Program for Öppet DM/JDM 2019
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Valhallabadet |
Västsvenska SF |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
100m Bröstsim Herrar Juniorer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 1:00.08 2017- 07-23 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 1:01.81 2014- 04-11 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
4 |
|
Elliot Olsson |
Simklubben Elfsborg |
1999 |
AD2799 |
50m |
1:05.01 |
|
|
|
|
|
2 |
291 |
|
Oskar Gustafson |
Uddevalla Sim |
2002 |
AE1302 |
50m |
1:06.21 |
|
|
|
|
|
3 |
2 |
|
Elias Hyvönen |
Simklubben Elfsborg |
2000 |
AA7700 |
50m |
1:06.45 |
|
|
|
|
|
4 |
156 |
|
Carl Gerstenfeld |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI5902 |
50m |
1:06.80 |
|
|
|
|
|
5 |
155 |
|
Gustav Englund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AO6701 |
50m |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
6 |
308 |
|
Oskar Robertsson |
Uddevalla Sim |
2000 |
AE6100 |
50m |
1:07.23 |
EFT |
|
7 |
85 |
|
Richard Ekholm |
Kungsbacka Simsällskap |
2002 |
AV1702 |
50m |
1:07.88 |
|
|
|
|
|
8 |
74 |
|
Anton Dahlgren |
Kungsbacka Simsällskap |
1999 |
AM4999 |
50m |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
9 |
75 |
|
Hampus Dahlgren |
Kungsbacka Simsällskap |
2001 |
AG7501 |
50m |
1:09.15 |
|
|
|
|
|
10 |
114 |
|
Gunnar Widerberg |
Simklubben Laxen |
2000 |
AG3700 |
50m |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
11 |
145 |
|
Joaquin Diaz |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AH4101 |
50m |
1:10.16 |
|
|
|
|
|
12 |
270 |
|
Erik Josefson |
Varberg Sim |
2000 |
AG2500 |
50m |
1:10.28 |
|
|
|
|
|
13 |
142 |
|
Axel Andrén |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD6301 |
50m |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
14 |
267 |
|
Hazem Alhaskir |
Trollhättans Simsällskap |
2002 |
AY5702 |
50m |
1:10.69 |
|
|
|
|
|
15 |
50 |
|
Max Feng |
Göteborg Sim |
2001 |
AR6301 |
50m |
1:11.40 |
|
|
|
|
|
16 |
191 |
|
Filiph Castillo Karlsson |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2002 |
AO4902 |
50m |
1:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
272 |
|
Zacharias Olausson |
Varberg Sim |
2000 |
AG4700 |
50m |
1:12.54 |
|
|
|
|
|
18 |
219 |
|
Felix Wrakén |
Simklubben S 02 |
2003 |
AB8903 |
50m |
1:12.82 |
|
|
|
|
|
19 |
154 |
|
Bo Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4902 |
50m |
1:13.25 |
|
|
|
|
|
20 |
199 |
|
Måns Evertsson |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
AR2103 |
50m |
1:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
189 |
|
Marcus Sundblad |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
50m |
1:14.14 |
|
|
|
2003 |
AF4103 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
52 |
|
Karl Bohlin |
Göteborg Sim |
2001 |
AV6301 |
50m |
1:14.29 |
|
|
|
|
|
23 |
174 |
|
Bill Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AJ6305 |
50m |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
24 |
171 |
|
Svante Vilhelmsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ0503 |
50m |
1:15.36 |
|
|
|
|
|
25 |
180 |
|
Marcus Leijon |
Mariestads Simsällskap |
2002 |
AB5902 |
50m |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
26 |
90 |
|
Alexander Johansson |
Kungsbacka Simsällskap |
2004 |
AV1504 |
50m |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
27 |
165 |
|
Jakob Strömland |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AO4703 |
50m |
1:15.62 |
|
|
|
|
|
28 |
217 |
|
Oscar Sjöström |
Simklubben S 02 |
2003 |
AA2103 |
50m |
1:16.06 |
|
|
|
|
|
29 |
225 |
|
Linus Olofsson |
Simklubben S 02 |
2003 |
AL6503 |
50m |
1:16.59 |
|
|
|
|
|
30 |
218 |
|
Maximus Murray |
Simklubben S 02 |
2003 |
AB0903 |
50m |
1:17.32 |
|
|
|
|
|
31 |
84 |
|
Fredrik Ekholm |
Kungsbacka Simsällskap |
2004 |
AN2904 |
50m |
1:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-02 18:09:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet |
|
|
|
|