Startliste for Region Syd 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Region Syd Turnering 1 |
|
Udskriftsdato |
09 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Nyborg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:11 |
|
|
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 december 2018 |
|
|
|
|
Løb 12, 50m Butterfly Herrer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
204 |
1 |
Fedor Akulov |
2007 |
0779AK |
VEJLE |
|
25m |
|
41 |
2 |
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
VEJLE |
|
25m |
|
148 |
3 |
Bertram Poser Jensen |
2008 |
0867AB |
NYBORG |
|
25m |
56.83 |
172 |
4 |
Zsolt Bokor |
2006 |
0627AP |
HSK |
|
25m |
1:00.97 |
93 |
5 |
Sebastian Christiansen |
2006 |
0683AO |
DELTA |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Alexander Breinholt |
2008 |
0843AB |
VEJLE |
|
25m |
52.54 |
163 |
2 |
Adrian Vaarning |
2007 |
0781AB |
NYBORG |
|
25m |
50.96 |
58 |
3 |
Simon Juel |
2006 |
0681AE |
VEJLE |
|
25m |
47.82 |
105 |
4 |
Joakim Kristensen |
2008 |
0813AB |
DELTA |
|
25m |
50.23 |
80 |
5 |
Benjamin Kolding Sørensen |
2008 |
0857AE |
VEJLE |
|
25m |
52.04 |
155 |
6 |
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
1015AA |
NYBORG |
|
25m |
56.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
David Hansen Hobolt |
2006 |
0691AM |
HSK |
|
25m |
45.45 |
180 |
2 |
Daniel Hornsá |
2004 |
0493AS |
HSK |
|
25m |
45.00 |
61 |
3 |
Terkel Klinkowsky |
2007 |
0749AG |
VEJLE |
|
25m |
43.61 |
64 |
4 |
Andreas Lang Lassen |
2007 |
0779AB |
VEJLE |
|
25m |
44.73 |
36 |
5 |
Mikkel Bro Christensen |
2007 |
0799AI |
VEJLE |
|
25m |
45.09 |
78 |
6 |
Gustav Sundstrøm |
2006 |
0675AM |
VEJLE |
|
25m |
47.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Simon Myrvig |
2005 |
0513AN |
KOLDING |
|
25m |
41.34 |
59 |
2 |
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
VEJLE |
|
25m |
39.98 |
15 |
3 |
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
ERRITSØ |
|
25m |
37.56 |
128 |
4 |
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
39.55 |
104 |
5 |
Jakob Kristensen |
2006 |
0613AI |
DELTA |
|
25m |
40.21 |
109 |
6 |
Dany Valiu Nielsen |
2008 |
0851AE |
DELTA |
|
50m |
42.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
49 |
1 |
Moritz Hartmann |
2007 |
0763AA |
VEJLE |
|
25m |
34.83 |
113 |
2 |
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
0503AG |
DELTA |
|
50m |
33.95 |
126 |
3 |
Rasmus D. Jensen |
1998 |
9897AN |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
29.02 |
124 |
4 |
Anders Ballisager Hansen |
1998 |
9863AU |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
29.50 |
173 |
5 |
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
HSK |
|
25m |
34.67 |
92 |
6 |
Johan Erdmann Christensen |
2005 |
0553AH |
DELTA |
|
25m |
34.91 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 december 2018 |
Licens til Nyborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:11 |
|