Program för UGP 3 2018-2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 - Söndag FM
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
UGP 3 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
Tävlingsort |
Falkenberg |
|
Utskriftstid |
18:04 |
|
|
Arrangör |
VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2019 |
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Finaler (7) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
Gustav Hallsback |
2006 |
AO9106 |
S77 |
|
25m |
3:00.23 |
25 |
3 |
Carl Sundqvist |
2005 |
AQ7705 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:50.53 |
176 |
4 |
Willgot Malmström |
2005 |
AR7305 |
VARBERG |
|
25m |
2:40.02 |
232 |
5 |
Oscar Andersson |
2006 |
AS9706 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:47.61 |
32 |
6 |
Emil Magnusson |
2006 |
AO3906 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:53.51 |
115 |
7 |
Simon Hassel |
2003 |
AX6303 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
59 |
1 |
Anton Ymén |
2005 |
AM6105 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:37.78 |
223 |
2 |
Leon Rössger |
2006 |
AM5106 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:36.78 |
23 |
3 |
Albin Amrén |
2006 |
AL7106 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:36.45 |
20 |
4 |
Max Törnqvist |
2006 |
AJ9106 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:33.72 |
196 |
5 |
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
AT9704 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:36.14 |
111 |
6 |
Jasper Schimmel |
2006 |
AD1906 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:36.67 |
170 |
7 |
Filip Carlqvist |
2004 |
AS7104 |
VARBERG |
|
25m |
2:37.10 |
90 |
8 |
Zoobin Mohammadi |
2004 |
AP1104 |
S 02 |
|
25m |
2:38.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
175 |
1 |
Måns Bengtsson |
2006 |
AN3106 |
VARBERG |
|
25m |
2:32.80 |
228 |
2 |
Hannes Forsberg |
2004 |
AW8104 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:30.75 |
214 |
3 |
Jakob Simonsson |
2005 |
AF7705 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:30.06 |
249 |
4 |
Emil Flodmark |
2006 |
AB7906 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:28.30 |
110 |
5 |
Alvin Silow |
2005 |
AF0905 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:29.53 |
163 |
6 |
Max Jilek |
2006 |
AB0906 |
VARBERG |
|
25m |
2:30.36 |
205 |
7 |
Anton Olsson |
2004 |
AF2104 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:31.12 |
12 |
8 |
Love Nystedt |
2005 |
AK4305 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:33.70 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
56 |
1 |
Bence Barnabás Márkus |
2005 |
AM5105 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:26.65 |
235 |
2 |
Emil Storberg |
2004 |
AE8504 |
FALKENBERG |
|
25m |
2:23.52 |
250 |
3 |
Petter Lundberg |
2005 |
AP6905 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:22.47 |
55 |
4 |
Petter Bergdahl |
2005 |
AM3105 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:21.33 |
67 |
5 |
Jonah Hullegård |
2006 |
AN1306 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:22.00 |
122 |
6 |
Max Alm |
2003 |
AE1103 |
SK TRITON |
|
25m |
2:22.98 |
105 |
7 |
Leon Larsson |
2005 |
AB6905 |
SK 1970 |
|
25m |
2:25.45 |
195 |
8 |
Alexander Ljungdahl |
2006 |
AI0306 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:27.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
159 |
1 |
Julius Andersson |
2005 |
AE9505 |
VARBERG |
|
25m |
2:20.67 |
154 |
2 |
Arvid Kvorning |
2005 |
AB9705 |
VARBERG |
|
25m |
2:19.62 |
41 |
3 |
Alexander Mcadam |
2004 |
AE7504 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:19.03 |
71 |
4 |
William Meurling |
2004 |
AG9704 |
S77 |
|
25m |
2:18.80 |
37 |
5 |
Gustaf Jonsson |
2003 |
AH3103 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:18.93 |
167 |
6 |
Alvin Åkesson |
2005 |
AH4505 |
VARBERG |
|
25m |
2:19.12 |
169 |
7 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
AU7703 |
VARBERG |
|
25m |
2:19.92 |
155 |
8 |
Kailan Jimenez |
2005 |
AE4505 |
VARBERG |
|
25m |
2:20.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
208 |
1 |
Albin Hanson |
2003 |
AM1903 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:15.86 |
127 |
2 |
Victor Borg |
2005 |
AB3105 |
SK TRITON |
|
25m |
2:14.85 |
117 |
3 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
25m |
2:09.44 |
68 |
4 |
Jens Pettersson |
2001 |
AG9101 |
S77 |
|
25m |
2:07.99 |
149 |
5 |
Teo Mravac |
2004 |
AC8504 |
VARBERG |
|
25m |
2:08.62 |
178 |
6 |
Leo Pekberg |
2002 |
AF7902 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:12.93 |
54 |
7 |
Mats Rehn |
2002 |
AW8902 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:15.05 |
189 |
8 |
Andre Wester |
2003 |
AO4303 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:17.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
38 |
1 |
August Anderud |
2004 |
AC1904 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:07.44 |
230 |
2 |
Eddie Dahlström |
2004 |
AW0304 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:04.61 |
197 |
3 |
Alexander Assor |
2000 |
AE2900 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:01.96 |
123 |
4 |
Jonathan Palminger |
2004 |
AB6504 |
SK TRITON |
|
25m |
1:56.42 |
177 |
5 |
Wilmer Ingvarsson |
2003 |
AA1903 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:00.77 |
118 |
6 |
Noel Persson |
2002 |
AG2702 |
SK TRITON |
|
25m |
2:04.01 |
47 |
7 |
Oscar Bjering |
2004 |
AN6504 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:07.02 |
128 |
8 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
SK TRITON |
|
25m |
2:07.73 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2019 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
18:04 |
|