Program för Öppet DM/JDM 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 - Sön 3 mars - Kl. 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Valhallabadet |
Västsvenska SF |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
100m Fjärilsim Herrar Juniorer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 53.69 2004- 04-04 |
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 54.51 2003- 06-27 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
159 |
|
Primus Olsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2000 |
AV7100 |
50m |
57.68 |
|
|
|
|
|
2 |
274 |
|
Jonatan Carlsson |
Varberg Sim |
2001 |
AJ6301 |
50m |
57.70 |
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Samuel Rudqvist |
Simklubben Elfsborg |
1999 |
AA7799 |
50m |
58.61 |
|
|
|
|
|
4 |
21 |
|
David Reinholdsson |
Simklubben Elfsborg |
2002 |
AI3502 |
50m |
59.10 |
|
|
|
|
|
5 |
192 |
|
Felix Jedbratt |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
AJ7703 |
50m |
59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
193 |
|
Alvin Välkki |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2004 |
AE3504 |
50m |
1:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
William Westerlund Holappa |
Simklubben Elfsborg |
|
|
50m |
1:01.75 |
|
|
|
1999 |
AC0599 |
|
8 |
114 |
|
Gunnar Widerberg |
Simklubben Laxen |
|
|
50m |
1:02.17 |
|
|
|
2000 |
AG3700 |
|
9 |
142 |
|
Axel Andrén |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:02.60 |
|
|
|
2001 |
AD6301 |
|
10 |
279 |
|
Malte Almqvist |
Varberg Sim |
|
|
50m |
1:03.01 |
|
|
|
2004 |
AB9904 |
|
11 |
144 |
|
Karl Liljegren |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:03.08 |
|
|
|
2001 |
AE7901 |
|
12 |
253 |
|
Dennis Partanen |
Skövde Simsällskap |
|
|
50m |
1:03.15 |
|
|
|
2003 |
AI5703 |
|
13 |
300 |
|
Eddie Dahlström |
Uddevalla Sim |
|
|
50m |
1:03.37 |
|
|
|
2004 |
AW0304 |
|
14 |
50 |
|
Max Feng |
Göteborg Sim |
|
|
50m |
1:03.37 |
|
|
|
2001 |
AR6301 |
|
|
|
|
15 |
224 |
|
Noah Emanuelsson |
Simklubben S 02 |
|
|
50m |
1:04.12 |
|
|
|
2003 |
AI8703 |
|
|
|
|
16 |
129 |
|
Mats Rehn |
Simklubben Laxen |
|
|
50m |
1:04.46 |
|
|
|
2002 |
AW8902 |
|
|
|
|
17 |
174 |
|
Bill Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:04.47 |
|
|
|
2005 |
AJ6305 |
|
|
|
|
18 |
154 |
|
Bo Beckman |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:04.51 |
|
|
|
2002 |
AI4902 |
|
|
|
|
19 |
163 |
|
Carl Ewertz |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:04.68 |
|
|
|
2002 |
AP9102 |
|
|
|
|
20 |
19 |
|
David Engström |
Simklubben Elfsborg |
|
|
50m |
1:04.68 |
|
|
|
2001 |
AM1701 |
|
|
|
|
21 |
135 |
|
Henrik Kraemer |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
50m |
1:04.92 |
|
|
|
2005 |
AD7505 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-02 18:09:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|