Startliste for Öppet DM/JDM 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Valhallabadet |
Västsvenska SF |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
50m Bröstsim Damer Seniorer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 31.80 2009- 04-16 |
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 32.08 2008- 06-07 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
254 |
|
Hilja Schimmel |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AV3603 |
50m |
33.10 |
|
|
|
|
|
2 |
120 |
|
Edith Axelsson-Wiesel |
Simklubben Laxen |
2002 |
AO3602 |
50m |
33.23 |
|
|
|
|
|
3 |
110 |
|
Anna Kubicka |
Simklubben Laxen |
1989 |
AH0889 |
50m |
33.59 |
|
|
|
|
|
4 |
289 |
|
Lovisa Alsop |
Uddevalla Sim |
2001 |
AJ9601 |
50m |
34.14 |
|
|
|
|
|
5 |
12 |
|
Matilda Stenberg |
Simklubben Elfsborg |
2001 |
AS5401 |
50m |
34.55 |
|
|
|
|
|
6 |
311 |
|
Fanny Aronsson |
Uddevalla Sim |
2000 |
BE5400 |
50m |
34.68 |
EFT |
|
7 |
78 |
|
Lina Dahlgren |
Kungsbacka Simsällskap |
2005 |
AD8805 |
50m |
34.96 |
|
|
|
|
|
8 |
275 |
|
Cornelia Almqvist |
Varberg Sim |
2002 |
AJ6602 |
50m |
35.23 |
|
|
|
|
|
9 |
125 |
|
Moa Bergdahl |
Simklubben Laxen |
2003 |
BB8603 |
50m |
35.29 |
|
|
|
|
|
10 |
265 |
|
Daniella Alström |
Trollhättans Simsällskap |
2003 |
AM7203 |
50m |
35.48 |
|
|
|
|
|
11 |
249 |
|
Malin Vestman |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AL5803 |
50m |
35.57 |
|
|
|
|
|
12 |
173 |
|
Nicola Lindell |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
BV2401 |
50m |
36.06 |
|
|
|
|
|
13 |
215 |
|
Alva Back |
S77 Stenungsund |
2002 |
AQ8802 |
50m |
36.09 |
|
|
|
|
|
14 |
127 |
|
Elsa Jonsson |
Simklubben Laxen |
2004 |
AN0404 |
50m |
36.12 |
|
|
|
|
|
15 |
186 |
|
Isabelle Asserståhl |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2000 |
AZ4600 |
50m |
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
121 |
|
Nathalie Barrington |
Simklubben Laxen |
2002 |
AY9202 |
50m |
36.32 |
|
|
|
|
|
17 |
185 |
|
Saga Janzén |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2002 |
AB9802 |
50m |
36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
297 |
|
Evelina Wester |
Uddevalla Sim |
|
|
50m |
36.60 |
|
|
|
2004 |
AO6204 |
|
|
|
|
19 |
152 |
|
Kristina Kulcsar |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
36.67 |
|
|
|
2001 |
AY7801 |
|
|
|
|
20 |
232 |
|
Klara Sillerström |
Simklubben S 02 |
|
|
50m |
36.91 |
|
|
|
2003 |
BR1603 |
|
|
|
|
21 |
167 |
|
Agnes Gustafson |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
37.05 |
|
|
|
2003 |
BH6403 |
|
|
|
|
22 |
117 |
|
Emilia Karlberg |
Simklubben Laxen |
|
|
50m |
37.24 |
|
|
|
2002 |
AM0602 |
|
|
|
|
23 |
77 |
|
Louise Andersson |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
50m |
37.47 |
|
|
|
2003 |
AY4203 |
|
|
|
|
24 |
55 |
|
Saga Johannesson |
Göteborg Sim |
|
|
50m |
37.53 |
|
|
|
2005 |
AE3705 |
|
|
|
|
25 |
54 |
|
Viola Berlin |
Göteborg Sim |
|
|
50m |
37.54 |
|
|
|
2002 |
BO9602 |
|
|
|
|
26 |
137 |
|
Clara Westh |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
50m |
37.59 |
|
|
|
2004 |
BT2404 |
|
|
|
|
27 |
281 |
|
Alva Tingstorp |
Varberg Sim |
2005 |
AB6405 |
50m |
37.62 |
|
|
|
|
|
28 |
29 |
|
Sally Olsson |
Simklubben Elfsborg |
2005 |
AP4405 |
50m |
37.73 |
|
|
|
|
|
29 |
87 |
|
Alice Karlsson |
Kungsbacka Simsällskap |
2004 |
BJ3204 |
50m |
38.27 |
|
|
|
|
|
30 |
276 |
|
Matilda Bengtsson |
Varberg Sim |
2002 |
AK7802 |
50m |
38.38 |
|
|
|
|
|
31 |
39 |
|
Francesca Clark |
Falköpings Simsällskap |
2001 |
BE1801 |
50m |
38.57 |
|
|
|
|
|
32 |
134 |
|
Klara Torén |
Lidköpings Gymnastik o SS |
2006 |
AB1406 |
50m |
38.63 |
|
|
|
|
|
33 |
284 |
|
Filippa Sjögren |
Varberg Sim |
2006 |
AD6406 |
50m |
38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-02 18:09:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|