Program för Västerås Meet 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Insimning 07:30-08:45
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Arrangör: |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 400m Frisim Herrar
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
The Norr Company |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
2 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
KARLSTAD |
5:46.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
533 |
3 |
|
August Jansson |
2005 |
ÖSA |
5:37.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
4 |
|
Oliver Harper |
2005 |
JÄRFÄLLA S |
5:34.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
5 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
TÄBY SIM |
5:35.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
6 |
|
Filip Hallin |
2006 |
UPSALA S |
5:39.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
7 |
|
Vincent Flores |
2005 |
SKK |
5:47.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 400m Frisim Herrar |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
KARLSTAD |
5:19.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
2 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
LULEÅ SS |
5:10.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
3 |
|
Caspian Humble |
2005 |
TÄBY SIM |
5:03.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
4 |
|
Johan Thormé Rova |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
4:55.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
5 |
|
Kevin Hellman |
2005 |
SÖDERTÖRN |
5:01.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
393 |
6 |
|
William Rismyhr |
2004 |
UPSALA S |
5:09.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
418 |
7 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
UPSALA S |
5:17.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
8 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
TÄBY SIM |
5:24.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 400m Frisim Herrar |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
581 |
1 |
|
Erik Falk |
2003 |
SPIF SF |
4:53.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
2 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
SUNDSVALL |
4:52.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
537 |
3 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
ÖSA |
4:52.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
4 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
4:49.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
5 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
SÄFFLE SS |
4:49.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
6 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
UPSALA S |
4:52.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
7 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
SÄFFLE SS |
4:53.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
374 |
8 |
|
Andreas Savin |
2003 |
UPSALA S |
4:53.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 400m Frisim Herrar |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
1 |
|
David Alonso |
2003 |
TÄBY SIM |
4:44.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
2 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
ESKILSTUNA |
4:40.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
3 |
|
Edwin Nystrand |
2002 |
SALA SS |
4:37.48 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
4 |
|
Erik Åstrand |
2003 |
TÄBY SIM |
4:35.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
5 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
GÄVLE SS |
4:36.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
6 |
|
Theo Ylipää |
2004 |
LULEÅ SS |
4:40.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
7 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
4:42.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
492 |
8 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
4:44.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 400m Frisim Herrar |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
1 |
|
Andres Pöllänen |
2001 |
TÄBY SIM |
4:34.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
448 |
2 |
|
Linus Areblad |
2004 |
VÄSBY SS |
4:31.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
549 |
3 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
SS04 |
4:29.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
4 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
4:22.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
524 |
5 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
ÖSA |
4:24.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
6 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
4:30.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
7 |
|
Adam Carlsson |
2001 |
GÄVLE SS |
4:33.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
8 |
|
Ji An Wang |
2003 |
LULEÅ SS |
4:35.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 400m Frisim Herrar |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
433 |
1 |
|
Eric Hansson |
2002 |
VÄSBY SS |
4:19.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
568 |
2 |
|
Niclas Eriksson |
1998 |
SPIF SF |
4:14.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
3 |
|
Oliver Rehn |
2001 |
SK NEPTUN |
4:05.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4 |
|
Adam Paulsson |
1995 |
ELFSBORG |
3:50.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
5 |
|
Robin Hanson |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
3:51.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
6 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
UPSALA S |
4:13.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
432 |
7 |
|
Martin Melinder |
2001 |
VÄSBY SS |
4:14.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
8 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
4:20.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-30 08:15:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|