Program for UGP 2 2018-2019, Lödde
Below are all entry- and startlists shown by session.
Söndag pass 4 start 15.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
Skånesim/Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
1:54.31 |
|
Mattias Carlsson |
1990 |
Uddevalla Sim |
SWE |
Upplands Väsby |
|
2009-11-08 |
|
|
SJR |
1:54.31 |
|
Mattias Carlsson |
1990 |
Uddevalla Sim |
SWE |
Upplands-Väsby |
|
2009-11-08 |
|
|
DR |
1:54.60 |
|
Kristian Kron |
|
Helsingborgs S |
|
Stockholm |
|
2010-01-01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
2 |
|
Albin Lundkvist |
2006 |
SK LÖDDE |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
3 |
|
Filip Lönnerfors |
2006 |
POSEIDON |
3:03.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
4 |
|
Martin Pettersson |
2005 |
POSEIDON |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
1 |
|
Axel Rydström |
2005 |
POSEIDON |
3:02.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
2 |
|
Axel Wergeland |
2006 |
SK LÖDDE |
2:54.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
3 |
|
Lucas Bontidean |
2005 |
POSEIDON |
2:46.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
4 |
|
Emil Flodmark |
2006 |
ÄNGELHOLM |
2:49.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
5 |
|
Joel Bergstrand |
2003 |
POSEIDON |
2:57.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
1 |
|
Aron Paulsson |
2006 |
SK LÖDDE |
2:41.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
2 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK TRITON |
2:35.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
3 |
|
Carl Elmer |
2003 |
POSEIDON |
2:31.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
4 |
|
Elias Löfström |
2004 |
POSEIDON |
2:34.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
5 |
|
Edvin Dahlén |
2004 |
POSEIDON |
2:38.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
6 |
|
Axel Carlius |
2006 |
POSEIDON |
2:45.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
1 |
|
Felix Rosenkvist |
2004 |
SK SYDSIM |
2:21.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
2 |
|
Emil Pettersson |
2002 |
POSEIDON |
2:17.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
3 |
|
Anton Witzell |
2004 |
SK LÖDDE |
2:15.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
4 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SK TRITON |
2:15.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
5 |
|
Oscar Nordström |
2003 |
KIVIKS SK |
2:19.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
6 |
|
Joel Henriksson |
2003 |
POSEIDON |
2:29.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-01-27 13:37:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|