG2205 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
1:36.88 |
120 |
3 |
Stina Westerlund |
2007 |
AH7807 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
1:32.42 |
58 |
4 |
Ester Isaksson |
2006 |
BH3606 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:35.70 |
129 |
5 |
Matilda Johansson |
1997 |
BS6897 |
BODEN |
|
25m |
1:37.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
175 |
1 |
Tyra Eriksson |
2005 |
BW8605 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:30.35 |
23 |
2 |
Arina Chichina |
2003 |
CB1803 |
KALIX SS |
|
25m |
1:27.75 |
24 |
3 |
Alize Hovila |
2005 |
BP8605 |
KALIX SS |
|
25m |
1:26.29 |
131 |
4 |
Ebba Böttcher Åström |
2007 |
AU4807 |
BODEN |
|
25m |
1:26.31 |
56 |
5 |
Klara Åström |
2006 |
BH2606 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:30.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
82 |
1 |
Alma Marklund |
2006 |
AD6206 |
PITEÅ SIM |
|
25m |
1:24.55 |
119 |
2 |
Felicia Hopkins |
2005 |
BA7605 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
1:22.05 |
4 |
3 |
Amanda Hedberg |
2004 |
BU3404 |
BUREÅ SS |
|
25m |
1:19.46 |
99 |
4 |
Ida Mannberg |
2007 |
BA2607 |
PITEÅ SIM |
|
25m |
1:20.00 |
84 |
5 |
Nova Markstedt |
2006 |
AD8206 |
PITEÅ SIM |
|
25m |
1:24.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
118 |
1 |
Elma Lundström |
2006 |
AM8606 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
1:19.44 |
146 |
2 |
Aino Kauppinen |
2006 |
|
KemUS |
|
25m |
1:18.42 |
40 |
3 |
Tilde Nordholm |
2004 |
AK4404 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:18.11 |
117 |
4 |
Selma Westerlund |
2004 |
BD5404 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
1:18.26 |
12 |
5 |
Kajsa Waller |
2005 |
AD7805 |
BURTRÄSK |
|
25m |
1:19.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
144 |
1 |
Saana Näsi |
2004 |
|
KemUS |
|
25m |
1:15.92 |
5 |
2 |
Moa Hallberg |
2004 |
BZ6204 |
BUREÅ SS |
|
50m |
1:15.46 |
45 |
3 |
Fanny Landstedt Aldengren |
2006 |
AL3206 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:14.58 |
149 |
4 |
Oona Lipponen |
2006 |
|
KemUS |
|
25m |
1:15.30 |
151 |
5 |
Armi Tavi |
2007 |
|
KemUS |
|
25m |
1:15.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
150 |
1 |
Emmi Palo |
2003 |
|
KemUS |
|
25m |
1:13.56 |
8 |
2 |
Emelie Lindgren Åsen |
2000 |
AT1400 |
BURTRÄSK |
|
25m |
1:12.86 |
133 |
3 |
Victoria Niska |
2005 |
AW5605 |
HAPARANDA |
|
25m |
1:10.91 |
73 |
4 |
Felicia Hjälte |
2002 |
BY8802 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:11.23 |
113 |
5 |
Millie Eriksson |
2007 |
AA1207 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
1:13.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
111 |
1 |
Astrid Lövgren |
2002 |
AH1202 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
1:10.56 |
51 |
2 |
Emily Cwirzen |
2004 |
BS4604 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:09.66 |
2 |
3 |
Petra Andersson |
2001 |
AU9201 |
BUREÅ SS |
|
25m |
1:08.98 |
81 |
4 |
Heidi Nilsson |
2005 |
AC9805 |
PITEÅ SIM |
|
25m |
1:09.24 |
115 |
5 |
Ellen Larsson |
2001 |
BR7801 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
1:09.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
44 |
1 |
Petra Rasmuson |
2005 |
AS0405 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:08.81 |
145 |
2 |
Minttu Tiensuu |
2005 |
|
KemUS |
|
25m |
1:07.63 |
1 |
3 |
Agnes Olsson |
2004 |
AA8204 |
BUREÅ SS |
|
25m |
1:03.38 |
148 |
4 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
KemUS |
|
25m |
1:05.33 |
50 |
5 |
Moa Kreku |
2004 |
BS1604 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:08.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
141 |
1 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
KemUS |
|
25m |
1:03.31 |
39 |
2 |
Klara Lindqvist |
2005 |
AD1605 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:02.70 |
38 |
3 |
Sabina Alman |
2003 |
AL0403 |
LULEÅ SS |
|
25m |
59.04 |
47 |
4 |
Randi Arnesen |
2005 |
AW8405 |
LULEÅ SS |
|
25m |
59.77 |
3 |
5 |
Wilma Wenden |
2002 |
BB7402 |
BUREÅ SS |
|
25m |
1:03.14 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap |
Utskriftstid |
13:35 |
|